Stránka 1 z 1

atestace

Napsal: ned dub 13, 2014 5:50 pm
od tachykardie89
Ahoj, chci se zeptat jak je to s nadstavbovou atestaci u lékařů, hlásím se na medicínu a popravdě mám představu co bych chtěl dělat ale nemůžu se rozhodnout mezi obory, říkám si že během studia se to možná změní jak ty specializace poznám blíže. Ale chci se zeptat když si udělám atestaci z gynekologie a porodnictví a následně nadstavbovou atestaci z intenzivní medicíny, znamená to že budu vázán pouze na intenzivní péči související s tou gyndou nebo budu moci např. potom pracovat i jako lékař na interní nebo multioborové JIP? Velice děkuji za odpověď.

Re: atestace

Napsal: pon dub 14, 2014 9:15 am
od Dubler
Ahoj, chci se zeptat jak je to s nadstavbovou atestaci u lékařů, hlásím se na medicínu

Milý příteli,
Tvé starosti bych chtěl mít! :D
V případě, že skutečně letos začneš studovat, dostuduješ nejdřív za 6 let a do té doby se systém doškolování absolventů nejméně třikrát zásadně změní (kéž by to bylo k lepšímu, ale zkušenosti posledních 20 let reforem mne plní skepsí). Koukej se pořádně připravit na zkoušky, pořádně studovat a pokud Tě něco bude opravdu zajímat v medicině natolik, abys tomu zasvětil celý život, nebudeš se stejně ohlížet na podmínky, ale půjdeš za tím. Přeji Ti co nejvíc štěstí a úspěchu a hlavně dobrou volbu, abys jí nikdy nelitoval.

Re: atestace

Napsal: stř dub 30, 2014 5:55 am
od Formol
Dubler: Já bych si z toho legraci nedělal, protože ono je pro spoustu lidí opravdu nepředstavitelné, že studium medicíny není specializované - na řadě škol se poměrně úzce specializuje dokonce už volbou bakalářského studia, takže špatných příkladů je neuriekom.

tachykardie89: Informace o atestací a o kompetencích absolventů jednotlivých oborů nalezneš na webu IPVZ. Ale je to dost nepřehledné, protože atestace se několikrát dosti zásadně měnily. Jinak jít na medicínu s tím, že máš představu o tom, jaký chceš dělat obor, je docela výhoda, protože si tomu můžeš uzpůsobit výběr volitelných předmětů a případně brzy chodit na stáže navíc. Na druhou stranu počítej s tím, že až se setkáš s klinikou, mohou se tvé preference dosti dramaticky změnit. A někdy je to dokonce nejen o oboru, ale i o lidech - např. já kdybych nepotkal kolektiv prof. Elledera, nejspíš bych vůbec neuvažoval o tom, že bych se mohl věnovat patologii a osazenstvo Ústavu patologie by mě v tomto spíše utvrdilo.

Re: atestace

Napsal: pát pro 19, 2014 12:38 pm
od arooj
Dobrý den,mám velkou prosbu pro studenty LF,potřebuji testy na skoušku soc.lékařství,kdo má prosím napište.Děkujeme

Re: atestace

Napsal: pát pro 19, 2014 1:01 pm
od medikLS
toArooj: Testy? test se před státnicí ze socky nepíše.

Re: atestace

Napsal: úte kvě 22, 2018 7:24 pm
od Maďar-v-kukuřici
Když už je řeč o té atestaci ... možná se to už někde řešilo, možná se ptám na blbiny, ale ... Je vůbec proveditelné dělat dvě atestace současně? (ne, nebojím se, že by při jedné astetaci byl čas se nudou škrabat na zadku, ale dost mi to vrtá hlavou) Mám na mysli obory, které mají společný základní kmen (chirurgie a urgentní medicína). Díky za odpověď (když už nedojmu, tak třeba aspoň pobavím)