prodej modelových otázek

Moderátoři: Medicinman, Formol

Markett
Deltoideus

prodej modelových otázek

Příspěvek od Markett » pon zář 22, 2014 5:11 pm

Ahojte! Pokud by měl někdo zájem, tak prodám modelové otázky, které jsem kupovala minulý rok. K příkladům mám tužkou vepsané řešení. Na 1.lf jsem se dostala, tak se na mě můžete klidně obrátit s dotazy:) Kdo má zájem, pište do zpráv :) cena za všechny tři (Bi, Ch, F) - 300,-

aryk12345
Deltoideus

Re: prodej modelových otázek

Příspěvek od aryk12345 » úte zář 23, 2014 1:09 pm

ahoj, měl bych prosím dotaz. Vím, že se při přijímacích zkouškách nesmí používat tabulka ani kalkulačka. Když dostanu otázku (v chemii) na téma zápisu chemické konfigurace, tak se to musím všechno naučit popořadě? jakože 1s 2s 2p.....? nebo tam chtějí pouze valenční sféru? anebo je nejlepší se naučit celou periodickou tabulku nazpaměť?
Díky :)

SandraKondrkova

Příspěvek od SandraKondrkova » úte zář 23, 2014 2:56 pm

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať odkiaľ mám zohnať okruhy, respektíve modelové otázky na prijímacie skúšky na Karlovku. Sú presne vymedzené alebo sa predávajú iba okruhy otázok. Ďakujem za odpoveď :)

Katharsis
Deltoideus

Příspěvek od Katharsis » úte zář 23, 2014 4:11 pm

aryk12345 píše:ahoj, měl bych prosím dotaz. Vím, že se při přijímacích zkouškách nesmí používat tabulka ani kalkulačka. Když dostanu otázku (v chemii) na téma zápisu chemické konfigurace, tak se to musím všechno naučit popořadě? jakože 1s 2s 2p.....? nebo tam chtějí pouze valenční sféru? anebo je nejlepší se naučit celou periodickou tabulku nazpaměť?
Díky :)
Asi ti nic neříká pravidlo výstavbového principu, že ne? :D Nemusíš se to učit nazpaměť, nejprve se zaplňují orbitaly s nižší energií, podle pravidla n + l, kde n je hlavní kvantové číslo (1, 2, 3, 4...) a l je vedlejší kvantové číslo (s, p, d, f, kde s=0, p=1, d=2, f=3). Proto máš nejdřív 2s a potom 2p, protože 2+0 = 2 a 2+1 = 3. Pokud se součet n + l pro víc orbitalů rovná stejné hodnotě, např. 3p a 4s, nejprve se zaplní orbital s nižším n, tedy nejdřív 3p a až pak 4s. Pak se už jen nauč Pauliho vylučovací princip a Hundovo pravidlo a nemusíš se žádnou řadu učit nazpaměť. :D

Markett
Deltoideus

Příspěvek od Markett » úte zář 23, 2014 4:28 pm

Ano, přesně tak, periodickou tabulku se učit nemusíš :) kalkulačka se používat nesmí, ale času je dost, abys příklady zvládl vypočítat z hlavy. Důležité je si ty otázky projít a rozumět jim (tím si to lépe zapamatuješ a osvojíš). Modelové otázky se prodávají tuším od listopadu (někdo to zde už psal), pokud pujdes na den otevrenych dveri, tak i tam jsou k prodeji. Ale doporučuji se jim začít věnovat klidně už teď. Mně osobně trvalo strasne dlouho než jsem se jimi vubec prolouskala, protože tam bylo plno věcí, co jsme na škole nebrali. Ale pokud tomu budeš věnovat čas a snažit se, tak to zvládneš :)

aryk12345
Deltoideus

Příspěvek od aryk12345 » úte zář 23, 2014 5:01 pm

aha díky moc, s tou tabulkou jsem to myslel, tak jestli pokud bude otázka na vytvoření elektronové konfigurace určitého prvku, tak jestli mi tam dají protonové číslo

Markett
Deltoideus

Příspěvek od Markett » úte zář 23, 2014 5:09 pm

Jojo.. Hlavne tam budes mit stejne otazky i odpovedi jako v modelovkach

Luky93
Deltoideus

Příspěvek od Luky93 » stř říj 08, 2014 11:31 am

Zdravím, pokud jsi je jeste neprodala, tak ja bych k bral.

S pozdravem- Lukas.

Markett
Deltoideus

Příspěvek od Markett » stř říj 08, 2014 11:56 am

ahoj! Moje modelovky už mám zamluvené.. ale pokud bys měl zájem, od kamaráda jsou k dispozici jako nové, taky stejný rok vydání. Taky za 300 plus bys k tomu dostal i všechny potřebné vzorečky do Fyziky na A4.

Luky93
Deltoideus

Příspěvek od Luky93 » stř říj 08, 2014 2:40 pm

Markett píše:ahoj! Moje modelovky už mám zamluvené.. ale pokud bys měl zájem, od kamaráda jsou k dispozici jako nové, taky stejný rok vydání. Taky za 300 plus bys k tomu dostal i všechny potřebné vzorečky do Fyziky na A4.

Oka, dal bys mi na nej kontakt prosim te?:)

Odpovědět