Příjímací řízení 2013

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
coriska
Biceps

Re: Příjímací řízení 2013

Příspěvek od coriska » čtv úno 21, 2013 6:22 pm

No já řeším zásadní problém - zkusit LF nebo ne. Kdybych se dostala, tak by to bylo fajn, ale co kdybych to nezvládala a utekli by mě zbytečně roky, na které mám zdarma nárok?
Podala jsem zatím radiologickýho asistenta, to je jen Bc, takže tříletý obor, a ten do 26let stihnu :)
Dilema no.

v.anonyma
Biceps

Příspěvek od v.anonyma » čtv úno 21, 2013 6:26 pm

Tak za zkoušku nic nedáš a určitě to zkus,pak si budeš zase rok vyčítat, že sis to tam nepodala a příští rok, tak učiníš (znám to).
A utekly roky? Mě je 25 a co jako... 22 ve 28 bys byla lékařkou a pak atestace a je to : )

Jenda1LF
Biceps

Příspěvek od Jenda1LF » čtv úno 21, 2013 10:03 pm

Mimochodem, přihlášky si podávají i medici co již studují, jako pojistku, když nezvládnou prvák. :) Když budete mít štěstí, tak třeba na některého narazíte a bude sedět zrovna vedle vás, ale na radění moc nespoléhejte. Kontrolují to vážně přísně, v každé místnosti je cca 50 lidí a na ně tak 4 kantoři a řeknu vám, že to bohatě stačí. No až budete třeba na škole a budete psát náš tento rok nový super test z histologie :D, který jen tak mimochodem podle dosavadních informací zatím udělalo 40% studentů :) , tak zažijete ještě horší dozory, tam už si jen vyndáte tužku a všichni učitelé se na vás zaměří. :D Navíc skvělý systém,,podepište si každý papír, nebo vám z té stránky nedáme body,, už stálo mnoho nepozorných celý test ( na test je potřeba mít 72% správných odpovědí, tj. min. 36 otázek z 50, za každou nevyplněnou stránku odečítají 11 bodů), k tomu otázky dělané skutečně slovo od slova. V žádném případě nechci, nikoho vyděsit, jde mi jen o to aby jste měli takový přehled jak nějak to na škole chodí :), každopádně, test z histologie byla jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy zažil :).

v.anonyma
Biceps

Příspěvek od v.anonyma » čtv úno 21, 2013 11:05 pm

Tak to je docela drsný, že si dávají i medici v prváku přihlášku opět, kdyby to neklaplo. No histola na 1.LF je docela známá se přezdívá jako ,,strašák 1LF", ale snad po jedné kauze (tu nebudu v tomto veřejném foru rozebírat), už není zakončena zkouškou, ale zápočtem i když přesně nevím a teď je tam vítr, kolem ančy. No 40% studentu co projdou, také není moc povzbuzující po čem by se mi dobře spalo. Jak říkám no, zkoušel jsem to minulý rok to mi chybělo 30 bodů a letos uvidíme, určitě chci studovat na LF, ale asi to vezmu přes ošetřovatelství a dělat ve špitále a učit na zdrávkách apod.

Ahoj měj se a hezký den

Jenda1LF
Biceps

Příspěvek od Jenda1LF » pát úno 22, 2013 12:07 am

Histola je zakončena zkouškou (výše popisuji zkoušku, nikoliv zápočet) :). Od tohoto roku, je zkouška dělaná formou testu. Ale pro to aby tě pustili ke zkoušce, potřebuješ pochopitelně i zápočet .) . Což je sezení u mikroskopu a pozorování fialových, růžových, žlutých, modrých a já nevím ještě jakých fleků :) (laicky řečeno), k tomu samozřejmě musíš mít napsané a opravené všechny testy :) . Pak můžeš ke zkoušce.

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » pon úno 25, 2013 4:22 pm

Jenda1LF píše:No až budete třeba na škole a budete psát náš tento rok nový super test z histologie :D, který jen tak mimochodem podle dosavadních informací zatím udělalo 40% studentů :) , tak zažijete ještě horší dozory, tam už si jen vyndáte tužku a všichni učitelé se na vás zaměří. :D Navíc skvělý systém,,podepište si každý papír, nebo vám z té stránky nedáme body,, už stálo mnoho nepozorných celý test ( na test je potřeba mít 72% správných odpovědí, tj. min. 36 otázek z 50, za každou nevyplněnou stránku odečítají 11 bodů), k tomu otázky dělané skutečně slovo od slova. V žádném případě nechci, nikoho vyděsit, jde mi jen o to aby jste měli takový přehled jak nějak to na škole chodí :), každopádně, test z histologie byla jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy zažil :).

Milý Jendo 1LF, nešiř drby a neděs ta, ktří by Tě na fakultu chtěli následovat. Přesně takhle vznikají ty drby a voloviny, které se šíří jak lavina. Z toho, cos tady napsal (on papír nebo monitor snese všechno), není skoro nic pravda, ale všichni to budou strašně rádi šířit dál. Rád bych věděl, kde či ze kterého prstu sis vycucal tyhle pitomosti, nebo u jaké politcké kampaně jsi sbíral zkušenosti.
1. test z histologie a tedy i zkoušku má dnes 79 procent zapsaných studentů (tam je i velká skupina těch, kteří jsou zapsáni, ale ve škole je nikdo neviděl - těm jdem jen o to, aby za ně někdo rok platil pojištění a úspěšně tak zbírjí místo těm, kteří by možná do té školy chodili i rádi)
2. Celkem bylo vyplněno 839 testů, ale u žádného nechyběl jdiný podpis a jediné jméno v záhlaví - kolik to tedy podle Tebe bylo, když všechny odevzdané testy byl podepsané.
3. 70% úspěšnost pro úspěch je v souladu s teorií testů a jsi-li mezi těmi 20%, který se to nepodařilo, pak máš důvod k zamyšlení, jestli není důvod někde jinde. Svoje komplexy si neřeš lhaním a pomluvami.

Jenda1LF
Biceps

Příspěvek od Jenda1LF » pon úno 25, 2013 4:36 pm

Už je tvé ironické oslovení milý, mě přivádí k tomu, že jsi asi pěkně hnusný člověk. Ten agresivní styl jsi si mohl odpustit, díky. Pro začátek jsem mezi uspěšnými, takže to s komplexy nemá nic společného. Pověz co tě donutilo napsat tuto zprávu, nejsou to snad tvé komplexy? Zvlášní, že nám přednosta ustavu, na začátku testu říkal, že několik lidí zkazilo test, tím způsobem, že se zapoměli podepsat. Pokud to vnímáš jako lhaní a drby, tak by jsi si asi měl promluvit s ním. Já to řešit nepotřebuju, pouze jsem to napsal tak jak vnímám zkoušku vždy se najde člověk tvého typu, který si připadá, že je nadřazený a může poučovat ostatní. Pro dobrotu na žebrotu, že? Je vidět, že se vyplatí poslouchat, některé lidi, kteří říkají, že nad touto diskuzí panuje jakýsi dozor. A mimochodem, v žádném případě mi nejde o nějaké strašení a ve zprávě jsem na to upozornil, tak to sem vůbec neplet, jde mi pouze o objektivní pohled. Jo a mimochodem, tvoje čísla jsou nesprávná, ale vymyslel jsi si to docela dobře. .) Tuto diskuzi raději opustím a nechám to tady na starost panu všeználkovy, který ví určitě všechno o všem...
Naposledy upravil(a) Jenda1LF dne úte úno 26, 2013 6:21 pm, celkem upraveno 1 x.

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » pon úno 25, 2013 5:02 pm

Pánové, nerad vám vstupuji do počínající flamewar, ale pokud chcete pokračovat dále, doporuči přejít na konfrontaci in natura. Takový souboj za úsvitu vedený pomocí chirurgických pinzet a fonendoskopů v parčíku před Hlavovým ústavem by byl mnohem stylovější. Navíc vám tam nehrozí banánová dieta.

Jenda: Pozor na zdroje, lidová slovesnost ráda přikrášluje - a tradičně temná pověst histologie tomu jen nahrává. Mimochodem, komplexy si zaslouží Y, byť máš na mysli ty méněcennosti.

Dubler: Že jsem tak zvědav, z jaké teorie testů vyplývá, že optimální počet neúspěšných je právě 20%? Co jsem si něco málo o testování načetl, nabyl jsem dojmu, že neúspěšnost závisí na tolika faktorech, že optimalizace na neúspěšnost je sice nejjednodušší ale také nejméně vhodnou cestou k sestavení "dobrých" testů. Spíše je to tak, že je-li neúspěšnost výrazně vyšší než jistá arbitrální hranice, signalizuje to neadekvátnost testu.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

NikaCarlier

Příspěvek od NikaCarlier » čtv úno 28, 2013 1:08 am

Zdravím, tak zběžně jsem pročítala diskuzi a koukám že se už všichni pilně připravují. Já jsem dva roky po maturitě a vystudovala jsem hotelovku. Bohužel pozdě jsem zjistila že mě ten obor nijak nenaplňuje a absolutně nebaví. Ale nikdy dřív mě ani nenapadlo, že bych se někdy mohla zajímat o medicínu. No a začala.. Tak jsem si podala přihlášku a vůbec nevím jak to dopadne. S chemií i fyzikou jsem vždycky šíleně bojovala a navíc po škole jsem se zařekla že na vysokou nepůjdu, protože nejsem studijní typ. A najednou si nepřeju nic víc, než se dostat právě sem. Konkrétně se nejvíce zajímám o psychiatrii, na kterou bych se po studiu chtěla zaměřit. Tak doufám, že se všichni sejdeme nejen na přijímačkách, ale i v 1. ročníku. :)

coriska
Biceps

Příspěvek od coriska » čtv úno 28, 2013 9:44 am

Ahoj nejsi jediná z nás, kdo studoval úplně mimo obor, takže já jsem ráda, že je tu někdo další :)
Mimochodem, podání přihlášky jsem samozřejmě nechala na poslední chvíli, ale před chvílí jsem se vrátila od doktora, banky a pošty a přihláška úspěšně podaná.
Co vy ostatní?

Odpovědět