Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Kakarrott
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 02, 2018 11:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Příspěvek od Kakarrott » pon úno 05, 2018 9:05 am

Zdravím,

momentálně studuji 4 semestr svého bakalářského studia Angličtiny a Religionistiky. Už nyní však vím že po bakaláři bych chtěl opět zkusit přihlášku na medicínu, tentokrát připraven jak jen to půjde.

jelikož jsem původně z Obchodky tak jsem jak Fyziky, tak Biologie tak Chemie moc neměl na střední škole a moje samoučení začalo až těsně před maturitou. (Z nějakého důvodu jsem si říkal že doktor je pro mě až moc vzdálená profese, až moc vysoký piedestal.)

Nu a tak jsem se nedostal v době po střední škole a musel jsem nastoupit do studia bakalářského protože rodiče mi řekli že na nějakou vysokou musím jinak budu muset do práce s tím že další rok už mě nepodpoří na vysokou.

Nyní nastoupím do letního semestru druhého ročníku bakaláře a říkám si že bych mohl po tom co si tenhle titul udělám znovu zkusit medicínu. Samoučení mi ovšem v kombinaci s mým aktuálním učením moc nesedí a tak si říkám že bych si zapsal předměty Fyzika, Organická a Anorganická chemie a Biologie a Mikrobiologie jako volitelné předměty na svojí univerzitě, měl bych to jako výuku a tudíž bych se mohl přiučit cokoli užitečného.

Nu a nyní konečně k mojí otázce, trochu se bojím že tyto předměty se na Vš budou brát tak že mám plný maturitní rozsah už v malíku, takže nejenom že tam nastoupím a nebudu nic umět, ale prakticky se ani nic nenaučím protože všechno to co potřebuju k přijímačkám umět už by měli na Vš za naučené.

Nemá někdo zkušenost s něčím podobným? Některé předměty se na Vš berou od základu, například v Makroekonomii kterou jsem si dal jako volitelňák pro zábavu byl celý prvák vlastně jen opakování toho co už jsem z obchodky znal.

Kdyby I Fyzika, Bio a Chemie byla opět opakováním jenom víc do hloubky, to by bylo přesně to pravé co bych potřeboval.

Už vás nebudu zabíjet nudou nad tímto příspěvkem, těším se na jakoukoli odpověď, snad budou pozitivní, snad má tenhle plát potenciál na úspěch. :) Díky předem.

Uživatelský avatar
Hans
Biceps
Příspěvky: 37
Registrován: čtv zář 04, 2014 8:17 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Příspěvek od Hans » pon úno 05, 2018 12:06 pm

Kdyby I Fyzika, Bio a Chemie byla opět opakováním jenom víc do hloubky, to by bylo přesně to pravé co bych potřeboval.
Prostě se podívej na sylaby těch předmětů a podle toho se rozhodni, ne?

Já šel taky z obchodky přes jinou VŠ až k medicíně. Jenže po škole jsem měl možnost si dát rok pauzu a téměř denně chodit na doučování fyziky a chemie.

aryk12345
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 30, 2014 8:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Příspěvek od aryk12345 » sob bře 03, 2018 7:35 pm

Řeknu ti to takhle. Jestli se zvládneš naučit na přjímačky nebo ne, to záleží jen na tobě. Ale co se týče studia, tak já sice nestuduji na 1. LF ale jiné medicíně, ale mohu ti s klidem říct, že to co se bralo na střední ve fyzice, biole, chemii, tak jsem skoro vůbec nepotřeboval na medicíně. Je to takový paradox. Musíš z těchto předmětů udělat přijímačky, ale pak je skoro nevyužiješ (alespoň u nás to tak je). Na medicíně jsou vlastně předměty úplně od znova - Anatomie (nic nemá společného s předměty na střední), Histologie - tak samo, Fyziologie - skoro také nic. Jo možná trochu má společného biochemie, OK tam možná využiješ chemii, ale jinak prakticky se vše budeš učit od znova. Není to jako na ekonomkách, že třeba když se naučíš na gymplu derivace a integrály, tak pak nemáš v prváku problém s matikou. Tady, jak jsem psal se jede všechno od znova.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Příspěvek od Formol » sob bře 03, 2018 7:51 pm

aryk12345: To (ne)využití středoškolských znalostí zejména fyziky a chemie (ale také matematiky) je hlavně o tom, jak moc jsou důslední vyučující na praktických cvičeních zejména v preklinické fázi studia a jak moc studenty vedou (mohou vést, něco jiného je dejme tomu histologie a něco jiného je fyziologie) ke studiu vhledem a ke kladení si otázek typu "Proč to tak je?" a "Proč se mám zrovna tohle učit?"
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host