LFHK - zubařina nebo všeobecné?

Moderátoři: Medicinman, Formol

Dr.Aspirin
Triceps

Re: LFHK - zubařina nebo všeobecné?

Příspěvek od Dr.Aspirin » čtv čer 23, 2011 8:13 am

Mohl by jeste nekdo rict co by si vybral, pripadne doporucil a proc? ;)

Michy

Příspěvek od Michy » úte čer 28, 2011 1:13 am

Ahoj no nevím, jestli je zubařina o tolik těžší, jelikož předměty jsou se všeob. v podstatě stejné, možná toho chtějí o něco míň, ale o to mají navíc svoje předměty, který zas tak lehký nejsou. Já moc výhod na všeobecku nevidím, teda aspoň pokud nechceš pracovat jinde než v ČR..to je jiná. Co se týče kolektivu, zubaři vždycky drželi víc při sobě, jelikož jich bylo míň, byla to lepší parta. Pokud chceš být dobrý zubař musíš být aspoň trošku šikovný, pokud ti vrtání moc nepůjde, budeš se akorát trápit. Na všeobecku si zas můžeš vybrat mnohem víc oborů a až časem zjistíš, co by se ti líbilo. Jít na zubaře je lepší vědět už předem, že tam opravdu chceš. Zjistit po dokončení studia, že tě to vlastně nebaví, nemá smysl.

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » úte čer 28, 2011 8:20 am

Michy píše:Ahoj no nevím, jestli je zubařina o tolik těžší, jelikož předměty jsou se všeob. v podstatě stejné, možná toho chtějí o něco míň, ale o to mají navíc svoje předměty, který zas tak lehký nejsou. Já moc výhod na všeobecku nevidím, teda aspoň pokud nechceš pracovat jinde než v ČR..to je jiná. Co se týče kolektivu, zubaři vždycky drželi víc při sobě, jelikož jich bylo míň, byla to lepší parta. Pokud chceš být dobrý zubař musíš být aspoň trošku šikovný, pokud ti vrtání moc nepůjde, budeš se akorát trápit. Na všeobecku si zas můžeš vybrat mnohem víc oborů a až časem zjistíš, co by se ti líbilo. Jít na zubaře je lepší vědět už předem, že tam opravdu chceš. Zjistit po dokončení studia, že tě to vlastně nebaví, nemá smysl.
Vystudovat zuby je podstatně snažší, nároky na zkoušky u těch společných předmětů jsou úplně jinde. Zubaři mají vlastní předměty ale na těch fakt nikdo nevyletí... Ono taky dělat z vrtání zubů vědu...

cingulum
Quadriceps

Příspěvek od cingulum » úte čer 28, 2011 8:55 am

No ty jsi nejaky chytry. Ono to vrtani taky neni takova prdel. Ano, vystudovat to je asi lehci. Ale kdo ti rekl, ze nas nikdo na tech nasich specializovanych predmetech nevyhodi?! To se teda sakra pletes.
Nam porad rikaji, ze zubarina je remeslo a kdo na to nema nadani nebo je proste koleno, tak vyleti.
A vyprosuji si brat vrtani jako neco snadneho. Jen si to zkus pracovat v tak malem prostoru, kde se ti porad jeste mrska jazyk a nemluve o tom, kdyz jsou pacienti nervni a vydeseni... :lol:

Barush64
Deltoideus

Příspěvek od Barush64 » úte čer 28, 2011 7:48 pm

Nazdárek, řeším v podstatě to samé, akorát drobný rozdíly :). Už někdy od kvinty jsem chtěla na zuby, hlásila jsem se na 1. LF, kam mě nevzali. Proto jsem chodila na 2. lékařskou fakultu. Až někdy do GITu jsem tam byla děsivě nešťastná, protože kosti svaly jsou fakt nuda. A jak šel čas a letní semestr, tak jsem se do všeobecný medicíny fakt zamilovala, je to krásný, je nádherná ta paleta oborů, který si můžeš vybrat, užívala jsem si výhody malé fakulty, což je v Hradci na všeobecném určitě taky. Na druhou stranu je to docela makačka. Každej den si musíš opakovat, proč se vlastně takhle mučíš:D. Ale vzhledem k mé touze v zimním semestru jsem si podala i přihlášku na 1. LF na zuby a teď jsem tady a jsem před rozhodnutím, jestli zůstat na všeobku nebo jít na zuby. U mě je to hodně pocitový, já mám tak nějak pocit, že ty zuby jsou přesně to pravý. Navíc, když děláš zubaře, nemusíš si hned představovat nadosmrti determinovanou práci v náký ordinaci. Můžeš jít dál a dělat chirurgii, podle mě je maxilofaciální chirurgie jeden z nejhezčích chirurgických oborů vůbec :)). K tomu máš třeba estetickou stomatologii, záchovnou atd., takže i tady jsou určitý možnosti výběru, ikdyž ne tak široký jako na všeobku. Možnost je zkus obojí, vždyt co, za to nic nedáš! A pak se rozhodni, co tě baví. Zvažuju to samý, ale uvidíme. Kdybych si přede mě teď stoupnul chlápek s pistolí a nutil mě si okamžitě vybrat jedno, beru zuby ;). Jako zubní lékař totiž máš totálně jasnou budoucnost, jistej příjem, čistou práci a nemusíš se tolik drtit CNS, což (věř mi) je dost pádnej argument!!!! :D A btw gratuluju k přijetí na oba obory, jseš fakt borec!!!!

Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenjulenka » úte čer 28, 2011 7:56 pm

Barush64 píše: Můžeš jít dál a dělat chirurgii, podle mě je maxilofaciální chirurgie jeden z nejhezčích chirurgických oborů vůbec :)).
I s všeobecným můžeš dělat maxillofaciální chirurgii (co vím, tak třeba na Karláku si podle přání přednosty musíš dodělat při zaměstnání i zuby, v podobě ISP, samozřejmě - ale naopak chce zase po zubařích, aby si dodělali všeobecné :)). Nebo chirurgii hlavy a krku v rámci ORL; operativa je hodně překryvná. Ale to vám bohužel na 2.LF moc neukážou, protože "vaše" ORL je zrovna dětská... jinak na dospělé řežou čelisti hlava nehlava :D
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Barush64
Deltoideus

Příspěvek od Barush64 » úte čer 28, 2011 8:27 pm

Lenjulenka: Jjjj, ono je to nějaký šíleně složitý :D Napadlo mě to uvést v souvislosti s těma zubama. ORL je super taky, to je fakt. Spousta lidí od nás, který třeba dělaj lektory anči, chtěj na ORL, protože je to jak drobná chirurgie, tak klasický "doktorování" plus můžeš být jak v nemocnici, tak, až tě nemocnice omrzí, ve vlastní ordinaci. A mně osobně se zamlouvá porodnictví gynekologie nebo (že jsem ještě pořád tak trochu Motolská) neonatologie, pediatrie, to jsou krásný obory :) Prostě si každej musí vybrat sám, no, hezkýho je toho spousta, když je člověk dostatečně velkej sebevrah a nadšenec :D

Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenjulenka » úte čer 28, 2011 8:32 pm

Jj, ORL je úplně nej nej nejlepší; s těma výhodama jsi to popsala naprosto přesně ;)
...s pozdravem (již v podstatě bývalá) lektorka anatomie a (od září) otorinolaryngoložka :D :D
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Barush64
Deltoideus

Příspěvek od Barush64 » úte čer 28, 2011 8:39 pm

Bezvadný, gratuluju!!!! A mimochodem moc díky za suprový stránky, který s úspěchem využívají i zoufalí studentíci z 2. LF :)

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » úte čer 28, 2011 8:42 pm

cingulum píše:... kdo na to nema nadani nebo je proste koleno, tak vyleti
to si nemyslim, stejne tak jako chirurg nemusi bejt primarne buhvi jak zrucnej a vetsina vykonu se proste nauci mechanicky, takze proc by to negungovalo stejne u zubaru (kteri maj imho o dost uzsi spektrum vykonu nez treba ten chirurg) :)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Odpovědět