Biorezonance

Moderátoři: Medicinman, Formol

Zamčeno
medik101
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 16, 2011 8:13 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Biorezonance

Příspěvek od medik101 » úte srp 16, 2011 8:18 am

Natrefil jsem nedávno na diagnostiku a léčbu pomocí biorezonance - slyšel tady o tom někdo - jste spíš pro nebo proti? Popřípadě proč? Díky za odpovědi :-)

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Biorezonance

Příspěvek od Formol » úte srp 16, 2011 7:12 pm

Stačí ti jako odpověď Stříbný Bludný balvan za rok 2009? Pokud bys raději podrobnější analýzu, můžeš poslat odkaz, na co jsi vlastně narazil..
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Laila_5
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 15, 2012 9:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Biorezonance

Příspěvek od Laila_5 » stř úno 15, 2012 9:09 pm

Pro medik101: Co se týče léčby a diagnostiky, chcete to vyzkoušet jako pacient nebo jako uživatel? Je tu dost zařízení, které už to delší dobu provozují s úžasnými výsledky ( včetně některých nemocnic ), jen je potřeba pečlivě vybírat ;) pokud se tomu chcete věnovat, chce to mít nějaké znalosti, takže nejdřív to chce si nastudovat literaturu, pak většinou ke koupi přístroje musíte absolvovat školení, které Vám vysvětlí, jak přístroj funguje, jak funguje vyšetření, léčba, atd. ... a pak se budete postupně ponořovat hlouběji ( pokročilá školení atd ) - lékařské vzdělání výhodou, ale ne podmínkou.

Pro Formol: Vámi uváděné stránky už byly několikrát obviněny z uvádění lživých informací. Pokud Vás zajímá něco o této problematice skutečně, tak si zajistěte nějaké pořádné zdroje. Kontaktujte Fakultní nemocnici Motol, popřípadě další zařízení, kde se tato metodika s oblibou provozuje. Popřípadě si můžete vyjet do zahraničí, kde je toto běžným lékařským zákrokem ;)

Dr.X
Deltoideus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 01, 2012 5:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Biorezonance

Příspěvek od Dr.X » čtv bře 01, 2012 5:45 pm

Pro Laila_5:

už po několikáté od někoho slyším, že se ve FN Motol provozuje biorezonance. Prohledal jsem web FN Motol, žádná zmínka, stejně tak VFN. Ani jsem nenašel žádný důvěryhodný zdroj kde by to psali. Jenom na jedné pochybné stránce o biorezonanci bylo napsáno: "spolupracujeme i s lékaři, např. z ORL kliniky ve FN Motol, nebo zobrazovací kliniky VFN." Psal jsem tedy na Motol včera a dneska mi odpověděli, že se v Motole tato biorezonance NEPOUŽÍVÁ. Jinak řečeno o té spolupráci s lékaři: našli si jednoho doktora z Motola, jednoho z Karláku, kteří splupracují nejšpíše ve volném čase a mimo tyto nemocnice, ale protože pracují v těchto nemocnicích, začali všichni utvrzovači biorezonance tvrdit, že to používaj to nemocnice používaj. Takže klidně si tomu věř, používej si to, ty nebo tví rodiče, ždímejte z důvěřivých lidí peníze, ale laskavě nedělej tyhle "osvěty" na forech lékařských fakult.

Laila_5
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 15, 2012 9:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Biorezonance

Příspěvek od Laila_5 » stř bře 21, 2012 11:07 pm

To Dr.X:

Nejprve bych Vás ráda upozornila, že si netykáme a o mých rodičích nepadlo ani slovo, takže buďte tak laskav, vyjadřujte se k tématu a jednejte slušně.
Co se týče Motolu, promiňte, špatně jsem se vyjádřila, kontaktovat Motol jsem myslela z toho důvodu, že se chystají pořídit krevní analyzátor, který funguje na velice podobném principu. Zajímá-li Vás to, přímo z FN Motolu jsem se dozvěděla, že se na to opravdu chystají ;) nicméně co se týče Vašeho prohlášení "Jinak řečeno o té spolupráci s lékaři: našli si jednoho doktora z Motola, jednoho z Karláku" velice by mě zajímalo kterého - na Karláku jsem žádného pana doktora nenašla a nevím o tom, že by si ho "někdo našel", aby pak mohl tvrdit, že spolupracuje s nemocnicema a s lékaři, prosím o upřesnění tohoto faktu.
Pak píšete, že "začali všichni utvrzovači biorezonance tvrdit, že to používaj to nemocnice používaj" - nevím jak vy, ale já mám o dost jiné informace o rozsáhlosti použití těchto přístrojů v nemocnicích, klinikách, poliklinikách, používané lékaři ( některé z nich jistě bude znát alespoň z doslechu ;) ) po celé Evropě, takže mi prosím také nějakým způsobem rozveďte, kde jste přišel k takové zajímavé informaci.
Pak by mě zajímal odkaz na Vámi zmiňovanou stránku.

A co se týče osvět - myslím si, že o této problematice nic moc netušíte. Pouze jsem informovala o závadnosti použitého zdroje, pak jsem se zeptala uživatele medik101 proč že se o tot zajímá, pak jsem přidala vlastní reference + fakta. Pokud vím, na vlastní názor mám právo. Nelžu, nikoho nepoškozuju, nikomu nedělám reklamu, pouze odpovídám na příspěvek. Na druhou stranu vy jste se úžasně vyznamenal svým přístupem k lidem, které ani neznáte, bravo.

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Biorezonance

Příspěvek od Medicinman » čtv bře 22, 2012 4:33 pm

Něco o biorezonanci jsem si přečetl. Jedná se o nápad téměř do písmene okopírovaný z fantasy/sci-fi CGI filmu Final Fantasy: The spirits within (2001) kde vymýšleli zbraň, která má zničit nepřátelské duchy tím, že vyšle "protikladný bioelektrický vzorec". Stříbrný bludný balvan si od Sysifa více než zasloužili; biorezonance je očividně jen jedna z mnoha pseudovědeckých metod, které se v moderní medicíně objevily.

Laila_5
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 15, 2012 9:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Biorezonance

Příspěvek od Laila_5 » čtv bře 22, 2012 5:33 pm

Myslíte ten samý nápad, který se vyvíjí už cca od války, možná i déle ( tzn. minimálně 50 let ). Ach ano, jistě tehdy předpokládali vznik takového filmu v roce 2001, který by mohli okopírovat ;)
Od Sysifa mě osobně nic nezajímá, protože lžou, popřípadě opírají se o jakési své ( nebo někoho jiného ) mystické domněnky a ani se nenamáhají si zjistit více. A to se bohužel netýká pouze tématu biorezonance, to se týká spousty témat, které mají na webových stránkách uveřejněné. Jsem ráda, že vidím, jak inteligentní tu máme lidi ( a zvlášť na foru lékařské fakulty - to mě děsí naprosto nejvíc ).
Názor Vám jistě nikdo nebere, ale opravdu ze srdce nesnáším, když někdo mele nesmysly a ani se nenamáhá si ověřit fakta, popřípadě sáhne po jednom nebo dvěma zdroji ( pokud možno po nějakém článku od českého novináře ) a pak to všude prohlašuje za strašnou pravdu a "otevírá" tím lidem oči.
Píšete, že jste si o ní něco přečetl... co Vám konkrétně na tom nesedí, že jí považujete za pseudovědu? Přečetla jsem si o tom opravdu hodně literatury, pro jistotu především zahraniční, protože v CZ toho moc nenajdete, setkala jsem se spoustou lidí a dovolila bych si tedy tvrdit, že o této tématice něco málo vím, proto by mě zajímalo, co konkrétně se Vám na biorezonanci nelíbí.

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Biorezonance

Příspěvek od Medicinman » pát bře 23, 2012 10:47 am

Přečetl jsem si toto: http://www.biorezonance.cz/biorezonance/
Bohatě mi to postačilo, abych to zařadil po bok takových věcí jako je New Age, Aštar Šeran či homeopatie.

Laila_5
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 15, 2012 9:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Biorezonance

Příspěvek od Laila_5 » pon bře 26, 2012 12:50 pm

Aha, takže jste si přečetl JEDEN zdroj, který toho o biorezonanci popisuje asi jako novinky.cz o nejnovějších zprávách, ještě navíc o zařízení, které toho z biorezonance využívá dost malou část a pro jeho využití musíte předem vědět, čím pacient trpí, a z toho všeho děláte závěry a léčíte. Ani jste se neuráčil říct, co konkrétně Vám na tom vadí. Buď jste natolik hloupý, že to nevíte a pouze jste se chytl prvního naprosto nic neříkajícího odkazu s malebným obrázkama, které slouží spíše pro nastínění problematiky než pro vysvětlení a nebo jste člověk, který naprosto nerozumí ani medicíně ani fyzice ani podobným a tudíž není ani schopen posoudit na kolik je daná metodika možná, jinak byste totiž buď řekl "nic o tom nevím, ale slyšel jsem tohle tohle a tohle, poučte mě" a nebo "vím o tom tohle, tohle, tohle, přečetl jsem si tohle a tohle, případně prováděl jsem srovnání, mám s tím určité zkušenosti, atd. atd.", ani jedno tu nevidím - a to mě na lékařském fóru dost překvapuje. Vlastně mě celou dobu překvapují argumenty některých jedinců - takové uvedené zdroje, ze kterých čerpáte, včetně zmíněného Sysifa je něco, co bych se styděla vůbec vyřknout, natož abych se na základě toho o něčem hádala.

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Biorezonance

Příspěvek od Medicinman » pon bře 26, 2012 10:04 pm

Fyzice rozumím na svůj obor docela obstojně. I bych řekl, že lépe než průměrný medik. Ale abych Vás uspokojil, pustil jsem se do dalších, tentokráte anglofonních zdrojů. Došel jsem dvěma závěrům: 1) Stále jsem přesvědčen, že biorezonance patří mezi New age, Aštara Šerana a homeopatii a 2) Ten stříbrný bludný balvan byl opravdu zasloužený.

Mimochodem - sdružení Sysifos obvykle má hmatatelné důkazy; zastánci biorezonance na druhou stranu nemají důkaz, který by se nedal shrnout slovy placebo efekt.

Zamčeno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host