Uznání předmětů

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jennn
Deltoideus
Příspěvky: 18
Registrován: sob čer 11, 2011 10:26 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Uznání předmětů

Příspěvek od Jennn » pát lis 23, 2012 10:11 am

Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s opětovným návratem na všeobecné lékařství po ukončení studia několika ročníků?? Pokud student udělá znova přijímačky, uznají mu všechny zk a zápočty a může pokračovat tam, kde skončil?? Na studijním mi řekli,že uznávají všechno bez ohledu na známky, ale to snad závisí na garantech předmětů ne? Já jen, abych po přijímačkách nezjistila,že musim třeba do prváku, protože mám trojku z histoly nebo tak něco..Moc děkuju za odpověď:-)

Dubler
Triceps
Příspěvky: 77
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:19 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uznání předmětů

Příspěvek od Dubler » pát lis 23, 2012 11:07 am

[quote="Jennn"]Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenost s opětovným návratem na všeobecné lékařství po ukončení studia několika ročníků??
Podívej se do Studijního a zkušebního řádu UK, kde to je zcela jasné a nedej na drby stylu jedna paní povídala. Můžeš také věřit tomu, co Ti řeknou na studijním. Do 10 let můžeš požádat o uznání, děkan MŮŽE vyhovět (obvykle nesouhls něčím podepře, lae nevím o takovém případu). Důležité je, aby předmět byl korektně ukončen, tedy splněna příslušná povinnost - úroveň hodnocení nikoho nezajímá, pokud nežádáš o prospěchové stipendium.
Co Ti ale neprominou jsou odstudované roky, které se započítávají do celkové doby studia, máš tedy na startovní čáře x let + 6 řádného studia. Má to několik nepříjemných konsekvencí: od 8. roku (celkového součtu všech odstudovaných let) se platí poplatek za prodloužené studium (bez ohledu na obor - vyplývá z filosofie státní podpory studia), ode dne po 26. narozeninách se platí sociální a zdravotní "pojištění" v plné zákkladní míře (povinně a hlídá se to) a konečně součet všech odstudovaných let NESMÍ překročit 11 (viz zákon o vysokých školách) - pak se ze zákona končí, i kdyby to bylo před poslední státnicí a studiem na črvený diplom. Právníci dokonce tvrdí, že navždy.
Tak přeju příjemné strategické rozvažování.

TheLeader
Quadriceps
Příspěvky: 106
Registrován: pát kvě 13, 2011 8:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uznání předmětů

Příspěvek od TheLeader » pát lis 23, 2012 11:15 am

Ještě pozor na to, že za posledních pár let se toho ve studijním plánu všeobecného lékařství dost změnilo (viz třeba histologie, která je teď rozdělena do dvou předmětů, z nichž jen jeden je ukončen zkouškou, od letoška snad prý dokonce ani ne ústní)... Ale snad by s tím nedělali nějaké problémy - přece jen se studuje pořád to samé, jen je to trochu jinak zorganizované.

Jennn
Deltoideus
Příspěvky: 18
Registrován: sob čer 11, 2011 10:26 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Uznání předmětů

Příspěvek od Jennn » pon lis 26, 2012 9:47 am

O poplatcích vím, o změnách také - jen by mě zajímalo, jestli třeba ta histologie může být velký problém??Mám normálně zk z histologie, tak jak byla dřív,tak nevím,jestli mi ji uznají.Určitě prostuduji řád, ale jen ještě jedna otázka..Kdyby třeba děkan uznání nepovolil, jaký k tomu může mít třeba důvod??Obávám se některých těch známek, zvlášť když chce nynější děkan pouze "nejlepší studenty"(jak někde prohlašoval...).Když už jsem u toho, nemá někdo tušení, jak je to s takovým uznáváním na jiných fakultách?Uvažuji i o tom,že bych si to dodělala jinde..Moc děkuju za jakoukoliv odezvu ;)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti