Nabídka práce v Německu

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Eva Opltová
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 19, 2012 11:22 am
Kontaktovat uživatele:

Nabídka práce v Německu

Příspěvek od Eva Opltová » pát říj 19, 2012 2:14 pm

Dobrý den, zdravím všechny lékaře, které zaujala myšlenka práce v SRN.

Pracuji jako "headhunter" v personální agentuře, která vyhledává lékaře a sestry převážně do Německa. Často se potencionální kandidáti zaobírají myšlenkou, zda by práce v zahraničí byla vhodná právě pro ně...


Má to smysl?

Obsadili jsme již několik lékařů a sester a lze říci, že vždy získaly vyšší plat. Výše platu a počet odsloužených hodin jsou toti nejčastější důvody odchodu lékaře z dosavadního místa. Pochopitelně záleží na mnoha okolnostech – jaké je Vaše profesní zaměření, zda máte hotovou atestaci, kolik máte let praxe atd. V zásadě však platí, že lékař v SRN může mít na stejné pozici i dvakrát vyšší plat. A tyto platové podmínky jsou stejné, ať jste Němec nebo Čech.

Další věcí, zejména pro mladé lidi, je posun v kariéře a zlepšení jazykových znalostí. Může se stát, že se po určité době vrátíte zpět a zjistíte, že se Vám otevřely lepší nabídky, díky Vaší praxi a zkušenostem ze zahraničí.


Spolupráce s personální agenturou- proč?

Bohužel je stále vžitý strach ze spolupráce s personální agenturou... Není k tomu však důvod - veškeré náklady personální agentuře hradí klient (v tomto případě nemocnice), který kandidáta hledá.
Samotný uchazeč o práci má již zákonem zajištěno, že personální agentuře neplatí nic. Naopak je mu agentura nápomocna ve všech obtížích, které mohou být s hledáním a nástupem spojeny.
Už prvotní jednání s personalistou Vám dá zpětnou vazbu, zda se o práci v zahraničí uchátzet, nebo zda by pro Vás bylo lepší hledat pracovní uplatnění v Čechách.

Největší úskalí např. vyřízení potřebných úředních dokumentů (jaké formuláře potřebujete vyřídit a kde) nebo překonání jazykové bariéry při pohovoru Vám pomůže zvládnout právě personalista v agentuře.


Nemluvím tak dobře...

Nejste rodilý mluvčí? To opravdu není potřeba. Přesto při zájmu o práci v Německu s angličtinou nevystačíte. Přes Německo se sice také valí vlna angličtiny a většina lidí angličtinu bez problémů ovládá, ale při zájmu o práci bez znalosti němčiny patrně nepochodíte.

Úroveň jazyka se většinou zjišťuje při druhém kole pohovoru. Personalista si s Vámi pohovoří v německém jazyce, jedná se o běžné otázky typu – popis pracovních zkušeností nebo proč chcete pracovat v zahraničí. A dá Vám ihned zpětnou vazbu. Mnohdy se stává, že kandidát se přihlásí na kurz a po několika měsících se nám opět ozve.

Dojde-li k samotnému pohovoru s personalistou přímo z nemocnice, nabízíme jazykovou podporu – jedeme na pohovor s Vámi a v případě potřeby pomůžeme s překladem (chápeme, že tréma může dočasně překonat Vaše jazykové znalosti).Reagujte do diskuze, určitě je ještě mnoho nezodpovězených otazníků..
Ráda si s Vámi popovídám o možnostech, které pro Vás máme.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host