práce lékaře v Německu

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Bojka
Deltoideus
Příspěvky: 11
Registrován: úte kvě 10, 2011 7:49 pm

práce lékaře v Německu

Příspěvek od Bojka » sob črc 21, 2012 4:20 pm

Ahoj, uvažujeme s přítelem o odchodu do Německa. Zajímalo by nás, jestli je to ještě pořád ekonomicky výhodné, když bych pracovala na některé interně a přítel by byl se mnou v Německu na rodičovské dovolené s dítětem (a nejspíše tedy s českým rodičovským příspěvkem)? Máte někdo s tímhle už zkušenost, nebo tušíte, jak to v Německu reálně vypadá s náklady na živobytí? Díky.
Omnia mea mecum porto.

Eva Opltová
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 19, 2012 11:22 am
Kontaktovat uživatele:

Re: práce lékaře v Německu

Příspěvek od Eva Opltová » pát říj 19, 2012 1:14 pm

Dobrý den.

Ráda bych reagovala na dotaz - pokud je pro Vás již neaktuální, možná pomůže někomu jinému.

Finanční stránka je patrně nejdůležitější při rozhodování, zda odejít za prací do SRN. Vše se pochopitelně odvíjí od toho, jaké máte zaměření, zda máte hotovou atestaci, kolik máte let praxe atd. V zásadě platí, že lékař s praxí si může přijít i na dvojnásobný plat než zde v ČR. Pokud ale naleznete práci primaře nebo si zřídíte prosperující soukromou ordinaci, jistě budete mít dostatek financí i u nás.

Ohledně živobytí - jako všude záleží na lokalitě a velikosti města, kde by jste nalezla pracovní uplatnění. Záleží také na domluvě s danou nemocnicí, zda poskytne ubytování nebo pomůže při hledání...Ovšem umíte-li německy, přes internet jistě naleznete mnoho bytů na prodej nebo k pronájmu.

K otázce rodičovského příspěvku a příspěvku na dítě... V případě, že alespoň jeden rodič pracuje v SRN, máte na dávky nárok a můžete si vybrat, z které země chcete dávky pobírat. Rodičovská je v SRN pouze do věku 14 měsíců dítěte. Poté je potřeba žádat v ČR. O přídavky na dítě si pochopitelně můžete zažádat v Německu (jsou zde totiž vyšší než v ČR), aktuálně 184 eur. Záleží ale na dalších faktorech - více např. dáte-li do vyhledávače: práva v oblasti sociálního zabezpečení v Německu.


Máte-li zájem nebo víte o někom, pro koho by to mohlo být zajímavé, můžete se na mě obrátit - představím Vám nabídky na různé pozice lékařů a sester v nemocnici v Německu. Více info ve fóru - téma Nabídka práce v Německu.

ashot
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 20, 2015 7:28 pm

Re: práce lékaře v Německu

Příspěvek od ashot » úte říj 20, 2015 7:43 pm

Nabízím zprostředkování práce v Německu pro lékaře a zdravotní sestry. více info: 606 523 353

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti