Známky

Moderátoři: Medicinman, Formol

Jennn
Deltoideus

Re: Známky

Příspěvek od Jennn » úte srp 21, 2012 3:32 pm

Chtěla bych se zeptat ještě na tu dobu studia.Může to nějak významně ovlivnit situaci,když jde absolvent žádat o práci?Někteří musí třeba při škole pracovat nebo mají děti a co vím, tak jich není málo.Tak by mě zajímalo, jak to je. Slyšela jsem,že zaměstnavatele většinou zajímá hlavně diplom a na dobu studia nebo průměr se neptá.Mám trochu komplikovanou situaci a nerada bych se jednou dověděla,že jsem kvůli prodloužené době studia nějak hodně znevýhodněná.Moc děkuju za odpovědi:-)

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » úte srp 21, 2012 4:42 pm

S výjimkou několika víceméně dekompenzovaných jedinců by známky, pokud není téměř vše za 1 (A) nebo naopak vše za 3 (C resp. E podle stupnice) na třetí pokus, neměly hrát výraznější roli. Poněkud odlišná bude situace, pokud budeš chtít nastoupit na doktorské studium. Někde se známky neřeší a dělají se přijímací pohovory, jinde jsou ale známky "objektivním" měřítkem. Naprosto specifická bude situace, pokud se budeš ucházet o práci v zahraničí, například Britové jsou známkami z našeho pohledu naprosto posedlí...
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Jennn
Deltoideus

Příspěvek od Jennn » úte srp 21, 2012 7:49 pm

No a to prodloužené studium?

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » ned srp 26, 2012 3:37 pm

Přiměřeně to platí i o prodlouženém studiu - zejména o 1.LF se traduje, že řada zaškobrtnutí je více či méně nezaviněných, takže pokud to není celé studium s odřenýma ušima a za osm let, tak by to většině primářů vadit nemělo.

Jennn
Deltoideus

Příspěvek od Jennn » pon srp 27, 2012 7:50 am

No a když mi to hrozí,tak co?Mam přestat studovat, protože by mi ten diplom mohl být k ničemu?Fakt ted nevim..

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » pon srp 27, 2012 9:49 am

Jennn píše:No a když mi to hrozí,tak co?Mam přestat studovat, protože by mi ten diplom mohl být k ničemu?Fakt ted nevim..
Diplom je jediný doklad o úspěšném ukončení studia, který má právní platnost. Na něm není nikde možné najít, jak dlouho kdo studoval, ani datum nástupu studia.
Jakékoli dotazy na známky jsou vyřízeny příslušným reskriptem - tedy seznamem vykonaných zkoušek, kde nesmí být uveden termín, u kterého se nakonec uspělo.
Diplom tedy nemůže být k ničemu bez ohledu na délku studia má vždy stejnou platnost. Pokud by se vyskytly problémy, můžeš je dělat těm, kteří mají netaktní nebo diskriminační otázky a budou se divit.

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » pon srp 27, 2012 3:56 pm

Jenn: Když ti to hrozí, tak by to byl problém, pokud bys chtěla začínat ve fakultní nemocnici nebo jít na doktorské studium. Místo na okrese najdeš prakticky všude.

Dubler: Ptát se na průběh studia je plným právem zaměstnavatele, protože jde o faktor, podle kterého probíhá případný výběr. Pokládat diskriminaci na základě horších studijních výsledků za protiprávní je dle mého názoru naprostá hloupost. Ostatně v mém dodatku k diplomu jsou data jednotlivých zkoušek, takže zaměstnavatel se ani ptát nemusí...

Odpovědět