Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Bez-nicku
Deltoideus

Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Příspěvek od Bez-nicku » stř úno 22, 2017 2:53 pm

Ahoj.
Zajímalo by mě, jestli se za poslední léta nějak zlepšila pověst LF Ova nebo zda byste studium na ní stále nedoporučili (případně prosím o důvody)?
Zvažuji ji proto, že jsem dřív studovala na jiné LF a musela skončit a nyní bych chtěla studium dokončit a ostatní LF mi odmítají studium uznat (z časových důvodů nebo kvůli tomu že mám z některých zkoušek E) - u LF Ova zatím nevím, zda by mi předměty uznali (komunikace se studijním z jejich strany ustala :-( a termín uzavírání přihlášek se blíží, tak bych ráda případně měla už rozhodnuto, kdyby se na LF Ova ´spletli´ a třeba mi jednou odepsali..

Děkuji všem moc předem za případné názory.

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Příspěvek od Formol » sob úno 25, 2017 11:54 am

Personálně to nevypadá na nějaké zlepšení situace, takže pochybnosti o kvalitě teoretické a preklinické fázi studia (o kvalitě FN Ostrava nikdo soudný nepochyboval) přetrvávají a tedy přetrvávají i pochybnosti o kvalitě absolventů. Nedávné chlubové a přitom hloupé vyjádření vedoucích činitelů univerzity pochyby ještě prohloubilo. To je obecný rámec, konkrétně pro tebe je to dvojitě špatná zpráva: První je, že LF Ostrava není dobrá škola, druhá je, že taková škola je mimořádně ostražitá v uznávání plnění studijních povinností za podmínek výrazně mírnějších než obdobné fakulty na jiných univerzitách, protože takový přístup je to, co nakonec může skutečně vadit při reakreditaci. Takže bych na to moc nespoléhal.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět