Co bylo u přijímaček 2017 ?

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Uživatelský avatar
Melanie
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 06, 2015 8:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Co bylo u přijímaček 2017 ?

Příspěvek od Melanie » stř črc 19, 2017 4:15 pm

Ahoj všem,
nestihla jsem letos přijímačky na 1LF, tak jsem se Vás chtěla zeptat co tam bylo ??? :roll:

BIO - klasika tj. většina otázek ze starých modelovek
CHEM - modelovky néé, ani staré, hlavně biochemie a otázky jsou úplně nové
FYZIKA - klasika tj. většina otázek ze starých modelovek

Je to tak tak nebo ne ? Výše uvedené jsou informace z minulých ročníku ...

Díky moc za veškeré informace :)
Přeji krásné léto, zatím bez stresu ..
M

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bylo u přijímaček 2017 ?

Příspěvek od Formol » pát črc 21, 2017 11:50 am

Přinejmenším oficiálně deklarovaný plán je naprosto odstranit to, že se někdo navrčí modelovky a uspěje. Takže vydávané modelovky jsou skutečně modelovky a ostrá baterie otázek by se měla od staré plně zveřejněné baterie otázek rok od roku vzdalovat. Asi to nebude nijak žhavé, protože úprava otázek vyžaduje poměrně hodně času, mimo jiné i z toho důvodu, že je třeba se alespoň rámcově udržet v předpokládaných znalostech maturantů.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Uživatelský avatar
Melanie
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 06, 2015 8:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co bylo u přijímaček 2017 ?

Příspěvek od Melanie » pát črc 21, 2017 4:18 pm

To je pravda, co píšeš ..
Vím, že v minulých ročnících byla podle modelovek i chemie, ale už se od toho upustilo, takže je úplně nová :-(
Jenom mě zajímá co tam bylo nejvíc z chemie i když je jasné, že člověk se musí naučit všechno ....

Uživatelský avatar
Hans
Biceps
Příspěvky: 37
Registrován: čtv zář 04, 2014 8:17 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co bylo u přijímaček 2017 ?

Příspěvek od Hans » ned črc 23, 2017 5:06 pm

Je to tak. Když jsem to neúspěšně zkoušel před dvěma lety, tak to byly přijímačky ještě skoro celé z modelovek. Teď jich bylo znatelně méně.

Jediná otázka, která mě z biologie překvapila byla na to, co je z následujícího nejdelší: škrkavka, tasemnice, svalovec nebo roup dětský? Do teď jsem líný to vygooglit.

Ve fyzice toho bylo taky dost z modelovek, ale bylo tam větší množství úplně nových věcí, např. něco jako kolik tepla vydá absolutně černé těleso, když na něj dopadne světlo o XYZ frekvenci?

V chemii sice byla většina otázek úplně nových nebo značně změněných, ale ty modelovky hodně pomohly, protože jsem věděl jaká témata se mám učit (na gympl jsem nechodil). Nejvíc bylo organické chemie.

Uživatelský avatar
Melanie
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 06, 2015 8:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co bylo u přijímaček 2017 ?

Příspěvek od Melanie » pon črc 24, 2017 1:09 pm

Díky moc Hansi za odpověď,
moc mi to pomohlo.
A teď huráá do učení !!
Měj se krásně a přeji ti úspěchy ve studiu :-)
M

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Co bylo u přijímaček 2017 ?

Příspěvek od Formol » úte črc 25, 2017 8:36 am

Hans: Mě takhle dlouho pronásledoval počet žaberních oblouků mihule říční - až při oddychu při učení na zkoušku z patologie jsem si našel, že sedm.
Tvoje otázka má jednoduchou odpověď, škrkavka i roup jsou zhruba (hodně zhruba) takové "žížalky", svalovec je poměrně drobný parazit, i dospělec není delší než 2 milimetry. Tasemnice je naopak dlouhá jako týden před výplatou, mohou být dlouhé (v závislosti na druhu) až několik metrů.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Onlinemedikem
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 25, 2017 10:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Co bylo u přijímaček 2017 ?

Příspěvek od Onlinemedikem » čtv črc 27, 2017 10:57 pm

Já tedy musím říct, že tento rok se ve fyzice opakovalo strašně moc otázek ze starých modelovek, dokonce příklady se stejnými čísly! Biologie byla též z většiny ze starých modelovek. Chemie se celkem odlišovala, ale typově mi to přišlo podobné.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů