Dotazy ohledně fakult

Moderátoři: Medicinman, Formol

cast26

Dotazy ohledně fakult

Příspěvek od cast26 » ned čer 12, 2011 10:01 am

čau, je mi to trošku blbý tady na forum 1.LF se ptát na jiné fakulty, ale pokud někoho znáte z jiných fakult, můžete posoudit, která je ''nejlepší'' ? Myslím co se týče vybavení, přístupu profesorů atd. četl jsem o tom už hodně, ale stejně bych chtěl slyšet nějaký názory, např. jestli se mám 1.LF vyhnout obloukem tak jak každý říká. Taky mě zajímá jestli někdo neví jak je to s Fakultou Vojenského Zdravotnictví. Jak dlouho po ukončení musím zůstat v armádě, jaké mám na této škole povinnosti atd. Předem díky ;)

Missus
Biceps

Re: Dotazy ohledně fakult

Příspěvek od Missus » ned čer 12, 2011 10:44 am

Co se týče FVZ, tak po škole bys musel u armády zůstat 2x dobu studia (tnz. u vojenského lékařství 12let).
Můžeš se však ale vyplatit (částka něco kolem 400.000Kč,-). Během studia studuješ 2 školy najednou (LFHK UK, a FVZ UO), takže mimo medicínských předmětů studuješ i určité předměty vojenské (např. taktika, vojenská chirurgie,... máš taky více státnic). Na začátku je také 2měsíční výcvikový vojenský kurz. Součástí studia jsou i myslím nějaké služby - 1x za měsíc, ale to už nevím přesně, jak to tam chodí.
Jinak je tam také obrovské množství výhod: zaměstnanec AČR, takže dostáváš plat (něco kolem 12.000Kč,-; příspěvky na cesťáky a také ubytování zdarma)...
Víc už toho nevím ;)

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » ned čer 12, 2011 11:20 am

Můžeš mi říct, proč zakládáš naprosto zbytečné téma?
Když si otevřeš stránky fvz tak tam je kompletně všechno popsané do detailu http://www.vojenskaskola.cz/skola/uo/fv ... fault.aspx tuhle lenost některých lidí nepochopím. a ano je to trochu hloupé ptát se na úplně jinou fakultu na foru 1.lf
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » pon čer 13, 2011 12:22 pm

Janissinka píše:Můžeš mi říct, proč zakládáš naprosto zbytečné téma?
Když si otevřeš stránky fvz tak tam je kompletně všechno popsané do detailu http://www.vojenskaskola.cz/skola/uo/fv ... fault.aspx tuhle lenost některých lidí nepochopím. a ano je to trochu hloupé ptát se na úplně jinou fakultu na foru 1.lf
Chce být zelený mozek a už teď to zanechává známky postižení...

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » pon čer 13, 2011 12:42 pm

Evil píše:
Janissinka píše:Můžeš mi říct, proč zakládáš naprosto zbytečné téma?
Chce být zelený mozek a už teď to zanechává známky postižení...
Což o to, já jsem taky chtěla do armády, ale nechápu proč si to nevygoogluje a nenačte sám, to snad není tak hrozně těžká záležitost a už z toho příspěvku na mě kouká, že o tom něco musí vědět...to jako kdybych napsala na forum do hradce na medinu jak se dělají přímačky v praze na práva :roll:

Missus
Biceps

Příspěvek od Missus » pon čer 13, 2011 1:07 pm

Nesouhlasím.
Je sice pravda že toto fórum je oficiálně 1.LF, ale, ostatně jako tomu bylo i na starém fóru, sem píší i všichni ostatní studenti a uchazeči z celé ČR! Nebo tomu je teď snad naopak?
Myslím že tvůrci tohoto webu nezamýšleli jeho šíření a nové uživatele z jiných fakult jakkoliv omezovat. Ba naopak.

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » pon čer 13, 2011 1:14 pm

Pokud dobře čtu, tak toto forum se jmenuje "Neoficiální forum 1.lf"
A pořád mi nedává smysl proč si nemůže info přečíst sám na netu..kdyby se ptal na to jak to chodí z pohledu studenta té a té fakulty, tak ok..ale ta neochota si něco najít sám mě prostě vytáčí..a že tohle jsou informace, které najde všude!!!

Missus
Biceps

Příspěvek od Missus » pon čer 13, 2011 3:11 pm

;) samozřejmě s tebou souhlasím, vyhledat základní informace by měl umět každý.

marketka.r
Deltoideus

Příspěvek od marketka.r » pon čer 13, 2011 4:10 pm

Janissinka
Napsal: pon čer 13, 2011 1:14 pm Odpovědět s citací

A pořád mi nedává smysl proč si nemůže info přečíst sám na netu..kdyby se ptal na to jak to chodí z pohledu studenta té a té fakulty, tak ok..ale ta neochota si něco najít sám mě prostě vytáčí..a že tohle jsou informace, které najde všude!!!
No nevím já jsem z toho co napsal/a cast26 pochopila, že se ptá názory studentů.
Myslím co se týče vybavení, přístupu profesorů atd. četl jsem o tom už hodně, ale stejně bych chtěl slyšet nějaký názory, např. jestli se mám 1.LF vyhnout obloukem tak jak každý říká.

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » pon čer 13, 2011 4:17 pm

marketka.r píše:
Janissinka
Napsal: pon čer 13, 2011 1:14 pm Odpovědět s citací

No nevím já jsem z toho co napsal/a cast26 pochopila, že se ptá názory studentů.
Myslím co se týče vybavení, přístupu profesorů atd. četl jsem o tom už hodně, ale stejně bych chtěl slyšet nějaký názory, např. jestli se mám 1.LF vyhnout obloukem tak jak každý říká.
tak pokud se podívá, tak už tu témat k 1.lf je několik..stačí se podívat pořádně

Odpovědět