Problém s modelovými otázkami

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Janna
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 03, 2014 6:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od Janna » sob kvě 10, 2014 2:37 pm

Ahoj, co se fyziky týče, mám za to, že je chybně ot. č. 251 (správně by mělo být b) a 566 (mně vychází c - i vzhledem k ot. 565). Co myslíte?

michalwest
Deltoideus
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 09, 2013 5:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od michalwest » sob kvě 10, 2014 6:06 pm

Janna píše:Ahoj, co se fyziky týče, mám za to, že je chybně ot. č. 251 (správně by mělo být b) a 566 (mně vychází c - i vzhledem k ot. 565). Co myslíte?
Tíhové zrychlení závisí na zeměpisné šířce, dle klasických učebnicových definic a hodnot - na rovníku v úrovni mořské hladiny g = 9,780 m/s², naopak na pólech g = 9,832 m/s². Čili v naší zeměpisné šířce je to taková zlatá střední cesta a tíhové zrychlení zde je větší než na rovníku a menší než na pólech, tj. správná odpověď je a.

emma.su
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 11, 2014 10:34 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od emma.su » ned kvě 11, 2014 10:42 am

Zdravím , mám poněkud problém s příklady z chemie. (Vydání modelovek mám z roku 2011, nevím jak moc jsou aktuální).
1086-1089)
Vyberte správnou odpověd. Nasycený roztok NaCl obsahuje při 20C 26,39g rozpuštěné soli ve 100g roztoku. Hmotnostní zlomek NaCl je

A)0,209
b)0,264
c)0,379
d)žádná není správná

správně by mělo být b, jelikož píšou ve 100g ROZTOKU nikoli rozpouštědla. (takže 26,39/100=0,264, což je za B)

A potom
1190)
Vyberte správnou odpověd. Nasycený roztok KCl obsahuje při 20C 25,5g rozpuštěné soli ve 100g roztoku. Kolik soli je třeba navážit do 100g vody, aby byl získán nasycený roztok?
a)25,5
B)34,2
c)29,21
d)žádná z uvedených

Tady by to mělo být 25,5/100=0,255; 0,255=x/(100+x) atd, z čehož poté vychází mKCl=34,228g, což je správná odpověd. Nicméně tady je zadání prakticky totožné, ale myslí se tu ROZTOKEM celý roztok, a ne rozpouštědlo jako tomu bylo v předchozích. Je nějaká aktuálnější verze, kde je to opraveno? Popř. co mám dělat, když se s takovým příkladem setkám u přijímaček?
Díky předem za odpověd

Uživatelský avatar
Azrael
Biceps
Příspěvky: 48
Registrován: stř kvě 04, 2011 9:13 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od Azrael » pon kvě 12, 2014 6:16 am

emma.su píše:Popř. co mám dělat, když se s takovým příkladem setkám u přijímaček?
Na to je jediná správná odpověď - v přijímacím testu je třeba vždy označit SPRÁVNOU odpověď. ;) Modelové otázky, byť sebekompletnější, jsou vždy jen vodítkem pro přípravu k přijímajícímu řízení (proto "modelové otázky"). Při případném rozporování výsledků přijímacího řízení těžko argumentovat slovy, tuto otázku jsem zodpověděl(a) schválně nesprávně, neboť...

Janna
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 03, 2014 6:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od Janna » úte kvě 13, 2014 1:59 pm

michalwest píše:
Janna píše:Ahoj, co se fyziky týče, mám za to, že je chybně ot. č. 251 (správně by mělo být b) a 566 (mně vychází c - i vzhledem k ot. 565). Co myslíte?
Tíhové zrychlení závisí na zeměpisné šířce, dle klasických učebnicových definic a hodnot - na rovníku v úrovni mořské hladiny g = 9,780 m/s², naopak na pólech g = 9,832 m/s². Čili v naší zeměpisné šířce je to taková zlatá střední cesta a tíhové zrychlení zde je větší než na rovníku a menší než na pólech, tj. správná odpověď je a.
Ahaaa, pravda, děkuji za vysvětlení :)!

Janna
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 03, 2014 6:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od Janna » čtv kvě 29, 2014 8:04 pm

Biologie, ot. 1007 - "červené krvinky krevní sk. A se shlukují působením aglutininů anti A". Krevní skupina A obsahuje aglutinogeny A a aglutininy anti B, tak proč odpověď d)? Prosím a děkuji.

michalwest
Deltoideus
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 09, 2013 5:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od michalwest » čtv kvě 29, 2014 9:29 pm

Janna píše:Biologie, ot. 1007 - "červené krvinky krevní sk. A se shlukují působením aglutininů anti A". Krevní skupina A obsahuje aglutinogeny A a aglutininy anti B, tak proč odpověď d)? Prosím a děkuji.
Co třeba aglutinace ? :)

Janna
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 03, 2014 6:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od Janna » pát kvě 30, 2014 12:02 pm

michalwest píše:
Janna píše:Biologie, ot. 1007 - "červené krvinky krevní sk. A se shlukují působením aglutininů anti A". Krevní skupina A obsahuje aglutinogeny A a aglutininy anti B, tak proč odpověď d)? Prosím a děkuji.
Co třeba aglutinace ? :)
Jakože shlukování aglutinogenu A a aglutininu anti B? Hmmm... :)

Mis.Sik
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 30, 2014 4:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od Mis.Sik » pát kvě 30, 2014 4:12 pm

Prosím vás, mohli byste tedy říct, jak to tedy je? Vzhledem k tomu, že v modelovkách jsou chyby, tak se potom hodnotí výsledky přijímaček? Přímo podle těch modelovek, že např. v modelovkách je správá odpověď A, tak u testu je automaticky spravná taky za A, ikdyž má být ještě třeba i odpověď B?
Snad mi někdo porozumí, jak to myslím :) Děkuji za odpověď.

michalwest
Deltoideus
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 09, 2013 5:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s modelovými otázkami

Příspěvek od michalwest » pát kvě 30, 2014 6:05 pm

Mis.Sik píše:Prosím vás, mohli byste tedy říct, jak to tedy je? Vzhledem k tomu, že v modelovkách jsou chyby, tak se potom hodnotí výsledky přijímaček? Přímo podle těch modelovek, že např. v modelovkách je správá odpověď A, tak u testu je automaticky spravná taky za A, ikdyž má být ještě třeba i odpověď B?
Snad mi někdo porozumí, jak to myslím :) Děkuji za odpověď.
Podle mě je tohle spíše interní záležitost samotné fakulty a nikdo Ti to na veřejném fóru neřekne. Některé otázky v těch knížkách nejsou jenom o tom, že si ji mechanicky zapamatuji, ale je třeba nad ní přemýšlet a to komplexně, z různých úhlů pohledu. Ty tři profilové předměty spolu souvisejí v mnoha směrech. Tím ale neříkám, že tam není pár chyb. Nicméně si ale myslím, že takové otázky v samotném testu nebudou. A když ano, tak bych se tedy snažil odpovědět správně, což už tady bylo několikrát zmíněno. Některé otázky jsou prostě jenom o tom, že si pamatuji vzoreček a některé jsou hodně o přemýšlení a souvislostech, konec konců - schopnost takového komplexního uvažování je klíčové k úspěchu, protože pacienta taky neuvidíš pouze v přímočarém a jednoznačném měřítku.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů