Přijímačky 2015/2016

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
031

Re: Přijímačky 2015/2016

Příspěvek od 031 » pon čer 22, 2015 2:27 pm

Ahojte chcem sa opytat na vas nazor myslite si ze sa bude posuvat hranica? chyba mi az 27 bodov a rada by som sa dostala myslite teda ze sa to posunie az o tolko aby som sa zmestila?

vkucerova7278

Příspěvek od vkucerova7278 » pon čer 22, 2015 2:36 pm

Také by mě zajímalo jak se obvykle posouvá bodová hranice...hledala jsem v minulosti a tam většinou lidi zapomeli napsat,jak to dopadlo... :roll:

BuldogCZ

Příspěvek od BuldogCZ » pon čer 22, 2015 2:42 pm

Ahoj mohl by sem někdo dát výsledky. Počty přijatých bodovou hranici atd? Díky

jinx0086
Deltoideus

Příspěvek od jinx0086 » pon čer 22, 2015 2:59 pm

Podle mě se hranice bude určitě posouvat, těžko říct o kolik bodů, ale nevěšte hlavy...

Počet bodů posledního přijatého:
- Všeobecné lékařství: 195
- Zubní lékařství: 250

helga.pospa
Deltoideus

Příspěvek od helga.pospa » pon čer 22, 2015 3:01 pm

Loni se hranice neposouvala a predloti o 4body. 27 je dost, radši si moc nedělej naděje a uč se na příští rok.

031

Příspěvek od 031 » pon čer 22, 2015 3:02 pm

No len tych mojich 27 bodov je asi dost mam vobec nejaku sancu ?

vkucerova7278

Příspěvek od vkucerova7278 » pon čer 22, 2015 3:20 pm

Mě chybí 22 bodů a šance tomu nedavam... Muselo by se to soupnout o 290 míst a to nevím jak je reálné...

pax

Příspěvek od pax » pon čer 22, 2015 4:11 pm

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s doplňovacím řízením tady na 1.lf.? Ráda bych věděla, jestli fakulta vůbec nabírá, případně jak to probíhá. Díky ;)

Mb69
Biceps

Příspěvek od Mb69 » pon čer 22, 2015 4:33 pm

Ahoj, a co když mám 177 bodů? Taky bez šance?

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » pon čer 22, 2015 5:44 pm

Kaculina píše:
Evil píše:Milí retardi,

vy co si zde stěžujete na nedoslovné modelové otázky, se zamyslete nad tím, zda skutečně je medicína jen o tupém nadrcení se modelových otázek. Skutečnost ja taková, že nikoli a lékař který se jen drtí a moc nemyslí, často sklouzne jen k schematickemu uvažovani typu guidline a cokoli mimo je problém. Mnohem důležitější je změt používat mozek i jinak než jako harddisk... Skutečně je utrpění pracovat s mediky a nebo i lékaři co prostě odmítají myslet, neumějí patofyziologii a vytváří hovadiny, které nemějí hlavu a patu. Osobně mohu ze své pedagogické praxe mediků prohlásit, že učit opice co se jen drtí doslově text je velmi obtěžující a především to nemá moc význam, neb tak naučené informace se stejně brzy zapomenou...Závěrem bych rád řekl, že kdo chce k medicíně takto přistupovat, zkuste nelékařský obor kde to nebude tak na škodu a nebo jděte studvat zcela něco jiného...

Prosimtě, nač ta silná slova? "Retardi" apod? Takhle se chová doktor? Já už mám pár let na tehle fakultě za sebou, kdy jsem se už dostala taky do postu, kdy jsem mohla studenty učit a mohu říct, že bych se s tebou teda setkat nechtěla. Nemusíš být hned tak agresivní a naopak se snaž vcítit do kůže těch, co se sem teď hlásí. Za prvé si uvědom, že mají asi 2-3 týdny po maturitě.. jasně, nějaký znalosti jim z ní měli zůstat, ale je těžké se teď ještě doučovat na rychlo na požadavky, které po nich fakulta má. Proto bylo východisko, že tu jsou modelovky. Já osobně si myslím, že když se člověk za 2-3 týdny dokáže naučit modelovky, tak je vidět, že v tom mozku něco má. Takže se to odfiltruje od lenochu a těch, co si to prostě nezapamatují - a důležité je říct, že to, co se naučili z modelovek jim stejnak bude převážně k ničemu, zvířátka tu nemáme ;). Za druhé, na téhle fakultě se jim náramně hodí, když se budou umět naučit kvantum věcí za minimum času, jako právě modelovky. Spíš chci říct, že to na fakultě je musí naučit myslet tím správným směrem, aby věci chápali.. a hlavně u zkoušek se na to přijde a pak, když tomu člověk nerozumí, tak letí..
Samozřejmě, částečně chápu tvůj přístup, jestliže máš špatné zkušenosti, ale neházej všechny do jednoho pytle, dokud sis sám nezkusil, jaké to je dělat k nám přijímačky. Ale řekla bych, že ty si je k nám nedělal a ani z naší fakulty nejsi, je to tak?
Tak zcela konkretně, kecy "Takhle se chvá Dr.", si nech pro sluníčkáře, protože o tom to vůbec neni. A to že by ses semnou nechtěla sekat je mi srdečně buřt. Pokud se někdo učí jako cvičená opice, tak z něj bude cvičená opice. Už to že si na to stěžuje, dost jasně determinuje dementalitu "uvažování". Normální lidi srazí podpatky a prostě se začnou normálně učit z knih jak to má být na další přijímačky, pokud o studium skutečně stojí. Přijímařky v předešlých letech na 1.LF neodfiltrovali harddisky bez procesoru a na složení studentů se to často podepisuje, zkušenosti se studnety mám bohaté a narozdíl od tebe můžu srovnávat. Z pohledu medika máš značně omezený rozhled, to je prostě faktum na které přijdeš až nějaký ten rok v praxi. A k tvojí otázce, preferoval jsem při výběru školy fakultu kde modelovky neodpovídaly testům v PŘ a taky se nebralo na průměr, což je tady silně zavádějící prvek. Přijímačkami na 1.LF jsem prošel, když už jsi se ptala. Především není pravda, že když někdo nerozumí tak letí, porotože to by museli zkoušející na většině pracovišť zkoušet úplně jinak. Příjímačky na 1.LF Jsou ty nejsnažší, výsledy přijatých pro to mluví poměrně jasně, nejvíce selektuje 2.LF UK a na složení studnetů je znát, že materiál je o poznání méně vadný. V práci mě velice obtěžuje řešit dojebané pacientech po Dr. co se leda drtili, ale nepoužívali mozek, na práci je to poměrně signifikantně vidět a dost to přidělává práci, nehledě na to, že to poškozuje pacienty. Mimochodem, svoje hodnocení studenty znám, takže kecy o tom "nechtěla bych tě potkat" mě spíš pobaví. Pokud mají studneti zájem dostanou se k věcem o které většina ani nezavadí. Ale to už jsme u toho, že někdo má zájem o obor a má něco v hlavě... S lemply čas neztrácím.

Odpovědět