Přijímačky 2015/2016

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Pastelka

Re: Přijímačky 2015/2016

Příspěvek od Pastelka » pát čer 19, 2015 6:56 pm

Já jsem zas dost rozladěná z tý biologie.. Otázka na digitoxin, původ vedlejších dutin a příklady s dědičností mi nepřišly zrovna jako ,,otázky vycházející z modelových otázek".. Fyzika je kapitola sama pro sebe, taky jsem psala cisla do kazdyho volnyho rohu a pak jsem se v tom ztracela/ achjo přišlo mi to prostě celkove strašně nedotažený... :|

Hans
Biceps

Příspěvek od Hans » sob čer 20, 2015 4:39 pm

opopop píše:Zdá se mi to nefér vůči lidem, jako jsem já (a že jich není málo).
Pravdu díš. Mají kliku, že jsem s tím počítal. Kdyby se ta senilní bába na schůzi akademického senátu neprořekla, že na nás chystají boudu, tak bych při těch přijímačkách asi vypěnil. V pozvánce jasně psali.. uff škoda slov.

helga.pospa
Deltoideus

Příspěvek od helga.pospa » sob čer 20, 2015 5:18 pm

To bude nejlepší se pak případně odvolat. Odvoláních bude letos asi rekordně.

alfamedik
Triceps

Příspěvek od alfamedik » sob čer 20, 2015 6:13 pm

" Kdyby se ta senilní bába na schůzi akademického senátu neprořekla "

lol, která to byla? :shock:

Hans
Biceps

Příspěvek od Hans » sob čer 20, 2015 6:48 pm

prof. MUDr. Jana Dušková, DrSc., MBA, kandidátka do Senátu PČR (nestr. za ANO 2011), proděkanka UK:
Zubzub píše:Co si myslíte o odstavci 5 - počty přijímaných studentů, že jsou připraveny z 50 % nové otázky? http://text.lf1.cuni.cz/zapis-9-3-2015#contentText :?

foramen.ovale
Biceps

Příspěvek od foramen.ovale » sob čer 20, 2015 8:24 pm

Hans píše:
Kdyby se ta senilní bába na schůzi akademického senátu neprořekla, že na nás chystají boudu, tak bych při těch přijímačkách asi vypěnil.
Myslím si, že daná prof. toho v životě dokázala daleko více než ty, tudíž bych byl s tímto označením trochu opatrný, trochu pokory by ti jako budoucímu lékaři neškodilo, budoucí kolego.

yvici
Biceps

Příspěvek od yvici » sob čer 20, 2015 8:28 pm

foramen.ovale píše:
Hans píše:
Kdyby se ta senilní bába na schůzi akademického senátu neprořekla, že na nás chystají boudu, tak bych při těch přijímačkách asi vypěnil.
Myslím si, že daná prof. toho v životě dokázala daleko více než ty, tudíž bych byl s tímto označením trochu opatrný, trochu pokory by ti jako budoucímu lékaři neškodilo, budoucí kolego.
Absolutně souhlasím, f.o.

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » ned čer 21, 2015 6:37 pm

Milí retardi,

vy co si zde stěžujete na nedoslovné modelové otázky, se zamyslete nad tím, zda skutečně je medicína jen o tupém nadrcení se modelových otázek. Skutečnost ja taková, že nikoli a lékař který se jen drtí a moc nemyslí, často sklouzne jen k schematickemu uvažovani typu guidline a cokoli mimo je problém. Mnohem důležitější je změt používat mozek i jinak než jako harddisk... Skutečně je utrpění pracovat s mediky a nebo i lékaři co prostě odmítají myslet, neumějí patofyziologii a vytváří hovadiny, které nemějí hlavu a patu. Osobně mohu ze své pedagogické praxe mediků prohlásit, že učit opice co se jen drtí doslově text je velmi obtěžující a především to nemá moc význam, neb tak naučené informace se stejně brzy zapomenou...Závěrem bych rád řekl, že kdo chce k medicíně takto přistupovat, zkuste nelékařský obor kde to nebude tak na škodu a nebo jděte studvat zcela něco jiného...

Kaculina
Deltoideus

Příspěvek od Kaculina » pon čer 22, 2015 5:36 am

Evil píše:Milí retardi,

vy co si zde stěžujete na nedoslovné modelové otázky, se zamyslete nad tím, zda skutečně je medicína jen o tupém nadrcení se modelových otázek. Skutečnost ja taková, že nikoli a lékař který se jen drtí a moc nemyslí, často sklouzne jen k schematickemu uvažovani typu guidline a cokoli mimo je problém. Mnohem důležitější je změt používat mozek i jinak než jako harddisk... Skutečně je utrpění pracovat s mediky a nebo i lékaři co prostě odmítají myslet, neumějí patofyziologii a vytváří hovadiny, které nemějí hlavu a patu. Osobně mohu ze své pedagogické praxe mediků prohlásit, že učit opice co se jen drtí doslově text je velmi obtěžující a především to nemá moc význam, neb tak naučené informace se stejně brzy zapomenou...Závěrem bych rád řekl, že kdo chce k medicíně takto přistupovat, zkuste nelékařský obor kde to nebude tak na škodu a nebo jděte studvat zcela něco jiného...

Prosimtě, nač ta silná slova? "Retardi" apod? Takhle se chová doktor? Já už mám pár let na tehle fakultě za sebou, kdy jsem se už dostala taky do postu, kdy jsem mohla studenty učit a mohu říct, že bych se s tebou teda setkat nechtěla. Nemusíš být hned tak agresivní a naopak se snaž vcítit do kůže těch, co se sem teď hlásí. Za prvé si uvědom, že mají asi 2-3 týdny po maturitě.. jasně, nějaký znalosti jim z ní měli zůstat, ale je těžké se teď ještě doučovat na rychlo na požadavky, které po nich fakulta má. Proto bylo východisko, že tu jsou modelovky. Já osobně si myslím, že když se člověk za 2-3 týdny dokáže naučit modelovky, tak je vidět, že v tom mozku něco má. Takže se to odfiltruje od lenochu a těch, co si to prostě nezapamatují - a důležité je říct, že to, co se naučili z modelovek jim stejnak bude převážně k ničemu, zvířátka tu nemáme ;). Za druhé, na téhle fakultě se jim náramně hodí, když se budou umět naučit kvantum věcí za minimum času, jako právě modelovky. Spíš chci říct, že to na fakultě je musí naučit myslet tím správným směrem, aby věci chápali.. a hlavně u zkoušek se na to přijde a pak, když tomu člověk nerozumí, tak letí..
Samozřejmě, částečně chápu tvůj přístup, jestliže máš špatné zkušenosti, ale neházej všechny do jednoho pytle, dokud sis sám nezkusil, jaké to je dělat k nám přijímačky. Ale řekla bych, že ty si je k nám nedělal a ani z naší fakulty nejsi, je to tak?

jinx0086
Deltoideus

Příspěvek od jinx0086 » pon čer 22, 2015 2:23 pm

Děkujeme slečně medičce za zastání. Též bych se s někým takovým setkat nechtěla. Samozřejmě souhlasím s tím, že u lékaře je logické uvažování naprosto zásadní, nicméně třeba slušné chování považuji za neméně důležité. Vaše pacienty, kteří Vám inteligenčně nestačí, také označujete za retardy?

Tak jak jste dopadli? Přijati? ;-)

Odpovědět