Výhody 1. lf ???

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Medicinman » čtv črc 28, 2011 8:38 pm

V jednom z hrnců menzy Albertov prý kdysi uhynula jedna z uklízeček - a obávám se, že její zbytky do jídel stále přidávají.

Dubler
Triceps
Příspěvky: 77
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:19 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Dubler » pát črc 29, 2011 1:31 pm

Medicinman píše:V jednom z hrnců menzy Albertov prý kdysi uhynula jedna z uklízeček - a obávám se, že její zbytky do jídel stále přidávají.
Tahle báchorka je skoro padesátiletá, takže jediná uklízečka na to nestačí - kdysi také někdo položil otázku Miroslavu Horníčkovi do jeho odpovědny, zda mají v mense mikrotom, nebo jestli řezník z mensy si přivydělává při krájení mikroskopických řezů (zůstala bez odezvy).V soutěži pražských mes to ale Albertov nad Budčí a Jednotou dlouhá léta vyhrával, takže to jinde asi nebude o mnoho lepší. Nicméně je tu potěšující zpráva - podle téměř ověřených informací se má celá mensa zbourat a problém se tak vyřeší. Ž přibyde hladových už nikoho nezajímá.

carbunculus
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 14, 2011 8:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od carbunculus » ned srp 14, 2011 8:41 pm

Medicinman píše:No, řekněme, že jistá všeobecně známá Doc. nepěkně vyrazila studenta, který si vše nahrál a donesl na děkanát, kde z toho nebyli zrovna nadšení a pokud vím má ona Doc. zaražené zkoušení.
Také jsem tomu věřila a doufala, leč bohužel, zkoušení zaražené nemá a dále vesele pořádá letecké dny ;)

Eddie32
Deltoideus
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:52 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Eddie32 » čtv lis 24, 2011 10:05 am

Nechci nic říkat, ale zatím jsem se setkala pouze s tím, že studenti 1.LF si vůbec nevšímali studentů z ostatních fakult, zatímco kolegové z 2. a 3. LF se neustále naváželi do lidí z 1.LF. Když jsem vedla rozhovor se studentkou 3.LF, tak se mi smála, že máme jakýsi předmět, který se jmenuje "patobiochemie" (ona o tom nikdy neslyšela) a dodala, že patofyziologie se u nich vyučuje jen okrajově. Na zkoušce musí prokázat znalosti pouze z patologie a na patfýzu se možná někdo nezávisle z legrace poptá. No a pak mi ještě bylo sděleno, že v prvním ročníku se už nebude vůbec vyučovat anatomie, ani histologie. Celý 1. ročník bude věnován BIOLOGII BUŇKY a důraz bude taky kladen na BIOFYZIKU. To je podle vás LÉKAŘSKÁ FAKULTA?! Fakulta, na které histologové přirovnávají žlučník k nezmarovi a štítnou žlázu k šunce? Já se o 2. ani 3.LF vůbec nezajímám, ale proč se musí někdo do nás neustále navážet? Proč někomu vadí, že se musíme učit v histologii "nesmysly" a že máme jakýsi legrační předmět "patobiochemie"?? Však nikdo je nenutí se to učit, já se to učím ráda a nikdy bych neměnila! Nejlepší jsou takové ty primitivní názory, že na 1.LF se dostaly cvičené opice, že se naučily nazpaměť testové otázky. Já se nic nazpaměť neučila a dostala jsem se i na 3.LF (na 2. jsem se nehlásila, sorry). Tak mi odpusťte, že jsem si vybrala 1.LF a jsem tu spokojená!

nekdo
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 24, 2011 9:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od nekdo » čtv lis 24, 2011 9:26 pm

Tak, mam za sebou dva a pul semestru na 2.lf a zname a kamarady mam na vsech prazskych.

Vetsina veci, z nichz nektere sem zminovala v prispevku kdysi davno, v dobach pred bourlivou diskuzi, plati.

Co bych dodala. Nikde to nedostanete zadarmo. Povesti, ze se ze 2lf nevyhazuje nejsou pravda, prumerne to byl tak jeden odesly z kruhu o patnacti lidech, ale nekteri z nich to vzdali sami, protoze se rozhodli ze jim to za to nestoji. Vetsine zkousek opravdu zdaleka zadarmo neni (krom humanitniho predmetu v prvaku, to je takova kuriozita). Skola ma i sve mouchy, ale ja sem tu spokojena. A na blbce proste narazite vsude, vyberem jakekoliv fakulty se pred touto alternativou nezachranite. Proste je to vase vec, abyste se na tuto eventualitu dostatecne pripravili co nejlepsimi znalostmi a pokud to neudelate, dusledky jsou take vase vec. Terminu mame dost a nutne informace neni tezke ziskat a je pravda ze dekan se dost snazi vyladit co jde. Vztahy s reditelem motola mu nevycitejte, at vam pripadaji jakekoliv, fakulta to tu casto nema lehke.

Co sem slysela od kamaradu na lf1. Nedostatek terminu vas potrapit muze, ale neni to v tak strasny mire. Vyhazuje se sice vyrazne vic, ale pote co jsme na zimni pitevne se spoluzaky byly svedky nekterych vykonu studentu 1.lf, tak tomu neni divu (padaly i takove vykony jako nepoznat n.ischiadicus). Holt mene selektivni prijimacky maji i nevyhody. Ale kamaradka je nadsena napriklad vetsim mnostvim mist na erasmu a ja tak trochu zavidim mirnejsi kriteria (znamky jen ze dvou let), protoze u nas se ven pravdepodobne nedostanu.

Z verejne vystupujicich zamestnancu fakult jsem nejvic vychloubani slysela od Marxe ze 3.lf. O te take dost jejich studentu basni, i kdyz nekterymi dusledky supermoderniho systemu modulu nadseni nejsou.

Obavam se ale, ze hlavni otazkou teto diskuze je, zda se ctenar-uchazec vubec rozhodne jit na medicinu. Pratelska revnivost a popichovani je fajn a tak nejak to k "patriotismu" patri, ale stirat jinou fakultu jako uplne mizernou je v tomto pripade na obou stranach hloupost a hulvatstvi. Kazda ma sve "nej" a nikdy nevite, jestli na te fakulte, kam ste puvodne nechteli a bali se, nakonec nebudete nejspokojenejsi. A naopak.

Eddie32
Deltoideus
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:52 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Eddie32 » pát lis 25, 2011 12:12 pm

S tím souhlasím, prostě všude jsou výhody i nevýhody, já netvrdím, že na naší fakultě je vše "košér" :) Jen mě opravdu překvapuje nenávist kolegů z "konkurenčních" fakult, my si jich opravdu nevšímáme a jejich úroveň nijak neshazujeme :) Myslím si, že každý, kdo vystuduje medicínu (ať už v Praze, Brně, Olomouci, nebo třeba Plzni), tak není hloupý, a já ho považuji za velmi úspěšného člověka. Jak už tady padlo, všichni se učíme ze stejných knížek (které vydali většinou profesoři z 1.LF - neodpustím si tu "namyšlenou" poznámku :) ). Já na naší fakultě mám asi nejraději, že nám přednášejí špičkoví profesoři a již zmiňovaní autoři učebnic :) Tím nechci říct, že jinde přednášejí blbci, ale já prostě ke svojí fakultě cítím takovou sounáležitost :) A to, že někteří studenti na popiteváku nepoznají n. ischiadicus, je pravda. Někteří ho dokonce nepoznají ani u zkoušky - ano, to je taky pravda. Přiznám se, že i já jsem na zimním popiteváku patřila do kategorie "loseři" a nepoznala venu cephalicu. Pak jsem se ale dala dohromady a studuji dál :) Věc, která mi na fakultě vadí, je asi to, že když se vám nepodaří splnit nějaký předmět (anatomie, histologie, fyziologie atd.), tak si musíte studium prodloužit o rok. Slyšela jsem, že na dvojce a trojce je to jinak - postupujete dál a v průběhu dalšího ročníku si doděláte resty. Je to asi lepší, alespoň zbytečně nestudujete déle. A co bych poradila uchazečům o studium na lékařské fakultě (kdekoliv v republice)? Ujasněte si, jestli vám za to ta škola stojí - minimálně zezačátku si budete muset odepřít skoro všechno - koníčky, diskotéky, partnery, spánek...a budete se prostě JENOM UČIT. Alespoň tak jsem to měla já, v dalších letech jsem si tak nějak zvykla a už mám čas i na další věci :)

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od SEN » sob lis 26, 2011 6:58 am

Naprostý souhlas se vším, co tu bylo řečeno. co se navážení ostatních studentů z jiných fakult týká, tak ano, toto jsem zažil na vlastní kůži a mám k tomu jen jednu poznámku a to, že zakomplexovani lidé jsou všude, takže s nějakým idiotem se holt člověk během studií setká.

Ad cvičné opice, to taky dost nechápu tuto poznámku, všude se člověk musí učit, nikde to nebude mít zadarmo, a jak se to naučí, nebo nenaučí už je jen jeho věc

Minnie
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 11, 2012 3:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Minnie » stř led 11, 2012 4:10 pm

Nechci nic říkat, ale zatím jsem se setkala pouze s tím, že studenti 1.LF si vůbec nevšímali studentů z ostatních fakult, zatímco kolegové z 2. a 3. LF se neustále naváželi do lidí z 1.LF. Když jsem vedla rozhovor se studentkou 3.LF, tak se mi smála, že máme jakýsi předmět, který se jmenuje "patobiochemie" (ona o tom nikdy neslyšela) a dodala, že patofyziologie se u nich vyučuje jen okrajově. Na zkoušce musí prokázat znalosti pouze z patologie a na patfýzu se možná někdo nezávisle z legrace poptá. No a pak mi ještě bylo sděleno, že v prvním ročníku se už nebude vůbec vyučovat anatomie, ani histologie. Celý 1. ročník bude věnován BIOLOGII BUŇKY a důraz bude taky kladen na BIOFYZIKU. To je podle vás LÉKAŘSKÁ FAKULTA?! Fakulta, na které histologové přirovnávají žlučník k nezmarovi a štítnou žlázu k šunce? Já se o 2. ani 3.LF vůbec nezajímám, ale proč se musí někdo do nás neustále navážet? Proč někomu vadí, že se musíme učit v histologii "nesmysly" a že máme jakýsi legrační předmět "patobiochemie"?? Však nikdo je nenutí se to učit, já se to učím ráda a nikdy bych neměnila! Nejlepší jsou takové ty primitivní názory, že na 1.LF se dostaly cvičené opice, že se naučily nazpaměť testové otázky. Já se nic nazpaměť neučila a dostala jsem se i na 3.LF (na 2. jsem se nehlásila, sorry). Tak mi odpusťte, že jsem si vybrala 1.LF a jsem tu spokojená!
K tomuhle bych ráda něco dodala a uvedla na pravou míru. Nechci se moc pouštět do úvah, která fakulta je lepší, prestižnější, bla bla bla...
Osobně jsem se s žádným navážením nesetkala, pravda, na fórech se to řeší dost, ale nikdy jsem nic takového neslyšela vyslovené, neřekla bych proto, že se všichni navážejí do LF1, zatímco ta si nikoho nevšímá. To ale mluvím jen z vlastní zkušenosti.
A teď k té LF3. Jsem v prváku, takže vám o pozdějším studiu vykládat nebudu, ono navíc se letos stejně celý studijní plán nově překopává, takže by to bylo celkem bezúčelné. Nicméně, pravdou je, že anatomie v prváku není, ta je pouze v ročníku druhém. S tím, že Latinu máme už v prváku. Neplatí to však o histologii, naopak v rámci Modulu BUŇKA jsou přednášky z předmětů Biochemie, Histologie, Genetika, Molekulární biologie a Imunologie. Tedy histologii máme, v naprosto normálním rozsahu.
Co se týká důrazu na biofyziku, tak je to pravda. V rámci tohoto předmětu se studují hlavně lékařské přístoje a jejich princip (MR, CT, lasery, RTG, ...), biomechanika, nanotechnologie, optika, ionizující záření, elektrický proud - vše samozřejmě vztaženo k člověku a medicíně.
Takže ano, tomu se říká LÉKAŘSKÁ FAKULTA, o kvalitě našich histologů se rozepisovat samozřejmě nebudu, ale tvá urážka byla myslím zbytečná. Vážně nevidím problém v tom, že rozvržení studia je jiné, celkové výstupní znalosti tak jako tak musí odpovídat standardům, stejně jako na všech ostatních LF. Mně tento způsob studia naprosto vyhovuje, ale nikomu ho nevnucuji, samozřejmě. A stejně tak mám pochopení pro to, že někde se učí patobiochemie, netuším, proč by to vůbec mělo někomu vadit. Tolik k tomu.

Píšu to spíš proto, aby mezi uchazeči o studium na jakékoliv fakultě nevznikala nějaká nepodložená přesvědčení :)

Evil
Quadriceps
Příspěvky: 117
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Evil » pát led 13, 2012 8:06 am

Minnie:

Promiň, ale jestli jsi v prváku, tak je dost těžko můžeš mít představu o standardech a výstupních znalostech. To že na LF neni od 1.r anatomie je prostě zvrácenost a zase jen další snaha 3.LF se co nejvíc odlišit a zviditělnit od jiných fakult, což se jí s puncem hygieny daří dost obtížně.

"A stejně tak mám pochopení pro to, že někde se učí patobiochemie, netuším, proč by to vůbec mělo někomu vadit. Tolik k tomu."

Todle může vypustit z úst je kvůlu neznalosti reality, patobiochemie a nebo přinejmenším patofyziologie a ne jen okrajově je třeba opravdu umět a víc řešit, protože to je pro vlastní praxi to patří nejzásadnějším předmětům jak později uchopit inernu, pediatrii ale i třeba takovou chirurgii. Stále a opakovaně když vidím lidi z 3.LF tak jsou povrchní znalosti bez hlubších souvislostí a detailů, což produkuje ten "skvělý" mudolový systém, protože je-li v jeden den zkouška z několika předmětů najednou, tak prostě je budeš umět povrchně abys to jakž takž vstřeba a udělala ZK. A jelikož z nich není samostatná ZK, tak tě nic nenutí se to důkladně naučit. Zk z Histologie+embryologie, anatomie, fyziologie a biochemie mluví za vše... Buď tam jsou jen geniální lidi ( 100% vyvráceno) a nebo to smrdí puncem povrchnosti, který se vydává za integrovanou výuku. Ono je ve skutečnosti potřeba aby to všechno bylo důkladně a samostatně, předmět který třeba poměrně dobře může intergovat informace z jednotlivých předmětů, je právě patofyziologie, která se na 3LF dost neřeší.

Minnie
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 11, 2012 3:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Minnie » sob led 14, 2012 7:13 pm

Promiň, ale jestli jsi v prváku, tak je dost těžko můžeš mít představu o standardech a výstupních znalostech.
Tohle si nemyslím. Jsem naprosto přesvědčená, že znalosti absolventa jakékoliv lékařské fakulty musí dosahovat nějaké standardní úrovně. Neříkám, že vím, jaká ta úroveň je, ale na všech fakultách to bude zkrátka stejné...
To že na LF neni od 1.r anatomie je prostě zvrácenost...
Ani tohle si nemyslím... pořadí, ve kterém se anatomii naučíme je přece nevýznamné, důležité je, že se ji naučíme... Opět, je standard, který umět musíme, v jakém ročníku je jedno. Nemyslím, že by medicína stála a padala s tím, jestli už v prváku řežeme do mrtvol...

K té patobiochemii, o tom se s tebou vážně bavit nemůžu, já ji zatím neměla, tudíž o rovni její výuky nemám informace. Opět jsem si jistá, že se bude probírat dostatečně, ač třeba ne už v prvním ročníku. Neřekla jsem přece, že není důležitá.

Systém modulů opravdu považuji za skvělý. Znalosti které mám já (a možná je to jen tím, že reformovaný modulový systém opravdu funguje lépe než ten původní) jsou naopak dokonale integrované, do sebe zapadající a komplexní. Právě to nám systém modulů zprostředkovává, hlubší pochopení a hlubší souvislosti. Co se zkoušek týká, vy přece taky máte zkoušku ze všech těch předmětů. Je úplně jedno, v jakém to bude pořadí, stejně to všechno musíš umět dobře. Jestli je máš pět minut po sobě nebo tři dny, v tom už takový rozdíl není. To o čem mluvíme, je už věcí individuální, rozplánovat si čas tak, abych dobře zvládla všechno a nemusela se v posledním týdnu učit jen povrchně, abych tu zkoušku jakž takž dala.
To, že je zkouška najednou neznamená, že je snazší. Znamená to jen, že mezi anatomií a fyziologií není mezera tří dnů. Navíc mi trochu připadá, že si neuvědomuješ, že ty předměty jsou vyučovány samostatně. Integrovaná výuka neznamená, že se bere v jednom předmětu anatomie i fyziologie, ale to, že se v anatomii i ve fyziologie v dané době soustředíme na stejnou věc. Takže se to všechno opravdu probere důkladně a samostatně.
Ale pozor, já neříkám, že je to tak lepší. Je to prostě jen jiný způsob, jiná možnost. Nemám snahu znehodnocovat žádnou z možností výuky, tak to prosím taky nedělej. Nemusí se ti to líbit, ale taky to nestuduješ, tak je to v pořádku, ne? Mně to tak třeba vyhovuje a jsem spokojená. Tady jsem to chtěla akorát osvětlit, to je celé.

Jestli se dostatečně řeší patofyziologie, to ti budu moct říct až za nějaký ten čas ;)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů