Přijímačky 2015/2016

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Mb69
Biceps

Re: Přijímačky 2015/2016

Příspěvek od Mb69 » čtv čer 11, 2015 6:07 pm

A učíte se tedy z těch nových modelovek nebo z 2011?

yvici
Biceps

Příspěvek od yvici » čtv čer 11, 2015 6:10 pm

Mb69 píše:A učíte se tedy z těch nových modelovek nebo z 2011?
Troufám si říct, že většina lidí z 2011.

Mb69
Biceps

Příspěvek od Mb69 » čtv čer 11, 2015 6:31 pm

Mně právě každý řiká z těch nových, ptž ty staré nesehnali

yvici
Biceps

Příspěvek od yvici » čtv čer 11, 2015 6:41 pm

Mb69 píše:Mně právě každý řiká z těch nových, ptž ty staré nesehnali
Já je sehnala úplně náhodou z antikvariátu za 20 kč :D Ale je pravda, že je víc lidí shání než prodává... Nicméně jsou online, i když v nich jsou asi tři chyby. A jestli člověk všechno, co je v nových fakt pochopí, nebude mít ani se starými problém, jen se nevyplatí učit se to nazpaměť. A to je dobře.

niko104
Biceps

Příspěvek od niko104 » pát čer 12, 2015 11:36 am

Ja si tiez prechadzam iba tie z r. 2011 Tymi tohtorocnymi si z "uchazecu" spravili doslova srandu. Normalne je to vysmech. Hadam niekto necaka, ze pri tendencii aka je teraz, ze sa kazdy rok hlasi viaac a viaaac studentov, tak spravia modelovky lahsimi. lol

yvici
Biceps

Příspěvek od yvici » pát čer 12, 2015 11:39 am

Jen pro ty, co mají problém sehnat staré modelovky - jedna slečna, její mail 8live@seznam.cz prodává za stovku, ale jen v elektronické, ofocené podobě, chemii a fyziku. Zdarma pošle ukázku.

Mně se tahle forma obchodování vůbec nelíbí, ale někoho by to třeba mohlo zaujmout.

yvici
Biceps

Příspěvek od yvici » pát čer 12, 2015 11:44 am

niko104 píše:Ja si tiez prechadzam iba tie z r. 2011 Tymi tohtorocnymi si z "uchazecu" spravili doslova srandu. Normalne je to vysmech. Hadam niekto necaka, ze pri tendencii aka je teraz, ze sa kazdy rok hlasi viaac a viaaac studentov, tak spravia modelovky lahsimi. lol
Nikdo neříká, že budou lehčí, když je jasné, že jen 50% otázek bude vycházet z nových :) Spíš jde o to, že část věří, že druhá polovina otázek bude ze starých a část si myslí, že budou úplně nové.. Třeba to "výsměch" není, pokud budou fakt i úplně nové a modelovky budou fakt jenom modelovkami :)

A já bych byla strašně ráda, kdyby to tak bylo a otázky nebyly z modelovek.. Ale taky bych chtěla, aby v tom případě byla správně jen jedna odpověď, protože často je tam dost slovíčkaření

statim

Příspěvek od statim » pát čer 12, 2015 1:18 pm

yvici píše:Jen pro ty, co mají problém sehnat staré modelovky - jedna slečna, její mail 8live@seznam.cz prodává za stovku, ale jen v elektronické, ofocené podobě, chemii a fyziku. Zdarma pošle ukázku.

Mně se tahle forma obchodování vůbec nelíbí, ale někoho by to třeba mohlo zaujmout.
Zdravím. Velice se omlouvám ostatním čtenářům i přispěvatelům fora za tuto poznámku.
Milá Yvici,
pokud se Ti nelíbí forma "obchodování" s podpůrnými materiály ke zkouškám (což je naprosto normální součást přípravy), pak snad stojí za zmínku Tvůj příspěvek ze dne 2.6.2015 - kdy poptáváš za úplatu vynesení testu od PZ. Je na zvážení administrátora, aby některé Tvé příspěvky začal usměrňovat. Narážím i na Tvou poněkud neomalenou diskusi s otcem maturantky, který si zjišťuje info o studiu. Předpokládám, že jsi ve věku 15-16 let, a tak některé Tvé komentáře beru s rezervou. Ale ponech prosím na ostatních, jaký způsob přípravy si zvolí. Komenty o cvičených opicích a jiné podobné nesmysly si ponech prosím v této době (týden před PZ) pro své spolužáky na střední škole. Jen pro info: tento systém modelových otázek je ověřený již od roku 1990. A není to pouze specialita 1.LF, ale mnoha dalších fakult ve světě. Schopnost přesné mechanické paměti je totiž v prvních třech ročnících naprosto nepostradatelná a kdo s touto dovedností zápasí, má to mnohdy těžší než student, který ne třeba všemu dokonale rozumí - rozumět látce je předpoklad, o tom samozřejmě s nikým nepolemizuji. A věřte, že v průběhu studia je mnoho věcí, kterým prostě rozumět nebudete.
Proto přeji všem, aby se připravili podle svého nejlepšího mínění-žádná pomoc či rada není zbytečná, přeji všem aby se jim vybavilo i to, co "nikdy nečetli" a aby to zvládli jak nejlépe to jde. Hodně štěstí!

yvici
Biceps

Příspěvek od yvici » pát čer 12, 2015 1:38 pm

statim píše:
yvici píše:Jen pro ty, co mají problém sehnat staré modelovky - jedna slečna, její mail 8live@seznam.cz prodává za stovku, ale jen v elektronické, ofocené podobě, chemii a fyziku. Zdarma pošle ukázku.

Zdravím. Velice se omlouvám ostatním čtenářům i přispěvatelům fora za tuto poznámku.
Milá Yvici,
pokud se Ti nelíbí forma "obchodování" s podpůrnými materiály ke zkouškám (což je naprosto normální součást přípravy), pak snad stojí za zmínku Tvůj příspěvek ze dne 2.6.2015 - kdy poptáváš za úplatu vynesení testu od PZ. Je na zvážení administrátora, aby některé Tvé příspěvky začal usměrňovat. Narážím i na Tvou poněkud neomalenou diskusi s otcem maturantky, který si zjišťuje info o studiu. Předpokládám, že jsi ve věku 15-16 let, a tak některé Tvé komentáře beru s rezervou. Ale ponech prosím na ostatních, jaký způsob přípravy si zvolí. Komenty o cvičených opicích a jiné podobné nesmysly si ponech prosím v této době (týden před PZ) pro své spolužáky na střední škole. Jen pro info: tento systém modelových otázek je ověřený již od roku 1990. A není to pouze specialita 1.LF, ale mnoha dalších fakult ve světě. Schopnost přesné mechanické paměti je totiž v prvních třech ročnících naprosto nepostradatelná a kdo s touto dovedností zápasí, má to mnohdy těžší než student, který ne třeba všemu dokonale rozumí - rozumět látce je předpoklad, o tom samozřejmě s nikým nepolemizuji. A věřte, že v průběhu studia je mnoho věcí, kterým prostě rozumět nebudete.
Proto přeji všem, aby se připravili podle svého nejlepšího mínění-žádná pomoc či rada není zbytečná, přeji všem aby se jim vybavilo i to, co "nikdy nečetli" a aby to zvládli jak nejlépe to jde. Hodně štěstí!
Stručně:
- Když píšu, že se mi to nelíbí, myslím tím to, že bych sama měla etický problém to takto prodávat (ne normálně modelovky ve fyzické podobě, ale jen je vyfotit a moct je rozesílat do aleluja, přitom si originál třeba schovat), nikomu to nerozmlouvám, což je snad jasné, když tu o té možnosti sama píšu. Pokud to někomu pomůže, ať té slečně napíše.
- Nechtěla jsem, aby mi ho někdo "načerno vynesl", ptala jsem se, zda si ho je možné naprosto "legálně" odnést.
-Není mi 15-16 let.
-Tu větu o cvičených opičkách jsem vlastně doslova citovala z blogu jedné studentky 1. LF, kde to sama zlehčuje a píše, " Fakt velice primitivní záležitost. Fakulta nabírá cca 50% uchazečů, tak si asi dovedete udělat obrázek, kdo testy projde. Takže studuji 1.lf" Uznávám, že to možná nebylo úplně vhodné, nicméně nejsem zdaleka jediná, kdo tuhle "prověřenou" (a proto se letos mění..) formu kritizuje.
-Tuto diskusi pokládám za zbytečnou a nebudu v ní veřejně pokračovat. Pokud by Vám snad ještě něco leželo na srdci, klidně PM.

niko104
Biceps

Příspěvek od niko104 » pát čer 12, 2015 2:06 pm

Co sa tej "etickej" stranky tyka, tak podla teba je lepsie, nez keby original poslala jednemu cloveku? Tak by pomohla iba jednemu. Takto pomaha "aleluja" poctu, tak ktore je lepsie? ;) Navyse si myslim, ze 100korun nieje az taka horibilna suma, a v pomere k jej usiliu, ktore na to vynalozila /nascanovat vsetky tie strany nebola urcite sranda/, je to skor symbolicka ciastka, nez predajna cena. A tretia vec, pokial je niekto natolko hlupy, ze si tie veci nedokaze najst sam na internete, tak nech to riesi takoutou cestou. Hold, mna do toho nic, iba mi to nedalo. Pekny den 8-)

Odpovědět