Bc. studium Ošetřovatelství kombinovaná forma

Moderátoři: Medicinman, Formol

terychamp
Deltoideus

Re: Bc. studium Ošetřovatelství kombinovaná forma

Příspěvek od terychamp » čtv srp 04, 2011 4:37 pm

Ahoj, jj v nemocnici no žiju.-) ne dobrý, jen asi nestihnu praxe, tak si přidělávám problémy ve škole... no a jinak jj už mám angličtinu, takže té se mileráda zbavím, ale být tebou tak počkám, jak to budete mít s tou ajinou vy. Protože holkdy od nás, co měly přípravnej kurz, tak maj jinou učebnici. Další skripta no přemýšlím cože ještě mám. Jinak od nás nikdo nic asi nemá, protože se nikdo neozval. Jinak jsem koukala na studijní plány na stránkách fakulty a být tebou tak na biofyziku kašlu, vy ji máte až v letním a hlavně nám ji Beneš doopravdy dával za darmo...a spíš bych se vrhla do biologie, biochemie, to budete mít v zimě asi nejtěžší... Jinak na stránkách fakulty už máte přesný datum toho vašeho úvodního týdne:-)

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » pát srp 05, 2011 9:02 pm

Ahoj, doufám, že je Ti aspoň v rámci možností fajn. V nemocnici nic moc. Chápu.

Tak jo, budu šrotit raději tu Bio a Biochemii, neumím nic :|
Už jsem na web koukala, je tam i kdy začínáme. Konečně!

S AJ, uvidím, myslím, že se směle zařadím do totálních začátečníků, i když nám říkali, že rozřazovací test psát nebudeme. Nic moc neumím, jen nějaký bazál a opakování klidně unesu.

Už mám konečně ten přístup do Sisu, ale nevím nač se zapsat, abych to stíhala. Dobrý předmět bude asi Kasuistiky o rozvodech, či tak nějak :-)
Musím vybrat něco nenáročného, kde nebudu muset smolit pořád nějaké práce. Jo a budu muset změnit to heslo než odjedu k babičce za synem. Vykrývám holky na dovolených, tak pracuju a nemám na nic normálního čas.

Měj se hezky a zatím ahoj.

Na ty nové učebnice vydělávám, teď už snad budu moci koupit tu Fyziologii.
Nemám čas ztrácet čas.
Vyspíš se až umřeš. Kotyz abclinuxu.

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » ned srp 14, 2011 11:48 am

Ahoj Terychamp, tak jak je? Už jsi doma?

Prosímtě, potřebuju malou pomoc s těmi PVP. Nevím, jak si vybrat. To PVP je každý týden ve stejný den a hodinu? Musím nejpozději v 16:45 hod. vyzvednout syna z Mš kousek od Albertova a v Excelu moc nevidím všechny časy těch PVP. Třeba kdybych jela do té Krče, tak abych ho stihla vyzvednout :roll:

V té Krči je ta PP, a psychologie, to by mohlo být zajímavé. Ještě mám ve výběru ty rozvodové kazuistiky nebo, když by na těláku nechtěli nějaké extrémy - nadřu se za den dost, brala bych ten tělák. Ale ten už začíná v těch Dobronicích, ne? A jestli se skáče někde přes překážky, tak to nedám. Posilovnu vpoho, kolo, plavání také. Nemohu si vybrat, potřebuju mít návaznost na tu mš.

Musím zase kouknout víc na net, včera jsem přijela z dovolené a jsem mimo :-(

A ještě k těm vysvětlivkám. ZK je zkouška, Z je asi zápočet a co je to KZ ?

Prosímtě, kdybys měla čas, buď tak hodná a odpověz.
Děkuju, dancelli
Nemám čas ztrácet čas.

terychamp
Deltoideus

Příspěvek od terychamp » pon srp 15, 2011 10:35 am

Ahoj takže začnu od konce
Z-zápočet (většinou jsme měly bud docházku, či nějaká práce - v teorii oše. to je test) ZK- zkouška - ústně , a KZ - je klasifikovanej zápočet (no a to je největší kámen úrazu, zkoušející vám může dát co chce - my jsme všechny KZ,kromě psychologie měly ústně takže se to rovnalo zkouškám (leckdy byly mnohem těžší KZ než ZK)
Tak aspon odpočinutá z dovolené ne?:-) Neboj na aklimatizaci do školy času dost:-)
Koukala jsem,že už máte celkový rozvrh na celý rok dopředu, takže snad vám vyhoví v práci.
Co se týká těch volitelných tak to moc neporadím -myslím povětšinou bývaj ve stejný čas každý týden (navíc nebývají celý semestr, ale třeba jen 4 nebo 5krát) - tam kam jsem chodila já, tak to bylo vždy ve stejný čas, stejný den, a u dvou předmětu to bylo 4- 5krát, u dalšího jen 2krát. Navíc povětšinou se tam dá nějak domluvit, a odejít dřív. Jenom pozor při tom vyhledávání volitelných předmětů - třeba ty kazuistiky rozvodu - ony jsou pro všechny obory, ale doporučený ročník je 3,4,5 tak pozor aby nechtěly už nějakou prerekvizitu (nějaký předmět splněný) Každopádně jste na tom líp než my, my jsme si mohly zapisovat volitelný až někdy v říjnu:-) A ještě jednou k těm časům, tak my jsme taky nevěděly minulý rok - bylo nám řečeno,že máme napsat vyučujícím třeba e-mail, ovšem jejich odpovědi,ti povětšinou odpověd taky nedají:-D (zvlášt když jde až o letní semestr) no a když se ted nezapíšeš, tak furt se ddá zapsat v průběhu semestru pomocí dodatečné žádosti. Takže z toho žádnou hlavu:-)
Tělocvik - já vůbec nevím zda ho bakaláři můžou mít volitelně - ikdyž zrovna tělocvik je věc kde by s tím určitě neměly žádný problém:-) Tělák si můžeš vybrat sama, z nabídky (takže klidně posilku) nebo se někam zapsat, ale když ti to nevyhovuje chodit jinam. Ovšem moc tělocvik nedoporučuju, protože tam je to časově špatný, protože 99%tělocviku probíhá v HOstivaři.
Neboj do všeho přijdeš:-) Jen to chce pevné nervy a výdrž.

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » úte srp 16, 2011 5:14 pm

Ahoj Terychamp, opět mockrát díky za vysvětlení :-)

No, už z toho trochu šílím, ale snažím se zůstat nuceně v klidu, však to nějak vstřebám. Už jsem sehnala i nějaká další skripta. Není to přesně to cos psala, jen ta Anatomie a nějaké ty oše postupy.
Dovolená byla šílená, na západě je děsná zima, o 10 st. méně, tak jsem na chatě mrzla. Ale zase tam byl klid a zeleno :-) tak si mozek odpočinul.

Co Ty? Odpočinula sis vůbec? Tu praxi musíš odsloužit kde? To si vybíráš?

Ten rozvrh je fajn, služby v práci píšu já, takže si vyhovím. Takhle bych stíhala i tu mš, když je výuka většinou do 16:30 hod. Akorát to ještě musím skloubit s těmi PVP. Dobré je, že nejedou celý půlrok.
TV teda vypouštím a asi si dám tu První pomoc a Psychologii nebo Gerontologii - či nějaký ekvivalent geronto.
Neměla jsem ještě čas na to pořádně kouknout :-(

Můj život je logistika. Časový posuny a přesuny... ;) Jsem v tom fakt dobrá :twisted:
Smiřuju se i s tím, že synek povinně absolvuje nějaké moje PVP :-) Budou to muset zkousnout, může se stát, že nestihnu přesun mš - PVP a bude. Aspoň se bude vzdělávat od útlého věku :-))))

Děkuju za odpověď a měj se zatím dobře.
Dancelli
Nemám čas ztrácet čas.

terychamp
Deltoideus

Příspěvek od terychamp » úte srp 16, 2011 6:24 pm

Ahoj, vůbec nemáš zač:-)
Rozumím,že blázníš, a vím,že i říkat, neblázni je zbytečné, ale uvidíš že se zaběhnete a půjde to:-) (já zas takhle blázním,když jdu na praxi:-d )
NO co se ještě těch PVP týká tak jestli něco z gerontologie, tak určo můžu říct - Vybrané kapitoly z geriatrie - nevím jak je v zimním,ale v letním byl 4 úterky asi od 14:30 a bylo psáno do 17,ale končily jsme snad skoro pokaždý ve 16 a hlavně, se vždy dalo odejít dřív, v tom nebyl u něj problém(navíc měla být 100% docházka - na poslední hodině jsem viděla většinu lidí poprvé či podruhé:-D )
První pomoc - pozor, ve VP je jen pro Lékaře, a zubaře - my už ji totiž máme v povinných (ale nevím jak to chod,třeba to jde zapsat...)
Každopádně jestli je možnost si dělat služby, tak doporučuju vybrané kapitoly z oše.postupů - to jsou 4-5 exkurzí, max 1-2 hodiny dopoledne, a byl to teda vždy pátek, koukám že ve VP je to jen pro prezenční,ale napsala bych být tebou mail, Novotné -vím že tam určitě s náma 3 dálkařky chodily.
Co se těch skript týká, tak anatomie je vždy dobrá, ty postupy noo - ono vše je na e-learningu, či ona je posílá... ale tak zas je to do oboru, člověk má dobrý pocit, aspon je to něco do oboru:-)
Závidím to volno:-) Já jsem špatnej organizér času, takže jsem si vše tak zmamlasila,že to není možný:-D
Prázdninové praxe, si můžeme vybrat sami (teda zařízení -oddělení máme daný) v semestru máme daný i ta zařízení.
Ale co se vás týká, tak vy máte praxi úplně jinak (aspon podle toho ,co nám říkala Mgr. Kulhavá když jsme se jí na to ptaly na praxích, jak to vypadá u dálkařů:-)
Tak hezký večer - (jdu umírat,první služby, to je boj)

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » sob srp 20, 2011 10:55 am

Neboj Tery, to přežiješ, jen poznáš systém a jde to. Nic na tom není. Osvědčila se mi pozice učit se, některé věci vypouštět - najdou se sestry, které Tě budou chtít zneužít ke své neoblíbené práci. Doporučuju si vše psát a kdykoliv nerozumíš, zeptat se. Jsem raději za kreténa než udělat chybu.

A když budeš pracovitá, nebudeš mít problém. Sestry z praxe nesnášejí machry typu "všechno ví, vše zná, všude byla...".
Když se vyvaruješ tohohle chování, většinou Ti holky rády pomohou. Hodně hraje roli kolektiv. Ve VFN jsem měla trochu problém jen na ARu, kde ty holky kapku machrovaly, některé a mně to leze na nervy. Zase jiné se mne zastaly.

Toho se neboj, není důvod, nikdo Tě dusit nebude. Občas vzniknou vzájemné antipatie, to holt musíš zkousnout.
Na LDN v Krči jsou holky celkem fajn. Horší je to tam na Geriatrii. Dusno tam dělá primářka Doležalová.
Dobré je se hodně ptát, ony vědí, že se učíš a většinou Ti někdo vše vysvětlí.
Nebo se přifař k ošce, ta Ti taky mnohé ovětlí.
Praxe jsou fajn už v tom, že si v podstatě vybíráš místo, kde potom pracovat. Nebo i přímo řeknou, že by Tě po škole chtěli.

Škoda, že nemáte praxi u nás, my jsme malá, soukromá nemocnice pod VFN. Chybí mi holky na dovolených do služeb a je u nás relativní klid.

Na ta PVP musím kouknout a už se někam zapsat. Moc nestíhám, píšu služby na Září a Výkazy práce, tak mám co dělat :-(
Zatím ahoj a přeju, ať Ti to na paxi jde.
Dancelli
Nemám čas ztrácet čas.

evi

Příspěvek od evi » čtv zář 15, 2011 6:54 pm

dancelli píše:Díky Terychamp mám celkem detailní info o studiu.

Pokud sem přispěje ještě další student svými postřehy a nápady budu ráda a další prváci kombi studia asi také.
Pro mne je složité už jen se vyznat kam a kdy se mám přihlásit a ten kreditní systém - ten je dobré si nastudovat na hlavní stránce stránce tohoto webu
http://www.lf1.cz/index.php?a=464

Pak jsou tu různé studijní materiály ke stažení, apod.
http://www.lf1.cz/index.php?menu=materialy_ke_stazeni

Web je super k tomu, aby si člověk udělal trochu jasno v tom co nás čeká.

Pokud budete mít někdo něco ke studiu, prosím, pište to sem.
Děkuju, dancelli
Díky, Dancelli, ty odkazy jsou super, asi jsem předtím špatně hledala :( Pročtu si to pořádně jak budu mít víc času, ale zdá se, že je tam vše co teď potřebuju vědět :)

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » pon zář 19, 2011 7:12 pm

Tak dnes to bylo celkem drsné, samostudium to jistí, jiak chaos nad chaos :-(

A k čemu bude adiktologům anatomie, to fakt nechápu :?:
Nemám čas ztrácet čas.

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » stř zář 21, 2011 3:15 am

Pokouší se sem směrovat vš. sestry v kombi studiu. Někdo vůbec neví o PVP, nějaký úvod do studia jsme neabsolvovali.

Snad to zde ožije.

Tu Biologii, se pokusím si udělat co nejdřív. Je toho dost, ale jeden kousek bych měla za sebou. Nechtějí po nás zase tak moc, asi 27 trojotázek. Na té Anatomii je to horší :-(
Biologie mne zajímala, i ty otázky mají hlavu a patu a chtějí HLA typizaci, což bych dala dohromady. Dělala se na hematologii.
dnes jdeme na III. internu, tam je to fajn.

Písnu víc ke konci týdne, je to kalup. Jo, využila jsem Tvých rad a dnes nemám natelký karpál. Bio jsem si nahrála na mobil a psala jen body z učebnice. Děkuju a ahoj.
Nemám čas ztrácet čas.

Odpovědět