Jen pro úplnost, v organickách sloučeninách je to typicky uhlík, ale může to být i fosfor nebo síra, dusík je chirální centrum spíše v anorganických sloučeninách. Bohužel někdy je chirální uhlík používán jako synonymum pro chirální centrum, protože "slušně vychované" organické sloučeniny vyskytující se v biochemii jiné chirální centrum nemívají. To se pak může promítnout i do některých knih. Takovou perličkou (z pohledu testu) je to, že chirální mohou být i sloučeniny, které chirální centrum nemají, např.
dimethylallen.
Pokud byste hledali nápovědu v novějších anglicky psaných učebnicích organické chemie, možná narazíte na pojem stereogenní centrum nebo stereocentrum, který má právě kvůli matení, jestli je chirální centrum jen chirální uhlík, nahradit a rozšířit tím, že se nemusí nutně jednat jen o atom. Většinou je ale řeč o molekulárních košatinách zajímavých spíše pro materiálový výzkum a chemickou fyziku, takže si s tím nemusíte lámat hlavu.
Karolik: V minulosti vycházely úplné sady modelových otázek, možná seženeš v antikvariátu. Již několik let jsou ale vydávané modelové otázku skutečně modelové a používané otázky se výrazně změnily (alespoň teoreticky), takže o nic nepřijdeš, když je nebudeš mít.