Učebnice na prijímačky

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Emma

Učebnice na prijímačky

Příspěvek od Emma » úte čer 27, 2017 7:28 pm

Ahojte :) chcela som sa spýtať, z akých učebníc je najlepšie sa učiť na tie prijímačky? Nemôžem ísť na kurzy tak sa to budem učiť sama ale padla som na hubu tento rok keď som sa učila len naspamäť tie nové modelovky, tak by som sa chcela učiť poctivejšie na budúci rok. Vedeli by ste mi teda poradiť nejaké učebnice? A ako ste sa na prijímačky pripravovali vy?

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Re: Učebnice na prijímačky

Příspěvek od Formol » úte čer 27, 2017 8:00 pm

Zdravím,
dovolil bych si mít několik poznámek k tomu, co jsi napsala.

Jednou z nezbytných vlastností uchazeče o studium medicíny - a vlastně uchazeče o studium jakékoliv rozumné vysoké školy - je schopnost číst. Říká se tomu funkční gramotnost. To jsi vážně přehlédla vlákno Literatura k přípravě na přijímací zkoušky, nebo jsi jen tak bezohledná, že jsi ho prostě ignorovala a přispíváš k tomu, že zbytečná vlákna jako to tvé odsouvají vlákna s užitečnými informacemi do historie? Zkus se příště trochu zamyslet, třeba jsi to nemyslela zle, jen si to neuvědomuješ.

Učit se nazpaměť modelové otázky je cesta do pekel. Modelové otázky skutečně jen modelové a i když se v přijímací zkoušce mohou objevit otázky ze starých v zásadě kompletních modelových otázek, jejich podíl klesá. Má to i svoji logiku, výběr předmětů není náhodný. Tak například u nás (na histologii) každý rok několik studentů narazí u zkoušky na to, že nemají ani základní náhled na některé procesy, které mají mít ze středoškolské biologie a chemie. Ber to jako upozornění, že přijímací zkoušky nejsou jen nějaký nácvik dovedností cvičené opice schopné navrčet se cokoliv - ze cvičené opice může být nanejvýš průměrný lékař, takže cvičené opice na fakultě (teoreticky) nechceme.

Co se týče vlastního postupu, tak mně se osvědčilo učit se se sešitem a dělat si poznámky. A to tak, že nejprve si celou kapitolu nebo podobný relativně uzavřený blok přečtu jako "beletrii", pak čtu znovu, pomaleji a dělám si poznámky. Pak si dám pauzu, po pauze si znovu projdu poznámky. S odstupem času si poznámky nebo celý text přečtu znovu.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Emma

Re: Učebnice na prijímačky

Příspěvek od Emma » úte čer 27, 2017 8:44 pm

Ahoj, ďakujem za odpoveď
neprehliadla som ho, len som si nebola istá, či sú naozaj dobré aj teraz, chcela som sa len uistiť, asi som to mala spomenúť v otázke tak sa ospravedlňujem. Máš pravdu, s tým učením sa naspamäť, lenže to som predtým nevedela. Väčšina ľudí, ktorých som sa pýtala a ktorý aj vyštudovali túto školu mi povedalo, že mi úplne stačí sa to naučiť. Až teraz, keď si čítam toto fórum mi došlo, že tak to už najnovšie nie je. Už som sa z toho poučila. A tvoj postup na učenie znie dobre, určite ho vyskúšam keď sa dostanem k tým knihám :)

Odpovědět