Stránka 1 z 1

Poplatek za delší studium

Napsal: úte říj 15, 2019 7:20 pm
od Back_At
Zdravím přítomné, snad nikoho "neurazí" můj dotaz:

Nyní rozkládám třeťák (a před nástupem na medicínu jsem 1 rok studoval bakalářský obor), mohu se zeptat, jak je to s poplatky?
Co jsem se dohledal na webu, tak:
Poplatek za delší studium

1. Povinnost hradit poplatek za delší studium vzniká studentovi, jehož celková odstudovaná doba překročila standardní dobu studia studovaného studijního programu o více než rok, přičemž

započítává se doba předchozích neúspěšných studií v bakalářských a magisterských studijních programech v částech, které se nepřekrývají se stávajícím studiem

nezapočítává se doba předchozího neúspěšného studia, po jehož ukončení student řádně ukončil studijní program stejného typu absolvováním (rozlišují se 2 typy studijních programů: bakalářský a magisterský)

Znamená to teda, že když teď už nebudu prodlužovat, nebudu si muset nic platit? (pozn.: se začátkem 5. ročníku mi bude 26 let, nevím zda to hraje roli)

Dále mě mate: poplatek za delší studium za započatých šest měsíců studia ve výši, přesněji ta část: za započatých 6 měsíců studia (oba semestry maji dohromady 8 měsíců ne? říj-lis-pro-led-ún-bř-dub-kv )

Děkuji předem za odpověď :).