Příjímací řízení 2013

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Klara66
Deltoideus

Re: Příjímací řízení 2013

Příspěvek od Klara66 » úte pro 18, 2012 6:25 pm

Ahoj, chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti z těmi přípravnými kurzy na fakulty. Jsem tedka ve třetáku na gymplu a ve čvrtáku bych do toho chtěla jít, ale hodně lidí mi říká, že je to zbytečné vyhazování peněz.

coriska
Biceps

Příspěvek od coriska » úte pro 18, 2012 8:00 pm

lenulka - ono to je všechno na jedno brdo :D
klara - pro gymnazisty to je naprosto zbytečný, já chodím na kurzy od 1.LF, ale jen proto, že mi chybí biologie a nemám gympl

chmellucie@gmail.com
Deltoideus

Příspěvek od chmellucie@gmail.com » úte pro 25, 2012 2:50 pm

Ahojte lidičky, Míříte někdo 12.1 na den otevřených dveří...někdo z budoucích nutričních terapeutů?? :)

v.anonyma
Biceps

Příspěvek od v.anonyma » úte pro 25, 2012 8:07 pm

Já tam byl minulý rok, ale medicínské obory a bylo to good, určitě se dovíš spoustu informací co se ti bude hodit ať už při příjímačkách či pak v budoucím studiu..

v.anonyma
Biceps

Příspěvek od v.anonyma » úte pro 25, 2012 8:07 pm

oprava pro medicínské obory :)

dituna
Deltoideus

Příspěvek od dituna » ned led 27, 2013 5:38 pm

Ahoj, může se prosím zeptat..mám modelovky z minulého roku..mám si kupovat i ty z letošního, když budu letos dělat ppříjmačky??
A ještě.. hlásil jste se v minulých letech někdo do Plzně?? Má cenu si kupovat modelovky??
Děkuju všem za reakce :)

Jenda1LF
Biceps

Příspěvek od Jenda1LF » stř úno 20, 2013 9:03 pm

Lidi neučte se ty modelovky na zpaměť opravdu ne, berte to jako doplněk k učivu, minulí rok na tom vylítalo strašně moc lidí, jelikož hranice byla vysoká. Máte několik měsíců s tím pohnout, tak oprašte staré knížky a naučte se to po kapitolách, jsou to skutečně jen základy. A to co nestihnete budete hold muset risknout a nadrtit se to nazpaměť. Nikdo vám ale nezaruší, že otázky z modelovek budou identické s těmi u zkoušky. Doporučuji knihy, jak se dostat na lékařskou fakultu Biologie, Fyzika, Chemie, jsou tam shrnuté celé 4 roky Gymplu. :) K tomu si pročítat modelovky a zkoušet se ( otázky jsou i v těch knihách). Mně se z toho učilo dobře, jsou stručné a výstižné. :)

v.anonyma
Biceps

Příspěvek od v.anonyma » stř úno 20, 2013 9:29 pm

No to je dobrá rada. Ale vem to z mé pozice, já mám střední zdrávku, známky průměr. Minulý rok jsem dělal příjímačky na VL na 1.LF a 3.LF i když jsem chodil na přípravný kurz od 3.LF moc mi to nedalo, přeci jenom se u nás neprobírala fyzika a chemie, tak jako se probírá na gymnáziích což je jasné. V dubnu jsem zjistil, že už mám málo času, tak jsem se začal mechanicky učit z modelovek, neříkám, že je to ideální situace, ale alespoň nějaká šance na úspěch než žádná. Na 3.LF co se týče příjímaček na VL no way... a 1.LF chybělo mi asi 30 bodů. A to bylo tím stylem, že jsem si z modelovek opsal všechny otázky a ty správné odpovědi a snažil se toho co nejvíce zapamatovat, takže když jsem viděl danou otázku najednou jsem si rozpomenul co je správně a ještě multiple-choice.
Od října chodím na pomaturitní studium přípravky na LF a jako dobrý, šli s námi od základů, ale na výpočty z chemie a fyziky jsem prostě slabý.
I když mám touhu se dostat na medicínu, asi to přenechám opravdu těm nejlepším z nejlepších a půjdu na LF na ošetřovatelství a pak dělat v nemocnici a učit to na zdrávce a jiné klinické obory.

No uvidíme. Čus M.

coriska
Biceps

Příspěvek od coriska » čtv úno 21, 2013 10:06 am

Ahoj jak jste na tom s přihláškama? Blíží se konec února a tím i konec podávání :) kam všude jste dávali?

v.anonyma
Biceps

Příspěvek od v.anonyma » čtv úno 21, 2013 6:15 pm

1.LF Všeobecné lékařství 2.LF Všeobecné lékařství
1.LF Ošetřovatelství, 2.LF Ošetřovatelství (nechci psát jako ,,záchrana" to ne), spíš jestli nejít tímto směrem, pak si udělat na 1.LF ještě Mgr.obor intenzivní péče a neučit na zdrávkách i na vyšších klinické předměty a brát si studentíky na praxi, baví mě předávat někomu informace. Z VL se mnou můžou vyběhnout jak s horkým popelem, neříkám, že na ošetřovatelství ne, ale je tam přeci ten mezistupeň. Ještě nevím...vlastně jsem ještě nepodal žádnou přihlášku, budu to řešit příští týden : )

Odpovědět