Zubařka

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Anyx385
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 10, 2017 12:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zubařka

Příspěvek od Anyx385 » ned srp 13, 2017 3:18 pm

Dobrý den,
mým snem je už docela dlouho stát se zubařkou. Času do přijímaček mám ještě spoustu, ale nevím jestli mám vůbec nad tímto oborem uvažovat, protože známá zubní lékařství zkoušela a nedostala se. Tvrdila, že prý přijímali lidi jenom v případě, že měli poslední čtyři roky studia průměr 1,0. No a já jsem si docela jistá, že si celou střední takový průměr neudržím. Má tedy vůbec cenu nad zubařinou uvažovat, nebo se v případě horšího průměru než 1,0 nemá cenu se hlásit?
Omlouvám se za jakékoliv chyby
Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Zubařka

Příspěvek od Formol » ned srp 13, 2017 5:17 pm

Dobrý den,
bohužel i na zubní lékařství se přijímá jistá část studentů na základě prospěchu na střední škole (podle mě je to obecně špatně, ale to je na delší a hlavně úplně jinou diskuzi). Protože je o zubní lékařství zájem, je stále hodně uchazečů s průměrem 1.0 a tak na přijímací zkoušky zbývá jen několik málo míst. To znamená, že má smysl se hlásit i v případě, že budete mít průměr horší, ale budete muset velmi tvrdě bojovat o těch několik málo míst, která neobsadí studenti přijatí bez přijímacích zkoušek. Ten tvrdý boj neznamená likvidaci případných konkurentů, ale to, že budete intenzivně studovat středoškolskou biologii, chemii a fyziku. Jen pro úplnost, mám na mysli plný rozsah, díky rozvolnění osnov cestou rámcových vzdělávacích programů můžete mít některé partie výrazně omezené ve srovnání s tím, co se může objevit u přijímacích zkoušek.
Doporučenou literaturu pro přípravu na přijímací zkoušky se snažím soustředit do tohoto vlákna. Jen pro úplnost, nejsem velkým příznivcem sérií typu "Odmaturuj z ...", "Vysokoškolákem už letos" a "Hočico v hyperkostce", takové příručky jsou dobré pro opakování na přijímací zkoušky tam, kde je přijímací zkouška spíše formální záležitost.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Anyx385
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 10, 2017 12:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zubařka

Příspěvek od Anyx385 » ned srp 13, 2017 6:32 pm

Moc děkuji za odpověď, jsem ráda že mám alespoň nějakou šanci. Mám přesto ještě jeden dotaz: zmíněnou literaturu znám, ale napadá mě, jestli bych se mimo chemii, biologii a fyzice neměla jako budoucí doktor věnovat třeba latině, nebo trénovat zručnost. Jakékoli typy jsou vítány, jak už jsem psala, přijímačky mě čekají až za pár let, a proto bych se mohla začít věnovat učení a přípravám dříve.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Zubařka

Příspěvek od Formol » ned srp 13, 2017 8:10 pm

Řekl bych, že bys uvítala spíš nějaký ten tip ;-)

Byly doby, kdy skutečně zubaři dělali i přijímací zkoušky ze zručnosti, měli např. vymodelovat třenový zub z moduritu. Nějaký cvik ve zručnosti a fyzická zdatnost se ti asi budou hodit, ale jak moc a jak se na to dá připravit, to by musel zhodnotit někdo, kdo zubní lékařství vystudoval, případně je jeho studium v pokročilém stádiu.

Latina je skutečně trochu postrach, letos například stále nemá nezvykle hodně studentů stále zkoušku z "latiny" (latinsko-řecké lékařské terminologie), ale podle mě bude spíš problém v houfném podcenění a v tom, že se vlastně neučí funkční jazyk, ale jen hromada slovíček a pár gramatických pravidel. Co se týče jazykových dovedností, tak by pro tebe měly větší hodnotu živé jazyky. Především angličtina, protože tento jazyk je, i když se to někomu nemusí líbit (třeba mně), základním dorozumívacím jazykem medicíny. Dalšími světovými jazyky nic nepokazíš, přinejmenším si usnadníš výběr případné stáže během studia.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti