na zubní lékařství ve 30

Moderátoři: Medicinman, Formol

atreides
Deltoideus

na zubní lékařství ve 30

Příspěvek od atreides » ned led 25, 2015 8:45 pm

Ahoj vím že tu už pár takových dotazů ohledně studia lidí okolo třicítky bylo, nicméně já bych se rád zeptal konkrétně na zubní lékařství. Myslíte že se dá najít uplatnění v oboru i pro starší ročníky? Chci to studovat abych se tím posléze živil, ne jen kvůli titulu :P Případně dotaz na studenty zubního: Máte nějaké starší spolužáky (třeba o 10 let)?
Předem dík za případné odpovědi :)

lenulka2509
Deltoideus

Re: na zubní lékařství ve 30

Příspěvek od lenulka2509 » čtv led 29, 2015 7:10 pm

Zubařů je tak málo, že bych se toho vůbec nebála!! :-) Na všeobecku znám studenty/studentky, kteří do prváku nastupovali v 32/36/37 letech...na zubním mám jednu kamarádku, která nastupovala v 27 letech ;) Ta studuje na 1. LF. A věřím, že tam budou i další :)

denisasam
Biceps

Příspěvek od denisasam » sob led 31, 2015 7:51 pm

Budu se letos hlásit na zubní, je mi 43 let a před 20 lety jsem studovala 2 ročníky..20 let pauza kvůli nemoci, kterou jsem brala jako doživotní, ale jelikož jsem 3 roky zcela zdravá, tak si myslím, že není důvod to nezkusit znovu a věk vidím jako nejmenší překážku

denisasam
Biceps

Příspěvek od denisasam » sob led 31, 2015 7:54 pm

ještě ale musím dodat, že na dobu případného studia jsem finančně zajištěná, takže budu moci jen studovat

atreides
Deltoideus

Příspěvek od atreides » pon úno 02, 2015 8:23 pm

No obdivuju denissam, že věk jako překážku nevnímá. Já to mám teda naopak, právě věk vnímám asi jako největší překážku (neříkám že nějak fatální :-D) přeci jen kolektiv devatenáctiletech dětí, tomu bude přepokládám přizpůsoben i styl výuky...
Navíc si budu muset dost snížit životní standart, je mi jasné že pracovat se přitom nedá takže pojedu z financí co jsem si našetřil, přesto v 19 bych to skous asi líp. Holt moje blbost :-D

denisasam
Biceps

Příspěvek od denisasam » pon úno 02, 2015 8:55 pm

Občas si zajdu jen tak na přednášky zubařu, žádné přizpůsobení věku fakt není, nebo ho tedy necítím

atreides
Deltoideus

Příspěvek od atreides » pon úno 02, 2015 11:24 pm

Denisasam nemyslel jsem zrovna přednášky, ale jednou jsem se bavil s jedním studentem lf a jak popisoval výuku latiny - pěkně v lavicích, pod přísným a lehce přezíravým dohledem profesorky skloňují slovesa, „ale pane kolego vy jste se neučil...“
Možná to popisoval moc dramaticky, nevím. Ta představa na mě ale působí trochu diskomfortně no :)

denisasam
Biceps

Příspěvek od denisasam » úte úno 03, 2015 9:00 am

No jasně, ale tohle je realita skoro u všech škol, i pro dálková studia kde jsou už většinou studenti starší než vyučující, naše školství bohužel ještě zatím takové je, ale 5let se to dá vydržet. Kdybys dělal všeobecné, je to horší v tom, že v nemocnici se na tebe jako začínajícího doktorka budou dívat zrovna takhle špatná, u zubů to naštěstí nehrozí, pro nás životně zkušenější, schválně nepíšu starší, je to lepší volba

isabegreg
Deltoideus

Příspěvek od isabegreg » čtv úno 26, 2015 1:27 pm

Studuji zubní lékařství a několik takových studentů tam máme. Není to nic zvláštního, chovají se ke všem stejně. Tak to určitě zkus. :)

Lenči-ka

Příspěvek od Lenči-ka » úte bře 03, 2015 8:45 am

Ahojky, já myslím, že ohledně věku můžeš být v klidu. ;) Přihlásila jsem se letos na všeobecné lékařství a je mi cca 35 let. Ale jednu otázku bych měla i já. Jak zvládáš přípravu na přijímačky s fyziky? S tou dost zápasím. Měla jsi doučování?

Odpovědět