Souběžné studium medicíny a dalšího oboru

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
rafaelka
Deltoideus

Souběžné studium medicíny a dalšího oboru

Příspěvek od rafaelka » úte čer 23, 2015 8:54 pm

Ahoj, měla bych takovou otázku ohledně možnosti souběžného studia medicíny a dalšího oboru, konkrétně psychologie na Pedf UK. Minulý rok jsem dělala přijímačky na obě školy a dostala jsem se právě na tu psychologii, ale letos jsem znovu zkusila i medicínu a byla jsem přijatá. O studium obou oborů dost stojím, chtěla bych proto nastoupit na medicínu, ale zároveň zůstat i na té psychologii, protože bych z budoucího profesního hlediska viděla jako velké plus, kdybych mohla využívat psychologických i psychiatrických metod a postupů a kombinovat poznatky z obou oborů v pozdější praxi. Zajímalo by mne proto, zda máte někdo zkušenosti se souběžným studiem medicíny a dalšího oboru, klidně i jiného a jak to jde časově zvládat, jestli vůbec. Předpokládám, že se v takovém případě musí podat žádost o individuální studijní plán, ale není mi úplně jasné, jak takové studium s ISP přesně funguje... Byla bych proto ráda za jakékoli názory nebo zkušenosti někoho v podobné situaci.

Evil
Quadriceps

Re: Souběžné studium medicíny a dalšího oboru

Příspěvek od Evil » stř čer 24, 2015 2:54 pm

rafaelka píše:Ahoj, měla bych takovou otázku ohledně možnosti souběžného studia medicíny a dalšího oboru, konkrétně psychologie na Pedf UK. Minulý rok jsem dělala přijímačky na obě školy a dostala jsem se právě na tu psychologii, ale letos jsem znovu zkusila i medicínu a byla jsem přijatá. O studium obou oborů dost stojím, chtěla bych proto nastoupit na medicínu, ale zároveň zůstat i na té psychologii, protože bych z budoucího profesního hlediska viděla jako velké plus, kdybych mohla využívat psychologických i psychiatrických metod a postupů a kombinovat poznatky z obou oborů v pozdější praxi. Zajímalo by mne proto, zda máte někdo zkušenosti se souběžným studiem medicíny a dalšího oboru, klidně i jiného a jak to jde časově zvládat, jestli vůbec. Předpokládám, že se v takovém případě musí podat žádost o individuální studijní plán, ale není mi úplně jasné, jak takové studium s ISP přesně funguje... Byla bych proto ráda za jakékoli názory nebo zkušenosti někoho v podobné situaci.
Možné to asi je, pokud se Ti podaří sladit rozvrhy, po stránce obtížnosti by to jít mělo, psychologie není narozdíl od LF tak časově náročná. Takže to chce zkusit a uvidí se...Jinak jestli to má případně přínos pro případnou práci psychiatra, to je otázka. Jinak ISP ti LF pravděpodobně nedá. Zkus se zeptat na psychologii.

rafaelka
Deltoideus

Příspěvek od rafaelka » stř čer 24, 2015 3:50 pm

Děkuju Ti za odpověď a názor, jenom jsem se chtěla zeptat, proč si myslíš, že od LF bych ISP dostat nemohla? Už jsem to tak trochu hledala a našla jsem v podmínkách, že důvodem pro ISP může být právě i souběžné studium dvou škol... Ale na psychologii se určitě taky zkusím zeptat a o ISP si zažádat. Časově tak náročná určitě není, to je pravda, ale jsou tam taky povinné semináře, které se mi pravděpodobně budou krýt s výukou na medicíně.

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » stř čer 24, 2015 7:01 pm

rafaelka píše:Děkuju Ti za odpověď a názor, jenom jsem se chtěla zeptat, proč si myslíš, že od LF bych ISP dostat nemohla? Už jsem to tak trochu hledala a našla jsem v podmínkách, že důvodem pro ISP může být právě i souběžné studium dvou škol... Ale na psychologii se určitě taky zkusím zeptat a o ISP si zažádat. Časově tak náročná určitě není, to je pravda, ale jsou tam taky povinné semináře, které se mi pravděpodobně budou krýt s výukou na medicíně.
Protože s ohledem direktní organizaci výuky to jde blbě... medícína je dost jiné studium než řada jiných oborů. Rozvrh většinou vyfasuješ a je fixní. Neumím si moc ISP přestavit. To většinou daj někomu kdo otěhotní a to i tak znamená stejně prodloužení studia.

Haninka13
Deltoideus

Příspěvek od Haninka13 » čtv čer 25, 2015 5:55 pm

Můj spolužák si zažádal o ISP v prváku, protože chtěl dostudovat poslední ročník jiné školy a fakulta vyšla velmi ochotně vstříc. Myslím, že mu nabídla plán mít školu ve čtvrtek a pátek (anebo mít čtvrtek a pátek volný, to si teď už nepamatuju, žádal o ISP v září). Problém byl z té druhé školy, protože ti tak ochotní nebyli, tak nakonec studoval řádně pouze VL.

Takže rozhodně to zkus.

rafaelka
Deltoideus

Příspěvek od rafaelka » čtv čer 25, 2015 7:34 pm

Moc děkuju za radu, no mám v plánu to zkusit, i když to asi bude dost náročný, o ISP si zkusím zažádat na obou školách a uvidím, jestli mi vyhoví... Mám trochu strach, jestli budu všechno stíhat, vím, že je medicína dost náročná sama o sobě, natož v kombinaci s další školou... Snad to nějak půjde.

rafaelka
Deltoideus

Příspěvek od rafaelka » ned črc 19, 2015 9:39 am

Chtěla bych se ještě zeptat k tématu, zda někdo z vás neví, jestli můžu mít ISP na obou školách zároveň nebo jen na jedné? Někdo mi totiž říkal, že je to možné jen na jedné, tak bych z toho pak nerada měla problémy...

Odpovědět