Plzeň nebo Hradec?

Moderátoři: Medicinman, Formol

skoromedik

Plzeň nebo Hradec?

Příspěvek od skoromedik » pon čer 27, 2016 12:19 pm

Ahoj, jsem 20letý kluk z Prahy a vzali mě do Hradce a do Plzně na všeobecné lékařství. Nevím si rady, kam nastoupit. Když chci v budoucnu pracovat v Praze, bude nějaký problém, že budu mít vystudovanou Plzeň nebo Hradec? Přihlíží se k tomu v nemocnici, že by mě třeba nevzali do Prahy do zaměstnání? Která medicína je podle vás lepší?
Slyšel jsem, že Plzeň je "lehčí a tak", ale Hradec má asi zase lepší jméno než Plzeň, ale furt to je (co jsem slyšel), tak masakr.
Prosím o různé názory, já vím, že se mám rozhodnout sám, ale aspon sháním nějaké informace.
Dík.

Hlavně mi jde o to, jestli se k vystudování Plzně nebo Hradce přihlíží, když chci pak pracovat v Praze. na dvojku jsem bohužel dostal málo bodů z pohovoru a tak jsem se nedostal...

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň nebo Hradec?

Příspěvek od Formol » pon čer 27, 2016 12:45 pm

Ahoj,
ve skutečnosti je to celkem jedno. Každá lékařská fakulta má své klady i zápory, takže nikdo soudný tě nebude podle fakulty nijak posuzovat. Jedinou výjimkou je snad lékařská fakulta v Ostravě, kde ne zcela jasné okolnosti udělení akreditace budou ještě dlouho představovat pro jejich absolventy určité stigma bez ohledu na faktickou kvalitu výuky (o té nevím nic...). Takže i kdybys nakrásně vybíral pouze podle toho, zda se ti víc líbí Plzeň nebo Hradec Králové jako město, neuděláš chybu. Ještě k té Plzni, to je pro ně trochu smůla, že se na ně lepí aféra právnické fakulty. Ale to obvykle postihuje jen laiky, lidé alespoň trochu seznámení vědí, že lékařská fakulta v Plzni je fakultou Univerzity Karlovy; dokonce vědí i to, že přinejmenším technické fakulty Západočeské univerzity, pod kterou patří tamní právnická fakulta, nejsou vůbec špatné.

Snad jen pokud se plánuješ nějak angažovat ve skeptickém hnutí, nebude Hradec Králové nejlepší volba, protože šaškování FN Hradeck Králové s tzv. tradiční čínskou medicínou je docela pro ostudu. Tedy ne že bys s tím měl nějaké problémy, to ne. Doby všemocných profesorů už minuly případně téměř minuly, takže by se nic nestalo ani v případě, že bys byl přistižen při předávání Bludných balvanů právě někam do Hradce Králové. Ale není úplně nejlepší, když si už od začátku myslíš nepěkné věci o špičkách fakulty a fakultní nemocnice ;-)
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

skoromedik

Příspěvek od skoromedik » pon čer 27, 2016 12:59 pm

Moc děkuju za odpověď. Mně by se líbila ta Plzeň celkem i tím výukovým plánem, jen jsem od kamarádů z 1LF a 2LF, které mám ve vyšších ročnících, slyšel, že pro mě bude nemožné potom z Plzně jít pracovat do Prahy, když všechny stáže a tak budou někde v Budějovicích nebo Plzni. Protože se prý budoucí místa domlouvají na praxích. Tak jsem z toho ted velmi nervózní

Azrael
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Azrael » pon čer 27, 2016 1:09 pm

Na to univerzální odpověď neexistuje :)

Je třeba si uvědomit, že studium jakékoliv lékařské fakulty je vlastně jen "exkurzí" do medicíny jako takové. Diskuse na tím, která fakulta je "lepší" jsou zcela zbytečné, neboť v konečném důsledku je důležité, jak člověk čas studia využije pro svůj osobní rozvoj. Jinými slovy, proflákat se to dá i na sebelepší fakultě :mrgreen:

Pokud jde o uplatnění po promoci, pokud už se člověk hlásí na nějaké exponovanější místo (kam se hlásí více uchazečů - absolventů), hodnotí se prioritně jiné věci, než vystudovaná fakulta - například jaké dobrovolné stáže člověk během studia absolvoval (zájmové kroužky, volitelné předměty), studentská vědecká odborná činnost, případně i podíl na přednáškách, publikacích, dále pak jazykové schopnosti (certifikáty) a další. Jinými slovy - absolventi nemají pracovní zkušenosti/specializace/reference, které by bylo možné porovnávat, pokud již tedy výběrová komise hledá vhodného kandidáta, bude se snažit vybrat podle těchto vedlejších aktivit. Samozřejmě - rozhoduje také jak člověk zapůsobí při osobním pohovoru, často může dostat i nějaké vědomostní otázky a pod. Jinými slovy - diplom je základním předpokladem ucházení se o práci, nikoliv přidanou hodnotou. Samozřejmě, nelze vyloučit, že pro určité komise bude diplom z některé (třeba "místní") fakulty plusovým bodem, obecně ale určitě nejde o hlavní kritérium výběru.

Pokud se člověk hlásí na místo, kde je jediným uchazečem, je to už úplně jedno :D

skoromedik

Příspěvek od skoromedik » pon čer 27, 2016 2:11 pm

nejde mi vyloženě o lepší fakultu. Jen mi prostě jde o to uplatnění. A taky jak si mám domluvit práci v Praze, když na stáže budu chodit někam do Budějovic nebo Ústí... Nebo jestli kdybych šel radši do Hradce tak na to budou třeba v Motole slyšet víc než kdybych šel do Plzně, aby nekoukali skrz prsty. Slyšel jsem za posledních pár dní fakt spoustu věcí a to mě vyděsilo.
Moc děkuju za oba příspěvky

Azrael
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Azrael » pon čer 27, 2016 4:24 pm

Chápu :)

Tak pokud má člověk na mysli už konkrétní obor, kterému by se chtěl věnovat, tak je logické, že si vybere Fakultu (resp. nemocnici...), kde je daný obor na slušné úrovni. To se samozřejmě bude lišit od konkrétního oboru (Takže otázku Hradec vs Plzeň opět nerozlouskneme). Nicméně zase bych to nyní tolik "nehrotil". Přeci jen - je to ještě šest let studia, těžko říci, jaká bude za tu dobu situace. Klíčové je získat titul, jestli bude na vysněném oddělení v Praze potom zrovna volné místo, jestli vůbec zůstane vysněný obor i po 6 letech stále tím pravým ;) jestli nakonec člověk nezpreferuje odejít mimo Prahu, nebo dokonce mimo ČR... no zkrátka bych se toho rozhodnutí až tolik nebál. Co budou preferovat za 6 let v Motole je t.č. spíše řečnická otázka - to se může ještě několikrát změnit :mrgreen:

Jinak stáže v Praze by třeba šly domluvit aspoň na léto, znám několik lidí, kteří po povinných praxích šli ještě na ty svoje domluvené-nepovinné, aby se něco přiučili ;)

ellechim

Příspěvek od ellechim » stř črc 13, 2016 1:17 pm

Zdravím,
asi to bude trošku mimo, ale chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s doplňovacím řízením? Na LF HK mě nevzali o 1 bod a jsem 28. pod čarou. Děkan vyhlásil doplňovací řízení v němž dopis posílá 68 nepřijatým.
Mě už dopis přišel a poslala jsem souhlas do zařazení do výběru, ale nikde nevidím, zda má v plánu vzít maximálně 68 nebo kolik z nich nakonec vybere.
Myslíte, že s 28.místem mám šanci?
Děkuji.
M.

snezenka36

Příspěvek od snezenka36 » čtv črc 14, 2016 6:28 am

Ahoj, trapilo me to same co tebe. Nicmene myslim, ze jsi prijata. Na webu je napsano : podminkou k prijeti je poslani souhlasu (parafraze). Takze jsme prece prijate, ne? Precti si to znovu :)))
,Podmínkou přijetí uchazeče je jeho sdělení ve lhůtě 8 dnů ode dne doručení výzvy, kterou fakulta zašle poštou výše jmenovanému počtu uchazečů, a její vrácení zpět na fakultu. Na výzvě uchazeč potvrdí, že na přihlášce ke studiu trvá."
Naposledy upravil(a) snezenka36 dne čtv črc 14, 2016 6:31 am, celkem upraveno 1 x.

ellechim

Příspěvek od ellechim » čtv črc 14, 2016 6:40 am

snezenka36 píše:Ahoj, trapilo me to same co tebe. Nicmene myslim, ze jsi prijata. V tom, co se pise na webu je napsano : podminkou k prijeti je poslani souhlasu (parafraze). Takze jsme prece prijate, ne? Precti si to znovu :)))
,Podmínkou přijetí uchazeče je jeho sdělení ve lhůtě 8 dnů ode dne doručení výzvy, kterou fakulta zašle poštou výše jmenovanému počtu uchazečů, a její vrácení zpět na fakultu. Na výzvě uchazeč potvrdí, že na přihlášce ke studiu trvá."
Milá sněženko, moc Ti děkuji, velice jsi mě potěšila!!:-) tak tedy naviděnou na fakultě :-D
M.

snezenka36

Příspěvek od snezenka36 » čtv črc 14, 2016 6:44 am

Nedekuj:)) zprvu jsem nad tim premyslela stejne jako ty, pak se mi to rozlezelo v hlave, dala jsem ten text precist par lidem a dosla jsem k takovemu zaveru:D
Dokud neuvidim pozvanku, tak neuveriim. Jsem nadsena a vydesena zaroven :)))

Odpovědět