Stránka 1 z 1

(Ne)přijetí na 1.lf

Napsal: sob čer 22, 2019 6:30 pm
od Veruukn
Ahoj, mám dotaz, dělala jsem přijímačky na 3 nelékařské obory (porodní asistent, fyzioterapie, adiktologie) na 2 mi vzali, ale na fyzio, kam bych chtěla nejvíc, ne.. Uteklo mi to o 1 bod. Mám 71 bodů, ale minimální počet bodů na přijetí je 72. Jsem v pořadí 56. Myslíte, že je nějaká šance, že se pořadí může posunout natolik, aby mi vzali?

A chtěla bych se zeptat, co myslíte, že je lepší studovat. Adiktologii, nebo porodní asistenci, co se týče např platu, uplatnění..
Děkuji moc za každou odpověď.

Re: (Ne)přijetí na 1.lf

Napsal: ned čer 23, 2019 3:10 pm
od Formol
Ahoj,
myslím, že na obory s menším počtem studentů se nedá s doplňováním moc počítat. Ale třeba mě někdo vyvede z omylu...

Co se týče porodní asistence a adiktologie, tak to je ve smyslu platů prašť jak uhoď. Jen si vyber, co tě víc zajímá - jestli fyziologické porody, nebo závislosti (vč. s tím spojené psychologie a neurověd). Pokud můžu soudit podle studijních plánů, tak výhoda adiktologie je v tom, že se snaží od začátku budoval plnohodnotné vysokoškolské studium s rozumnou možností pokračovat až do doktorského (Ph.D.) studia. Porodní asistence je naproti tomu typické profesní bakalářské studium, na které je případné navazující magisterské a nebo dokonce doktorské studium roubováno dodatečně a jeho význam pro praxi je dost omezený.

Re: (Ne)přijetí na 1.lf

Napsal: ned čer 23, 2019 5:15 pm
od Veruukn
Děkuju moc za odpověď. Nejdřív jsem si myslela, že studium jakéhokoli nelékařského oboru na 1.lf je výhra v uplatnění a platu, pak jsem zjistila, že to tak bohužel není