Právě je pát dub 18, 2014 3:55 pm

Všechny časy jsou v UTC

Stránka 9 z 15 [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příjmačky
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 11:31 am 
Triceps

noydentity píše:
Ahojte :)

velakrat som si uz citala medicke fora, ale tak toto vedie v tom ako pourazat uchadzacov.
Prijimacky su prijimacky a az na skole sa rozhodne kto to zvladne, alebo nie. Poznam kopec ludi, co sa naucili
podklady naspamat a su lepsi lekari ako tí co vedeli furt vsetko a boli mudre agresivne hlavy ako zopar ludi tu.
Nepoznate sa a tak si dovolite skakat do cudzich ludi??!!! To svedci o naramnej inteligencii a presne ako tu spominala uz jedna uchadzacka , tak krasne odradzate ludi od studia mediciny. Nikdy neviete v kom sa co skryva a kto v com prekvapi. Kazdy ma sancu a velakrat je niekto priemerny na zaciatku schopny vacsich veci, ako niekto kto vzdy bol najmudrejsi v triede. Polka ludi co u nas mala najlepsie vysledky na strednej, na medicine pohoreli jedna radost. A ti priemerni skoncili ako najoblubenejsi aj medzi pacientami aj lekarmi. Byt doktorom je spojenie vedomosti, zrucnosti , inteligencie a zaroven osobnosti. Ako nam hovorili na zaciatku nie je to povolanie, ale poslanie. Arogantni a agresivni lekari , je to najhorsie co moze pacienta stretnut , tak sa ukludnite a vyhnite sa tomu. Vynimky potvrdzuju pravidlo, ci uz v dobrom alebo zlom, preto netreba urazat ludi, o ktorych viete akurat , ze boli prijati vdaka modelovkam.

a pockej, az se dostanes na skolu, to bude jeste tezsi :D Je u nas spousta namyslenych, nepratelskych kretenu(to jsou ale i jinde, zejo..) ja znam hodne takovych lidi, i mezi mladi vyucujici, ze kterych je mi na bliti!! ale s Tebou souhlasim, lide by se tak nemeli chovat, zvlast, kdyz jsou to budouci doktori.

PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 7:13 am 
Deltoideus

Hezký den Vám všem přeji,

mám také jeden dotaz, a ten se týká modelových otázek. Zajímalo by mě, zdali stačí si zakoupit jedny modelové otázky (myšleno jednu sadu modelových otázek) pro zkoušky na více fakult. Nebo je lepší si zakoupit modelovky z každé fakulty zvlášť? Jde mi především o 1. a 2. LF a nematuroval jsem ani z Biologie ani z Chemie.

Pokud tu zde již něco podobného je, pak jsem to nenašel, ale fórum jsem si procházel celkem důkladně. Chápu, že člověk co se hlásí na LF by měl již při prijímačkách excelovat z těchto předmětů, ale rok pryč ze školy, to člověk trochu vypadne z formy, a určitě některé věci zapomene, proto pokud lze zvýšit šanci na přijetí i nákupem jiných otázek, zvážil bych to. Rád bych nějaký kvalitní názor na to.

Děkuji za odpověď.

P.S. tento dotaz jsem již pokládal u založeného vlákna s názvem ,,Budou nové modelové otázky?,, (nebo s podobným názvem), sem ho pokládám z důvodu, že by si ho mohl všimnout i někdo další, kdo by mi poskytl k tomu nějaký názor, který je pro mě docela důležitý.

PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 10:16 am 
Biceps

Aries píše:
Hezký den Vám všem přeji,

mám také jeden dotaz, a ten se týká modelových otázek. Zajímalo by mě, zdali stačí si zakoupit jedny modelové otázky (myšleno jednu sadu modelových otázek) pro zkoušky na více fakult. Nebo je lepší si zakoupit modelovky z každé fakulty zvlášť? Jde mi především o 1. a 2. LF a nematuroval jsem ani z Biologie ani z Chemie.

Pokud tu zde již něco podobného je, pak jsem to nenašel, ale fórum jsem si procházel celkem důkladně. Chápu, že člověk co se hlásí na LF by měl již při prijímačkách excelovat z těchto předmětů, ale rok pryč ze školy, to člověk trochu vypadne z formy, a určitě některé věci zapomene, proto pokud lze zvýšit šanci na přijetí i nákupem jiných otázek, zvážil bych to. Rád bych nějaký kvalitní názor na to.

Děkuji za odpověď.

P.S. tento dotaz jsem již pokládal u založeného vlákna s názvem ,,Budou nové modelové otázky?,, (nebo s podobným názvem), sem ho pokládám z důvodu, že by si ho mohl všimnout i někdo další, kdo by mi poskytl k tomu nějaký názor, který je pro mě docela důležitý.

V prípade,že si chceš zvýšiť šance na prijatie,tak by som odporučila kúpiť si modelovky na koknrétne fakulty.Je pravda,že modelovky 1.lf a 2.lf majú niektoré otázky rovnaké alebo podobné,ale nie všetky,a u nich je dobré pozbierať body na testoch z bio,fyz a che,pretože na teste všeobecných predpokladov to je viac menej o šťastí,tipovaní,a rýchlosti,keďže sa ten test veľmi stihnúť celý nedá,tak myslím,že kúpa modeloviek je dobrá voľba.

PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 9:50 pm 
Deltoideus

Já ti mockrát děkuji za odpověď. Modelovky na jednu z fakult již mám, a dobře, přiznám se, jsou to ty na druhou LF. Přihlášky mám podané ale na 1. i na 2 LF. O zdejší škole mě mrzí docela co se dozvídám z různých koutů. Dostat se sem je jedna věc, ale že v prvním ročníku cedí jako na ČVUT na matice, to jsem tedy nečekal. A být vyhozen ze školy když člověk neví jednu, dvě věci u každé zkoušky, to se mi zdá přehnané (jde také sice o to, jaké věci, ale snad mi rozumíte). Aféra se studentem, který si natočil jak se k němu chovala nejmenovaná paní profesorka, o téměř nemorálních požadavcích na studenty i o tom že tu jde jen o peníze za studenty, které vlastně na škole pak ani nechtěj a jak jsem již zmínil výše, tak to ceděj. To je mi osobně docela líto, myslel jsem si, že první LF UK bude v lecsčem lepší a to že pokud člověk umí ,,držet hubu a krok,,, tak zde bude spokojen, to se mi zdá také přitažené za vlasy. Neberte to ale prosím jako kritiku z mé strany, nestuduji zde zatím jak můžete vidět z mého předešlého dotazu a zájem o studium zde mám tak jako tak, protože i přes ty nepěkné příspěvky, je taky zde ale i na jiných webech studentů 1. LF celkem s nadhledem popsáno, jak oni absovovali první ročník, případně jak se jim daří ve studiích dále a dávají najevo, že to jde :-). A koneckonců, někteří studenti i z jiných webů psali že tu mají spokojené kamarády. Favority nemám, líbí se mi jak 1. tak i 2. a proto byla má otázka směřována na ty modelovky, protože (vím že to tu asi někteří slyší neradi) tak hlavně zde na 1. z nich prý hodně těží (viz hned první příspěvek tady v tomto vlákně). Ale popravdě, mě to nejde se to jen učit nazpaměť, já to musím nějak pochopit a uchopit, takže občas trnu hrůzou, když si projdu 30 otázek a dalších 800 jich je přede mnou :D. I když nutno říct, že některé otázky se asi ani jinak než nazpaměť naučit nedají. Takže bych řekl že je to tak halb und halb :-). Ta náročnost na LF mě děsí (také se bojím toho, abych nepřecenil své možnosti), ale zase si říkám, že učit se donutím, ale aby to hlavně taky stačilo no :-). Co se týká jistých tutorů co se tu dokáží po některých vozit tak to opravdu nesnáším, ale je to všude a člověk na takové lidi může narazit jak v práci, tak ve školství. V každém případě Vám všem co studujete medicínu přeji hodně úspěchů a pevné nervy při šrocení všech těch pojmů a dojmů :-) a celkově ať se Vám daří.

Třeba jednoho dne budu mít tu čest Vám říkat kolego nebo kolegyně a určitě pro to udělám co bude v mých silách. Snad mě mé síly pak neopustí, pokud se někam na medicínu dostanu.

PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 9:14 am 
Triceps

[quote="Aries"] Aféra se studentem, který si natočil jak se k němu chovala nejmenovaná paní profesorka, o téměř nemorálních požadavcích na studenty i o tom že tu jde jen o peníze za studenty, které vlastně na škole pak ani nechtěj a jak jsem již zmínil výše, tak to ceděj.

S tou nahrávkou je to stejné jako s tou kuchařkou, co se uvřila v kotli mensy Albertov, když se v něm koupala a zapadlo víko - všichni o ní mluví, ale nikdo ji nevslyšel. Na nemorální požadavky si kdysi stěžovala jedna studentka - že prý jí examinátor nabízel známku za sexuální služby, je to přes 50 let a i když se ukázao, že si vše vymyslela, přesto dostudovala v termínu- nebude to tedy asi tak zlé.
Že jsou požadavky vysoké je pravda, ale když se podíváš na to, kde promovali přednostové klinik a primáři, je ztajímavé, že často na 1. i když pracují na 2. nebo3.
A přesto, že počat absolventů středních škol po desítky let stále klesá, počet absolventů této fakulty se nezmenšuje - buď jsou tedy lepší studenti, nebo požadavky nejsou tak nepřiměřené, aby se nedaly splnit.
Počty studentů neurčuje fakulta, ale státní politika, která v posledních létch penalisovala ty fakulty, které nepřijímaly stále více stsudentů, není to tedy kapric fakulty, která před dvěma lety platila 25 milionů za to, že nesplnila počet přijatých.
Máš-li skutečný zájem a počítáš, že to nebude jako práva mimo Prahu, pak máš šanci a věřím, že ji využiješ.

PříspěvekNapsal: pon bře 05, 2012 11:58 am 
Deltoideus

Děkuji ti moc. Měj jen prosím pochopení, je to pro mě opravdu důležité, kam bych se měl dostat. Proto i tyto otázky. Věřím, že mi budou i ostatními případně prominuty. Hezký den

PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 6:18 pm 
Quadriceps

Aries píše:
Děkuji ti moc. Měj jen prosím pochopení, je to pro mě opravdu důležité, kam bych se měl dostat. Proto i tyto otázky. Věřím, že mi budou i ostatními případně prominuty. Hezký den

"Že jsou požadavky vysoké je pravda, ale když se podíváš na to, kde promovali přednostové klinik a primáři, je ztajímavé, že často na 1. i když pracují na 2. nebo3."

Toto co píše Dubler je slaboduchá dezinterpretace, je to spíš dané počtem absolventů než-li čímkolim jiným. Obtížnost Studia se skutečně v celkovém souču neliší prakticky nikde, spíš je to v jednotlivých předmětech. A stejně tak jakou LF vystuduješ nebude s největší pravděpodobností budoucího zaměstnavatele zajímat.

"Favority nemám, líbí se mi jak 1. tak i 2. a proto byla má otázka směřována na ty modelovky, protože (vím že to tu asi někteří slyší neradi) tak hlavně zde na 1. z nich prý hodně těží (viz hned první příspěvek tady v tomto vlákně)."

Kupříkladu tato věta je spíš úkazem nízkého sebevědomí autora a potřebou si jej zvýšit. Protože se zcela na pravdě nezakládá. Ostatně není problém si dohledat kolik % lidí kde dostuduje za standardní dobu a jaké je % přijatých. Pokud se na 2. LF bere 15% a na 1. LF 40%, tak není překvapením, že na 1.LF dostuduje méně, protože naberou o dost víc lidí kteří na to nemají, zde je jádro pudla, nikoli v obtížnosti celkového studia, ta je u LF obecně dost hlídaná. Jediná výjimka by mohla být LF OSU, ale o té se toho zatím moc neví krom toho, že dostala akreditaci na 4 roky za ne zcela běžných okolností.

PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 11:58 am 
Deltoideus

Ahoj Evil,

děkuji ti i za tvůj pohled na věc. Myslím si ale, že mě až tak nejde o to, která fakulta je úspěšnější v tom, že má někde více primářů či přednostů atd.. Mně jde více o zázemí fakulty a o společnost nacházející se na ní.

Pak ta má věta, kterou jsi nazval úkazem nízkého seběvědomí autora a potřebou si jej zvýšit. Já teda osobně si nemyslím že v tomhle hraje nějakou roli mé seběvědomí (možná že trochu taky, kdoví), ale jednoduše řečeno je mým současným přáním se dostat na 1. nebo 2. LF a snažím se si zjišťovat veškeré podrobnosti, jak o studiu na fakultách, tak i o přijímačkách. Pokud v tom vidíš mé nízké seběvědomí, pak já bych to nazval spíše obavou z toho, abych se dokázal i přes velkou konkurenci u přijímaček prosadit. Možná, že ty si velmi chytrý člověk a nemáš se sebedůvěrou problém, ale já jsem skromný typ člověka, který ví, že se vždycky může najít někdo, kdo bude lepší než já. Nerad bývám arogantní, a proto i tohle milerád přiznám, člověk není vševědoucí.
Náročnost studia je skutečně všude stejná, nebo se liší v některých předmětech, na každé fakultě to může být u jiného, ale většinou hlavní zabijácké předměty bývají podobné (byl jsem o tom informován od jednoho studenta, neříkám to tedy přímo z vlastní zkušenosti).
Co se týká LF OSU kterou zde zmiňuješ.. nic o této škole nevím, ale narazil si na celkový problém v této naší zemi, kde stačí přijít s obálkou za příslušnými lidmi a ti vám půjdou na ruku vždy, když se tam opět s takovou obálkou ukážete. Pokud chceš něco změnit v této zemi, aby zde korupce nekvetla takovým tempem, jak je tomu dodnes, nebo aby se dotyční lidé zodpovídali ze svých špatných rozhodnutí, které udělaly, ale jsou dále na svých místech, nebo byli dáni pouze jinam, měl bys jít do politiky a pokusit se s tím něco udělat. Protože k čemu v této zemi je, když se o všem mluví, ale nic se nedělá? Proto měli studentské demonstrace mou plnou podporu, aby bylo vidět, že ne všichni jsou tu v této zemi ochotní si nechat kálet na své hlavy od lidí z vyšších míst. Jsi lékař a zajímalo by mě tedy, co říkáš na novelu zákona, kterou si prosadili ochránci lidských práv na ministerstvu zdravotnictví v oblasti pediatrie a tuším i očkování. Pokud o tom nic nevíš, mohu ti o tom několik informací dodatečně ještě poskytnout, ale tady už se rozepisovat nebudu. Přeci jen, to sem nepatří.
Pokud by ses však do politiky jednou rozhodl vydat, varuji tě dopředu, člověk který se tam snaží něco začít dělat, je už prakticky v zárodku odrovnán, když je včas prokouknut ostatními spolustraníky. Pokud prokouknut neni, má šanci, že něco dokáže, i když očekávám, že mu za tu dobu přijde poštou spousta kulek v obálce s výhružnými dopisy. Inu, je mi občas zle z toho, když vidím jak se někteří lidé chovají, ale kdybych si dovolil z té situace, která tu panuje, poblinkávati chodníky, asi by mě zavřeli brzy za pohoršování veřejnosti a kdoví čeho ještě a musel bych zaplatit opravdu velmi velkou pokutu, kterou by si pak někde orgány činné v trestním řízení mezi sebou rozdělily. Viva la republica :-)

PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 2:38 pm 
Triceps

Sice trochu off topic ale POLITICI JSOU SMRADI! Hlavne je mi na bliti z byvalych komunistu - par takovych je i na nase milovane fakulte. ale oni se cpou vsude, urcite jich bude spousta i jinde, fuj.

PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 9:09 am 

Ahoj, prodám soubor testových otázek z biologie, chemie a fyziky na 1.LF. V případě zájmu mám i testy na 2.LF. Pište na e-mail dread25@centrum.cz.

Stránka 9 z 15 [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC