Stránka 1 z 1

Pracovní doba v českých nemocnicích

Napsal: úte zář 13, 2016 4:07 pm
od Back_At
Zdravím všechny zúčastněné,

po přečtení článku http://lf1.cz/pracovni-doba-v-ceskych-nemocnicich/ (a některých dalších) jsem se zhrozila. Opravdu je taková praxe v českých nemocnicíh (popř. v zahraničních)? Existují výjimky? Je zde nějaká šance na zlepšení?

Upřímně: nyní se rozhoduji mezi studiem medicíny a učitelováním (SŠ - bi/che/tělocvik), stím, že sportuji (na závodní úrovni) a nehodlám brzy přestat (nehorázně mě sport naplňuje; dělá šťastnou).

Leč doma jsou proti ("Přeci nezahodíš celoživotní sen kvůli sportu (a rodině - čas na děti, manžela atd)!") - samozřejmě se jedná o můj život a tak má volba je nejdůležitější... Stejně bych si to chtěla ujasnit (získat další info).

Děkuji za přečtení (a případné odpovědi), Kristýna.

Re: Pracovní doba v českých nemocnicích

Napsal: stř zář 14, 2016 9:50 am
od Azrael
Krátká odpověď je ano - i taková je praxe v českých nemocnicích.

Dlouhá odpověď je, že samozřejmě velmi záleží na mnoha dalších faktorech. Na konkrétní nemocnici, její velikosti (či spíše na velikosti příslušného oddělení), samozřejmě na samotném oboru (některé obory fungují vesměs jen v ambulantním provozu a slouží málo nebo třeba vůbec) a v neposlední řadě také na tom, jak se zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne.
Pro získání hlubší představy jistě pomůže, pokud člověk již má představu, ve kterém oboru a na kterém typu pracoviště by asi chtěl pracovat a zároveň když má člověk známé/kamarády, kteří v daném oboru či na daném pracovišti již působí, aby si mohl své představy vhodně korigovat realitou. Tento ideální stav je ale pro většinu uchazečů nedosažitelný, z mých zkušeností získává většina lidí představu o vhodném oboru až ke konci studia, mnozí se dokonce rozhodují až podle konkrétních možností zaměstnání (pokud například preferují návrat do rodného města, pak vybírají primárně z oborů, pro které jsou v dané oblasti volná místa).

Dále je potřeba zmínit, že úspěšné dokončení studia všeobecného lékařství neznamená (ještě zatím...abych to nezakřikl) povinnost nastoupit na lůžkové oddělení nemocnice na nevýhodný až nevolnický úvazek. Člověk má vždy možnost volby, podle aktuální situace. Například zde se rozebíralo, jaké jsou možnosti uplatnění i mimo "klasickou" medicínu viewtopic.php?f=16&t=3711&sid=06c40c3b8 ... 86c9eaa803

Re: Pracovní doba v českých nemocnicích

Napsal: čtv zář 15, 2016 10:48 am
od Back_At
Děkuji moc za odpověď, pročtu :)