Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Bez-nicku
Deltoideus
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 30, 2013 6:44 am

Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Příspěvek od Bez-nicku » stř úno 22, 2017 2:53 pm

Ahoj.
Zajímalo by mě, jestli se za poslední léta nějak zlepšila pověst LF Ova nebo zda byste studium na ní stále nedoporučili (případně prosím o důvody)?
Zvažuji ji proto, že jsem dřív studovala na jiné LF a musela skončit a nyní bych chtěla studium dokončit a ostatní LF mi odmítají studium uznat (z časových důvodů nebo kvůli tomu že mám z některých zkoušek E) - u LF Ova zatím nevím, zda by mi předměty uznali (komunikace se studijním z jejich strany ustala :-( a termín uzavírání přihlášek se blíží, tak bych ráda případně měla už rozhodnuto, kdyby se na LF Ova ´spletli´ a třeba mi jednou odepsali..

Děkuji všem moc předem za případné názory.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Příspěvek od Formol » sob úno 25, 2017 11:54 am

Personálně to nevypadá na nějaké zlepšení situace, takže pochybnosti o kvalitě teoretické a preklinické fázi studia (o kvalitě FN Ostrava nikdo soudný nepochyboval) přetrvávají a tedy přetrvávají i pochybnosti o kvalitě absolventů. Nedávné chlubové a přitom hloupé vyjádření vedoucích činitelů univerzity pochyby ještě prohloubilo. To je obecný rámec, konkrétně pro tebe je to dvojitě špatná zpráva: První je, že LF Ostrava není dobrá škola, druhá je, že taková škola je mimořádně ostražitá v uznávání plnění studijních povinností za podmínek výrazně mírnějších než obdobné fakulty na jiných univerzitách, protože takový přístup je to, co nakonec může skutečně vadit při reakreditaci. Takže bych na to moc nespoléhal.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

aryk12345
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 30, 2014 8:09 pm

Re: Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Příspěvek od aryk12345 » sob bře 03, 2018 8:04 pm

No tady bych si dovolil na to zareagovat, jelikož v Ostravě studuji.
Špatná výuka?
Například zkouška z anatomie je velice těžká, máme ji 3semestrální a spousta našich spolužáků se zná se studenty z jiných univerzit - např. UPOL, Brno a tam se v anatomii neučí zdaleka tolik, co my.
Co se týče personálního složení? Že je špatné? Například fyziologii k nám jezdí učit docenti z 3.LF, takže tím pádem jsou dvě možnosti: buď je Ostrava špatná co se týče fyziologie, ale tím pádem i 3LF musí být špatná, nebo kvalita výuky je tam i tam stejná jelikož u nás učí a dokonce i zkouší docenti odtamtud.
Histologie? - učí a zkouší u nás profesor, který vede ústav v Martine.
Mikrobiologie? - učí a dělá testy docent, který patří mezi přední české vědce.
Z toho vyplývá, ano spousta vyučujících k nám dojíždí z různých jiných škol. Na druhou stranu je to možná i dobře, než mít nějaké ,,na rychlo" vyrobené docenty, tak že k nám jezdí již ověření a zkušení vyučující
Co se týče fakultní nemocnice? Je velice kvalitní, má dokonce i akreditace v určitých oblastech, které má jakožto jediná fakultka v ČR.
Absolventi? - už máme dvoje, všichni si velice jednoduše našli uplatnění, dokonce nás učí na semináře z fyziologie doktor, který také pracuje v nemocnici a říkal, že absolventi z Ostravy mají velice dobré znalosti poté, co nastoupí do zaměstnání. Výborné znalosti také ocenil u absolventů z Hradce, ale například k absolventy z Prahy už tak neocenil.
Správně je uvedeno, že Ostrava je velice ostražitá v uznávání předmětů. Ano tím, že Ostrava začíná, tak spoustu věcí posuzuje přísněji. Také například máme i předměty, které se na jiných školách vůbec neučí (př. Časný kontakt s pacientem v prváku)
Takže ano Ostrava má nějaké chyby, ale řekl bych, že spousta škol je má. Důležité je nevěřit žvástům z internetu. Lékařů je stejně málo a vím, že málokdo řeší z jaké školy jdeš.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostravská fakulta - jak to s ní teď vypadá?

Příspěvek od Formol » sob bře 03, 2018 8:11 pm

Jen dvě poznámky:
1. Tím, že vlastně potvrzuješ, že výuka stojí na externistech, neobhajuješ tezi o kvalitní výuce, spíš naopak.
2. Po absolventech medicíny je velká poptávka, takže práci sežene každý. Zaměstanost absolventů proto nenese žádnou informaci.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti