Biorezonance

Moderátoři: Medicinman, Formol

Zamčeno
Abcd

Re: UGG Classic Paisley Boots

Příspěvek od Abcd » úte dub 24, 2012 2:15 pm

Formol píše:Reklamní bláboly na honosně pojmenovaných webících takovým důkazem totiž nejsou - papír snese všechno. Proto se ve slušné společnosti vyžaduje recenzent.
Slušná společnost a inteligentní lidé si žádají výzkumy šetření a studie, pár jsem jich tu v této konverzaci našel a je mi záhadou, proč pan Formol ne.

Je mi taktéž po přečtení celé diskuze záhadou, jak je možné, že jakmile se paní Laila_5 a rDUM na něco zeptají, tak místo smysluplné odpovědi uživatel buď mlží nebo zmizí.

Že Sysifos je snůška dobře zaplacených keců je už známo dávno ( i když kdo ví, možná ne tak dobře zaplacených... ). Už jsem natrefil na hodně lidí, kteří si dali tu práci opravit a poukázat na nepravdivé úseky a že jich je opravdu hodně – nejen v biorezonanci, ale i v dalších tématech. Teď mě zrovna pobavil článek o koloidním stříbře a argyrii, článek o inteligenci mravence.
Takže pane Formole, upřímně nerozumím moc Vašemu postoji. Snažíte se tu cosi dokázat a při tom operujete se zcela neobjektivními ( a dokonce prokazatelně lživými zdroji ) – ano, také si můžu jen tak ze srandy otevřít blog nějaké 13ti leté slečny a brát informaci z něj jako stoprocentně pravdivou.
Ne, od toho jsou komise, posouzení, výzkumy, oficiální studie, certifikace a mimo jiné také to, jak je to s užitím dané metody/zařízení ve světě. Ano, také než jsem se podíval do světa, tak jsem si myslel, že jsme národ nejchytřejší a ono ejhle, jsme zaostalejší než by se mohlo zdát. Všechno hrozně trvá, než se to sem dostane, i když se to už dávno používá běžně ve světě. Jde o přístup. Nedivím se, že spousta skvělých doktorů odjela do ciziny. Protože tu prostě nejde pracovat, pokud chcete těm lidem pomoct. Těch pár, kteří tu zůstali a trpělivě vykonávají svou práci velice obdivuju a přeji jim hodně úspěchů. Naštěstí oni mají rozum a ví jak s ním naložit.
Medicinman píše:Přečetl jsem si toto: http://www.biorezonance.cz/biorezonance/
To snad nemyslíte vážně! Celou dobu tu od protistrany žádáte kvalitní zdroje a odkazy a sám si přečtete TOHLE? Ještě navíc jako jediný zdroj? :lol:
Medicinman píše:Mimochodem - sdružení Sysifos obvykle má hmatatelné důkazy; zastánci biorezonance na druhou stranu nemají důkaz, který by se nedal shrnout slovy placebo efekt.
Placebo efekt u diagnostiky je hovadina.
Ohledně hmatatelných důkazů – jaké prosim Vás? Vždyť ani neumí počítat a tak zbytečně vynáší nepravdy ( připomíná mi to takové ty sekty, co každý rok tvrdí, že příjde konec světa ).
Zastánci biorezonance mají důkaz už v tom, že biorezonance byla uznána a běžně se používá k léčbě. Že někdo nechápe princip rezonance a chce ho popřít je jeho mínus. Je rozdíl mezi biorezonancí a rezonancí, nicméně nevšiml jsem si například, že by někdo z těch, co nesouhlasí, se aspoň pokusili si o tom něco zjistit ( z nějakých lepších zdrojů než Sysifos a biorezonance.cz/biorezonance/ ).
Dr.X píše:jo a pozor má to certifikát IES (schválně koho to zajímá, najděte si něco o tomto velmi kvalitním certifikátě, zajímá mě, jestli o tom najdete nějaký kvalitnější článek, když pominu, že tento velice uznávaný certifikát dostávají samé "kvalitní" školy, http://www.ies-info.com/cs/certifikovan ... at=Odeslat Podívejte, v jakých státech(Švédsko, které je tam jako jedna z voleb, nemá uvedenou žádnou školu) mají školy tento certifikát + v drtivé většině u českých škol to jsou soukromé subjekty, což je poměrně vypovídající) - jenom silná slova. Nemluvě o tom, že už jsem pár stránek lidí, co biorezonanci provozují a většina těch certifikátů je psáno azbukou.
Jste směšný. IES certifikací byla pochopitelně myšlena ta, která se vydává v Británii. Slouží jako potvrzení jak na Evropský, tak i na Britský trh ( což je asi to nejdůležitější, protože tam to snad řeší i kriminálka, když někdo provozuje nějakou šílenost a nemá to podložené důkazy o funkčnosti a bezpečnosti ). Pokud vím, tato certifikace potvrzuje použití zařízení jako diagnostického zařízení, které cituji „is designed to display images of virtual anatomic models by receiving body-borne electromagnetic waves as an aid to patient diagnosis.“. Testováno již v roce 2008. Tam je také klasifikováno jako ISM.
Medicinman píše:Signály mohou interferovat, nikoliv se rušit a už VŮBEC ne mít vliv na místo původu signálu (pokud tedy vezmeme premisu, že patologické ložisko nějaký signál vydává za platnou, což je blbost).
Signály se nemohou rušit? Prosim Vás... signály se ruší natolik, že dokonce biorezonanční zařízení musí mít speciální senzory a určité podmínky provozu, aby se zajistila kvalita diagnostiky. Navíc v biorezonanci nejde o to, že jenom patologické ložisko vydává signál, ale že všechno má své určité elektromagnetické vlnění , ale všechno má jiné ( jak se vědci mohli přesvědčit... ).

rDUM
Biceps

Re: Biorezonance

Příspěvek od rDUM » úte dub 24, 2012 3:44 pm

Formol píše:A ono se toho zúčastnili nějací vědci? :lol:
S. Brown, J&J Inc.
A. Feyber, VPI. Research.
R. Morris, Syracuse University
R. Jan, Princeton University
G. Vayant, Arizona University
G. Sallivan, Illinois State University
T. Johnson, US Military Academy
A. Geriberg, Washington University
R. Clem, Sandia National laboratory
E. Sessler, Lawrence Laboratory, Berk ley
E. Vitchinsky, Cornell University
A. Holecome, Mancind Unlimited Inc.
E. Krick, International Stanford Research Institute
R. Zeir, Stanford University
T. Dressler, HGY Inc.
E. Yariv, California Institute of Technology
W. Morrow, Lincoln Laboratory
T. Marshall, Columbia University
P. Avisois, USAF Arms Laboratory
C. Patel, Harvard University
N. Blumbergen, AT & T Bell Laboratories
T. Van Hoven
G. Hooft
S. Nesterov
Harold S. Burr, Yale University School of Medicine

jen náhodně pár jmen a institucí, které k tomu mají nějaký vztah... nevšiml jsem si takového množství "východních" jmen či nekompetentních osob...

Abcd

Příspěvek od Abcd » sob dub 28, 2012 8:56 am

Koukám Formol raději bude dělat mrtvého brouka :D achjo achjo, a to tu ještě nikdo nepřistoupil k podrobnější analýze jeho rádoby odborných poznatků z fyziky!

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » úte kvě 01, 2012 8:41 am

Proč mrtvého brouka? rDUM se sám usvědčil ze lži nebo ze slepé víry v lež, takže nemá cenu ztrácet čas s jeho "autoritami". Tak namátkou Princeton nezná žádného R. Jana, Illinois State University nezná žádného G. Sallivana, poslední T. Johnson byl z West Pointu slavnostně vyřazen v roce 1933, Washnigton University (zřejmě W.U. in St. Louis) nezná žádného A. Geriberga, International Stanford Research Institute neexistuje - organizace podobného jména byla založena jako Stanford Research Institute, nyní se jmenuje SRI International, žádného E. Kricka nezná,...

Pokud máš pocit, že v náznaku fyzikálních nesmyslů spojených s propagací biorezonance je chyba, tak buď laskavě konkrétní. Pouhý výkřik "je to naprosto blbě" je argumentačně bezcenný.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

rDUM
Biceps

Příspěvek od rDUM » čtv kvě 03, 2012 2:21 pm

Formol píše:Proč mrtvého brouka? rDUM se sám usvědčil ze lži nebo ze slepé víry v lež, takže nemá cenu ztrácet čas s jeho "autoritami". Tak namátkou Princeton nezná žádného R. Jana, Illinois State University nezná žádného G. Sallivana, poslední T. Johnson byl z West Pointu slavnostně vyřazen v roce 1933, Washnigton University (zřejmě W.U. in St. Louis) nezná žádného A. Geriberga, International Stanford Research Institute neexistuje - organizace podobného jména byla založena jako Stanford Research Institute, nyní se jmenuje SRI International, žádného E. Kricka nezná,...
Proč mrtvého brouka? Protože než abys dokázal své lži a vysvětlil, proč lžeš, tak se radši zas pouštíš znovu na tenký led, kde prokazuješ pouze a jenom svou neznalost. Že je ty nemůžeš najít je tvoje mínus, ta jména nepochází z mé jakési slepé víry, ale z oficiálních dokumentů, ale... ach ano, já zapomněl, ty raději důvěřuješ šarlatánům, než oficiálním zdrojům, promiň, tak to se asi nedomluvíme. Jak jsme si již ověřili, ty s internetem a s jinými zdroji pracovat neumíš už protože neumíš posoudit věrohodnost informace, takže to pro mě není žádná novinka tohle tvoje zakecávání.
Formol píše:Pokud máš pocit, že v náznaku fyzikálních nesmyslů spojených s propagací biorezonance je chyba, tak buď laskavě konkrétní.
Chybou jsou tvoje lži a to, že se nezodpovídáš za svá slova. Proto tě už taky nikdo nebere vážně a nemá chuť být blíže konkrétní, když ani na argumenty, které tu už padly, nemáš odpověď. Nepouštíme se do analýzy tvého odborně vzhlížejícího textu, protože by to bylo zcela zbytečné. Místo reakce a smysluplné odpovědi by ses zas navážel do jakési věci, které absolutně nerozumíš a nic o ní nevíš. Tváříš jako boreček, co se naučil chytrá slova a může se ohánět, že všemu rozumí, jenže problémem je, že opět dokazuješ svou vlastní neznalost a hloupost.
Formol píše:Pouhý výkřik "je to naprosto blbě" je argumentačně bezcenný.
Argumentů tu máš dost, ani na jeden nemáš protidůkaz ani konkrétní výtku, čímž ukazuješ jenom svou vlastní zbabělost a pravdivost našich slov.

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » čtv kvě 03, 2012 2:37 pm

Jen velmi stručně: Dokaž, že tebou uváděná jména nejsou smyšlená. Povinnost dokazovat platnost argumentu má ten, kdo jej vkládá, je naprosto nepřijatelné něco tvrdit a nebýt schopen to dokázat. Vlastně je to jedna z nejobvyklejších forem demagogie... Tím, že jsi přihodil několik siláckých nekonkrétních (a jen tak mezi námi, pouhým pohledem do historie lze snadno ověřit, že vesměs nepravdivých) výkřiků, bys možná zabodoval u tebou okrádaných* mentálně nepříliš zdatných klientů, ale tady padla kosa na kámen.

* "Obchod s deštěm", tedy vydělávání na lží podložené iluzi prodeje nějakého skutečného zboží nebo služby, pokládám na morálně ekvivalentní okradení. Proto je naprosto logické, že o poskytování biorezonance za úplatu hovořím jako o okrádání klientů.

rDUM
Biceps

Příspěvek od rDUM » čtv kvě 03, 2012 3:16 pm

Formol píše:Jen velmi stručně: Dokaž, že tebou uváděná jména nejsou smyšlená. Povinnost dokazovat platnost argumentu má ten, kdo jej vkládá, je naprosto nepřijatelné něco tvrdit a nebýt schopen to dokázat. Vlastně je to jedna z nejobvyklejších forem demagogie... Tím, že jsi přihodil několik siláckých nekonkrétních (a jen tak mezi námi, pouhým pohledem do historie lze snadno ověřit, že vesměs nepravdivých) výkřiků, bys možná zabodoval u tebou okrádaných* mentálně nepříliš zdatných klientů, ale tady padla kosa na kámen.

* "Obchod s deštěm", tedy vydělávání na lží podložené iluzi prodeje nějakého skutečného zboží nebo služby, pokládám na morálně ekvivalentní okradení. Proto je naprosto logické, že o poskytování biorezonance za úplatu hovořím jako o okrádání klientů.
Děláš si srandu?? :D
Formol píše:Povinnost dokazovat platnost argumentu má ten, kdo jej vkládá, je naprosto nepřijatelné něco tvrdit a nebýt schopen to dokázat.
Tak buď tak laskav a podle toho se chovej.
Chci od tebe odpověďi, důkazy a studie ohledně všech témat, o které jsem tě žádal už v příspěvku "sob dub 21, 2012 8:54 pm" a pak dál ve všech dalších příspěvcích, pak-li že je nebudeš schopen předložit, nemá cenu se s tebou vůbec dohadovat, protože sám za svá slova neodpovídáš.

Chci od tebe odpovědi na tyto otázky ( když tedy neumíš porozumět souvisle psanému textu ).

1. Odkazy ( věrohodné ), které BICOM terapii popisují ve stejné souvislosti jako Sysifos.
2. Důkaz, že výraz "Biokybernetische medizin" se oficiálně používá ve světě pro daný typ metody.
3. Odkaz nebo citaci někoho, kdo tvrdí, že se pacient přes zařízení spojí s mimozemšťanama ( někoho seriózního, nebereme v potaz lidi, kteří se zabývají duchovními věcmi a podobnými, protože ti se spojí s vesmírem i pomocí rentgenového snímače ).
4. Zašlete, kde jste vyčetl informaci, že zmiňovaná zařízení Sensitiv, Metatron, Oberon, Aurum pracují na principu EAV.
5. Opakovaně žádám o vysvětlení výrazu "šmrdlání drátem" ve spojitosti se zmiňovanými zařízením.
6.
Citace:
Formol píše:Ve skutečnosti je to jen tradovaná nepravda. Nejmenší děti nejsou schopny nijak své pocity vyjádřit a tak je "interpretuje" matka. No a na ní "placebo" resp. zkreslení vnímání funguje perfektně.
Toto nejsou tvoje slova? Tak vysvětli pointu, protože z toho mi bohužel vyplývá, že matka, na kterou působí placebo, je schopna prokazatelně vyléčit dítě.

A tohle?
Formol píše:Nepravda. Placebo efekt funguje, pokud si pacient myslí, že je konáno něco, co mu pomáhá.
Z toho zas pro změnu vyplývá, že buď jste jenom zopakoval to, co se snažila slečna/paní Laila popsat - tzn. komentář k ničemu, nebo se snažíte říct, že když se pacient dozví, že je mu léčen jeden orgán, tak si ale usmyslí, že je to lež a vsugeruje si, že se mu léčí ve skutečnosti jiný orgán.

Pokud jsi to myslel jinak, tak žádám o vysvětlení.

To jen tak ve stručnosti hlavní otázky, na které jsi dodnes neodpověděl, nepodložil svá slova žádnými studiemi ani důkaz a přesto si dovoluješ od ostatních vůbec něco žádat.

Když už si tak hezky povídáme o věrohodnosti, vysvětli mi prosím, jak je možné slavnostní vyloučení člověka, který na West Point nastoupí o pár desítek let později. V Sullivanovi mi uteklo "u", tedy ne Sallivan, ale Sullivan, za to se omlouvám, nicméně, kdybys hledal, tak to pro tebe není ŽÁDNÝ problém. Že nejsi schopen ty lidi najít je čistě a jenom tvůj problém. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem nejsem povinen ti NIC dokazovat, nikdo jiný tuto povinnost taky nemá.

A buď tak laskav, přehodnoť svůj postoj k úrovni svého vzdělání. Ještě jsem nepotkal člověka, který by byl schopen prohlásit takovou kokotinu jako, že "fyzikální veličiny kmitají" a spoustu dalších.

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » čtv kvě 03, 2012 4:03 pm

V případě argumentace kvantita nenahrazuje kvalitu. Mlžíš, mlžíš, ale fakt, že uvádíš jména, která ma příslušných institucích neexistují, jsi nevyvrátil - Illinois State University nezná ani G. Sullivana.

Mimochodem, i to, že se od toho pokoušíš odvést pozornost pobíháním od Šumavy k Tatrám, je pouze nástrojem demagogie. Ovšem kosa padá na kámen, na tuto hloupou hru nepřistupuji. Dokaž, že jsi neuváděl smyšlená jména a neodváděj pozornost. Pokud tento důkaz nedokážeš podat, bude to, zejména díky tomu, že to není poprvé, co mlžíš a vytáčíš se, celkem silnou indicií pro předpoklad, že jsi si plně vědom toho, že biorezonance je podvod.

Abcd

Příspěvek od Abcd » čtv kvě 03, 2012 10:10 pm

Formol píše:V případě argumentace kvantita nenahrazuje kvalitu. Mlžíš, mlžíš, ale fakt, že uvádíš jména, která ma příslušných institucích neexistují, jsi nevyvrátil - Illinois State University nezná ani G. Sullivana.

Mimochodem, i to, že se od toho pokoušíš odvést pozornost pobíháním od Šumavy k Tatrám, je pouze nástrojem demagogie. Ovšem kosa padá na kámen, na tuto hloupou hru nepřistupuji. Dokaž, že jsi neuváděl smyšlená jména a neodváděj pozornost. Pokud tento důkaz nedokážeš podat, bude to, zejména díky tomu, že to není poprvé, co mlžíš a vytáčíš se, celkem silnou indicií pro předpoklad, že jsi si plně vědom toho, že biorezonance je podvod.
Jenže ty po nikom nemáš právo žádat, aby ti něco dokázal nebo vyvracel, protože jsi stále nesplnil svou povinnost dokázat SVÁ slova a svádíš to na ostatní nepochopitelnými výroky. Co jsem se díval, tak část z nich dokonce patří ke speciálnímu týmu APS, což si lze v příslušných dokumentech dohledat. Zajímalo by mě, jak že sis to zjišťoval, že můžeš s jistotou tvrdit, že ti lidé neexistují.

Zameť si laskavě na svém prahu nejdřív než si vůbec dovolíš cokoliv žádat od ostatních. Nemají důvod se namáhat, když jsi se doposud neomluvil za své lži.

rDUM
Biceps

Příspěvek od rDUM » pát kvě 04, 2012 1:03 am

Formol píše:Princeton nezná žádného R. Jana, Illinois State University nezná žádného G. Sallivana, poslední T. Johnson byl z West Pointu slavnostně vyřazen v roce 1933, Washnigton University (zřejmě W.U. in St. Louis) nezná žádného A. Geriberga.
Dle informací o vědecké studii z roku 1998 od APS jsou tito lidé přiřazeni k univerzitám takto. Co jsem si procházel různé zdroje, uváděná jména jsou takto přiřazena.
Formol píše:International Stanford Research Institute neexistuje - organizace podobného jména byla založena jako Stanford Research Institute, nyní se jmenuje SRI International, žádného E. Kricka nezná,...
To je to samé, jen tak pro tvou informaci. E. Krick tam dostal PhD. a co je mi známo, tak tam i pracuje. Stejně jako v případě výše uváděných lidí, byl i on jedním z členů posuzovací komise vědecké studie APS.
Formol píše:poslední T. Johnson byl z West Pointu slavnostně vyřazen v roce 1933
Zvláštní, na to už jsem ti odpovídal, ovšem ty jsi se neuráčil ani přiznat chybu a opovažuješ se i po tom dál vůbec něco vyžadovat...

Nemám od čeho odvádět pozornost. Po tobě jsem chtěl odpovědi, těch se pravděpodobně nedočkám... že jsou to lži vím i bez tebe, dokonce opakovaně jsem si zkontroloval informace, kdyby náhodou přeci jen pochybení bylo na mé straně, ovšem už tvé uhýbání od odpovědí značí, že sis prostě něco vymyslel, jen abys vypadal chytře, jenže když máš něco dokázat, tak huba sklapla.
Formol píše:rDUM se sám usvědčil ze lži
Ze lží se usvědčuješ akorát ty ( viz. mé dotazy a tvá neschopnost COKOLIV k nim říct smysluplného a jakkoliv prokázat pravdivost tvých slov ;) ). Opakuju se, neustále do kolečka a to protože trochu naivně pořád doufám, že budeš dost inteligentní člověk a když už něco tvrdíš, tak buď to dokážeš a nebo přiznáš chybu.
Formol píše:Tím, že jsi přihodil několik siláckých nekonkrétních (a jen tak mezi námi, pouhým pohledem do historie lze snadno ověřit, že vesměs nepravdivých) výkřiků, bys možná zabodoval u tebou okrádaných* mentálně nepříliš zdatných klientů, ale tady padla kosa na kámen.
1. Tak mi ukaž to ověření ;)
2. Které silácké nekonkrétní řeči máš na mysli?
3. Jaké mám klienty? Ukaž mi zdroj, kde jsi vyčetl, že mám klienty, kterým aktuálně poskytuji služby biorezonance a kde jsi vyčetl také informace o jejich mentálním zdraví ( a vůbec o tom, co aktuálně dělám nebo nedělám, tahle věta hezky ukazuje tvůj přístup vymyslet si lež, vsadím se, že to zas budeš ignorovat, jako všechno ostatní a zas se budeš navážet radši do nějaké jiné věci jen abys odvedl pozornost ).
P.S.: Padla kosa na kámen? :lol: ale já nepotřebuju nikoho přesvědčovat, zvlášť ne člověka, který na moje argumenty odpoví takovýma výrokama, jakože "fyzikální veličina kmitá" :lol: :lol:
Formol píše:Dokaž, že jsi neuváděl smyšlená jména a neodváděj pozornost.
Budu citovat tvá vlastní slova: "Povinnost dokazovat platnost argumentu má ten, kdo jej vkládá, je naprosto nepřijatelné něco tvrdit a nebýt schopen to dokázat." Takže ZNOVU, jako tě žádají všichni účastníci diskuze již dva týdny - DOKAŽ to, co tvrdíš.
Formol píše:Pokud tento důkaz nedokážeš podat, bude to, zejména díky tomu, že to není poprvé, co mlžíš a vytáčíš se
UKAŽ mi, KDE jsem se tolikrát vytočil a mlžil. UKAŽ! DOKAŽ! Neodvádím pozornost, pokud sis nevšiml, jen jsem zkopíroval TVŮJ ničím nepodložený argument a řekl ti, že ho máš nějak obhájit ( zvlášť, když jsi si stanoviskem tak jistý ). Za celou dobu, co tu žvatláš jsi to neudělal, tak tu ze sebe přestaň dělat frajírka. Ani bych se nedivil, kdybys lhal i o výši svého vzdělání. Každý člověk, který studuje nebo vystudoval vysokou školu ví, že když něco vypustí z pusy, je za to zodpovědný. Zvlášť když jde o tvrzení. Ty si hraješ na borečka a důkazy nemáš žádné.

Vážně jsem měl za to, že na LF se dostávají lidé velice inteligentní a ne ti, co se ukážou, něco prohlásí a když se mají obhájit, tak ignorujou, zapírají a nebo prostě zmizí.

Zamčeno