Porovnání - LF Plzeň vs. Brno

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Mesenterium
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 21, 2017 7:16 pm

Porovnání - LF Plzeň vs. Brno

Příspěvek od Mesenterium » ned črc 09, 2017 2:23 pm

eda
Naposledy upravil(a) Mesenterium dne pon črc 31, 2017 10:24 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Azrael
Biceps
Příspěvky: 48
Registrován: stř kvě 04, 2011 9:13 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání - LF Plzeň vs. Brno

Příspěvek od Azrael » stř črc 12, 2017 9:10 am

To je klasická otázka a klasické dilema, ovšem s tím asi nikdo nakonec neporadí a člověk se bude muset rozhodnout sám :)

Studentů, kteří opravdu (z různých důvodů) zkoušeli dvě lékařské fakulty je pomálu, přičemž ti jediní by mohli opravdu srovnávat. Jinak je to o porovnání subjektivních názorů těch, co studují fakultu a) se subjektivními názory těch, co studují fakultu b)

Ohledně výzkumu na lékařských fakultách - zapojení studentů je obecně určitě možné všude, ale to je opravdu obecná informace. Zapojení studentů do výzkumu je vždy velmi individuální záležitost, jde o to, aby si motivovaný student našel motivovaného vědeckého/akademického pracovníka, který na zapojení studenta do výzkumu bude mít čas/náladu/peníze.
Pokud již člověk ví, jakému oboru by se chtěl věnovat (a eventuálně se v rámci studia zapojit i do výzkumu), potom bych si určitě udělal předem internetový průzkum příslušných fakultních ústavů/klinik - v jakém rozsahu provádějí ten typ výzkumu, který by mě zajímal a případně se zkusil i předem poinformovat, jestli je možné (do budoucna) zapojení studentů. U nás se občas setkávám se studenty, kteří mají eminentní "zájem zapojit se do výzkumu", ale když se jich člověk blíže zeptá o co konkrétně se zajímají a jakého typu výzkumu a jakým způsobem by se chtěli účastnit, tak vůbec nevědí.

Moje rada: pokud bych již dopředu věděl, v jakém oboru a jakým způsobem bych se chtěl uplatnit - potom bych si ta pracoviště příslušných fakult dopředu trochu "proklepnul" ;) abych pak nebyl zklamán, že jsem si vybral špatnou fakultu, protože na té druhé by v daném oboru bylo možné lepší uplatnění/zapojení již při studiu. Pokud bych ale dopředu ještě nevěděl, pak to asi nemá cenu dopředu řešit - člověk nejdřív stejně navštíví daná pracoviště v rámci normální výuky a pokud ho něco zaujme, pak se může zkusit rovnou domluvit tam, kam ho srdce táhne (ze své podstaty se toto ale nedá řešit dopředu, takže to s výběrem fakulty nepomůže).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů