Výhody 1. lf ???

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Silwesa
Deltoideus

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Silwesa » úte čer 28, 2011 7:09 pm

kejmi píše:naroky u zkousek nulovy, ale zase se to neresi, pze na rozdil od slovaku treba je jasny, ze oni odmigrujou a nikoho v cechach pak v praxi nezabijou :)
? slovaku?

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » úte čer 28, 2011 7:37 pm

Silwesa píše:
kejmi píše:naroky u zkousek nulovy, ale zase se to neresi, pze na rozdil od slovaku treba je jasny, ze oni odmigrujou a nikoho v cechach pak v praxi nezabijou :)
? slovaku?
ano, znam dost Slovaku, co chtej zustat v CR, naopak neznam jedinyho araba/anglana, co by se nevratil do svy rodny zeme :)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenjulenka » úte čer 28, 2011 7:39 pm

Evil píše:Z toho co jsem napsal jsou to jednoznačně lži. Jinak ten článek neni jinak debilní, ale pan děkan by ze sebe nedělal osla, kdyby nepsal podobné ne zrovna pravdivé věci. Jinak v tom článku má v jiných věcech celkem pravdu. Smutné je, že pan děkan "nejlepší" fakulty vůbec netuší jak dlouho trvá specializační příprava, protože ta fakt 3-5 let netrvá, trvá déle zákonně v řadě oboru a nedobrovolně, pro nesplbnitelnost podmínek ještě déle. Tomu článku podobné polopravdy dodávaj punc bláboliády, což je trochu škoda.
Zaprvý... proč by děkan nenapsal, že je naše fakulta NEJLEPŠÍ?? Sakra lidi, bavili jste se někdy s motolákama? Stačí se podívat na jejich fórum! Ti jsou očkovaní od první dne 1. ročníku, že jejich fakulta je nejlepší v ČR, v Evropě, na světě, snad i ve vesmíru... A je to mu opravdu tak?? No to vám řeknou jednoznačně jedině motoláci! Brno, Olomouc, Hradec? Dtto (ale ne s takovou arogancí a záští vůči 1. LF). Jedině student 1. LF bude na svou almu mater plivat... Je to bohužel atmosférou v minimálně prvních dvou až třech ročnících - i já jsem se v té době nechala strhnout, ale teď, po absolvování celého studia, můžu se zcela čistým svědomím říct, že bych si znova vybrala stejně. Jenom se podívejte na to, co vám fakulta všechno poskytuje!! Jenže ty poskytované možnosti jsou bohužel většinou v rámci vašeho širšího zájmu a volného času... a to už většinou běžný medik ne-e, že? :P
Ad specializační příprava... brožurka byla chystána už před nějakou dobou, když platila ještě stará vyhláška o specializačním vzdělávání (upřímně řečeno, ani si nejsem jistá, že už je ta nová v platnosti :D) - a opravdu tam nejkratší obor měl minimální délku 3 roky (resp. asi 3 a půl roku pro obor všeobecné praktické lékařství); maximálně to bylo 5 let (většina ostatních). Dnes je to už jinak, ale to nelze děkanovi vyčítat. Děkan toto samozřejmě zná více než lépe - jednak zkouší státnice z Veřejného zdravotnictví a medicínského práva, jednak lékařské fakulty si ještě nedávno brousily zuby na to, že pravidla specializačního vzdělávání budou určovat právě ony (samozřejmě hloupost, že) - z toho tedy vyplývá, že děkan MUSÍ zákonitě velmi dobře znát systém postgraduálního vzdělávání!
cicacica22 píše:Mínusy vśak vážne konkurujú plusom: už spomínané prímačky,možte sa stretnúť s jednaním fakulty na úkor študentov,neosobné jednanie,občasná arogantnosť paní na študijnom a skúšajúcich bohužial i nadávky(kráva),nejasné podmienky na absolvovanie predmetu-zlá informovanosť,a dá sa stretnúť aj s porušovaním práv študentov ,ako napr. menej vypísaných termínov ako je dané studijním řádem.Ale študent musí svoje povinnosti plniť do poslednej bodky.
Co je špatně s přijímačkama? Jsou jedny z nejlehčích ze všech LF v České republice. Nadrtit modelovky zvládne každý cvičený delfín (a podle toho taky složení 1. ročníu často vypadá :P).
Arogantní paní na studijním?? Bóóóžínku, ó hrůůůza! Myslíš si, že je to na jiných fakultách o tolik lepší? Studijní je prostě studijní a všude funguje/nefunguje více méně stejně.
Nejasné podmínky, neinformovanost? Je takový problém informovat se sama? Na stránkách fakulty najdeš všechny potřebné dokumenty. A když ne, je takový problém kontaktovat ty informované? Tj. například v 1. ročníku tutory a později členy Akademického senátu? Ti jsou tam totiž pro studenty (a některými studenty byli dokonce i zvoleni, ale k tomu je třeba dojít jednou za 3 roky k urně, že...). Senátoři jsou navíc překvapivě i ti správní lidé, na které se máš obracet, když dojde k "porušování práv studentů". Kde není žalobce, není ani soudce! Nejvíc miluju ty, kteří jenom remcají a stěžují si, jak jim někdo hrooozitánsky ukřivdil, a nic víc... Máte taky hodnocení výuky! Kolik lidí letos hodnotilo výuku? Už tu máme konec semestru - a je to cca 600 lidí z celé fakulty. Hodnocení výuky má VELKÝ dopad - děkan si ho bere hodně k srdci; dobře ohodnocené pedagogy a ústavy odměňuje, ty nejhorší trestá - proč si například myslíte, že zakázali jistému zkoušejícímu z mikrobiologie zkoušet? Protože si na něj studenti opakovaně stěžovali - a zkoušet přestal rok na to, co se trochu víc rozběhlo elektronické hodnocení výuky.
Jestli si někdo myslí, že na jiných fakultách mu všechno naservírují jako na stříbrném podnose, tak se značně mýlí. V "reálném" životě už nebudou ani ty ženský na studijním, aby vám pomohly, natož nějaký senát... Nejsme na střední škole. :roll:
Myslíte si, že třeba na 2.LF, kde by si každý druhý nechal vytetovat na zadek "Jsem hrdý na LF Motol", to funguje o tolik líp? Pravděpodobně (a co vím od známých tam studujících) NE. Jenomže oni vám spíš řeknou, co se jim na škole líbí, a nad takovýma blbostma, jako je třeba lehce nechápavá paní na studijním, mávnou rukou.
cicacica22 píše:Zaujímavá je ešte kauza anglická paralelka.Sú tam značne znížené nároky a rok od roku angličanov pribúda a nás ubúda.Odpovedou je 300 TISIC za rok ktoré platia.V budúcnosti už asi bude iba 20 čechov a 300 angličanov.peniaze samozrejme hrajú velkú rolu AJ NA NASEJ FAKULTE :D takže špičková,otevřená a přátelská...ale jenom k angličanům :D
maria píše:Se vším souhlas.AŤ si tady řiká kdo chce,co chce:-D Tobě někdy někdo řekl krávo??Kde proboha?S těmi angličany je to pravda.Pamatuju si,když jsem byla na pitevně na zk z anatomie a jeden asistent tam řikal druhému,že musel pustit dál holku,která měla uplně duto..že vážně nic neuměla,ale dal jí to..Tak co to je??Náš vyučující na ně nadával v jednom kuse,lektorka taky...Mají také mnohem lepší učebnice.Když porovnám jejich histologii -s barevnými fotkami- a našeho Kliku..:-D
Kde sakra berete takovou jistotu, že to ti angličani mají o tolik lehčí?? Angláni od zkoušky z anatomie lítají s úplně stejnou (ne-li větší) frekvencí jako Češi. NIKDO k nim není shovívavější. Já snad můžu být aspoň trochu objektivní - příseděla jsem snad se všemi zkoušejícími, dva roky jsem angličany učila, byla jsem u desítek popiteváků. Ti lidi MAKAJ. Flákačů je více méně stejně jako v české paralelce. Jsem jedna z mála z Čechů, kdo se chodil učit do nejrůznějších studoven - ty jsou PŘECPANÉ studenty anglické paralelky, od studovny nad knihovnou, přes Klementinum, po Národní technickou knihovnu v Dejvicích. Co se týče anatomie, tak v podmínkách naší fakulty jsme na tom výrazně lépe my. Máme Petrováky, máme Čiháky, máme Grimy. Oni mají buď Thieme books - velmi stručné a nedostačující - nebo Grey's Anatomy - to je zase až příliš. Ale i tak - z čeho se mají učit CNS? Petrovického CNS sice je přeloženo do angličtiny, ale vyloženě trapným způsobem, že se to špatně čte i rodilým mluvčím (dělali to ti z Fausťáku, co medicínu viděli tak akorát z rychlíku). Učebnici topografie v angličtině v podstatě nenajdete - nebo aspoň tak, jak je vyžadována topografie u nás na anatomáku. Kvůli tomu a hlavně obrázkům jsou angličani, kteří nerozumí ani za mák česky (co si budem povídat, na Fausťáku je nikdo česky nenaučí a jelikož jsou od české paralelky hodně izolovaní, tak se česky nenaučí ani za celých 6 let), nucení si kupovat česky psané Grimy. A nejsou to jen bohaté dětičky, které rodiče vyslali do zahraničí studovat medicínu - ale i studenti z Botswany nebo Malajsie, které do Evropy vyslal jejich stát a studují zde za vládní stipendium - tedy jsou to ti nejlepší z nejlepších. Takže kde na to všechno mají brát peníze, vedle nákupu šíleně drahé cizojazyčné literatury?
...a opravdu si myslíte, že se k nim vyučující z histoláku chovají líp než k Čechům? Kdyby ano, tak bychom každý rok v prosinci a v květnu nemuseli se studenty řešit (velmi mírně řečeno) nespokojenost jednoho z histologů s tím, že jsou pitvy (překvapivě každoročně) odpoledne a mu to koliduje s rozvrhem (zejména s rozvrhem chození do hospody).
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » úte čer 28, 2011 8:04 pm

Lenjulenka: o anatomak se nehadam, to je jeden z nejspravedlivejsich ustavu u nas vubec... ale zazila jsem mockrat, ze predemnou byl zkousenej "anglan" a naroky na ne obece ve srovnani s ceskou paralelkou fakt dost mekky... me osobne to zily netrha, na rozdil od zastupcu jinych statu si aspon studia vazi (ti z Botswany a spol., vetsina arabu tak spis nepusobi) a "u nich" budou elita, tak co...
k ty izolaci - oni se imho pomerne dost separujou i sami v ramci cesky paralelky (v prvaku jsme meli osm arabu, z nichz dva byli schopni rano aspon otevrit pusu a rict cau, zbytek se tvaril jak kdyz jsme pod jejich uroven)...

a vubec nehlede na to, ze na teoretickejch zkouskach typu histola to nestoji a at to daj komu daj, stejne si z toho za dva roky nepamatuje nikdo nic (krome Bazofila, kterej na histole postavi i internu)... vic mi teda rvali zily zubari s titulem MUDr nez anglicka paralelka :lol:

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » úte čer 28, 2011 11:24 pm

Lejulenka:"Zaprvý... proč by děkan nenapsal, že je naše fakulta NEJLEPŠÍ??"

Citováno z článku:http://www.tribune.cz/clanek/23209-vzde ... oji-milion
"LN Jen v Praze jsou tři lékařské fakulty. Proč by měl jít student právě k vám?

Naše fakulta má největší tradici a je nejlepší"

Protože je to naprostý nesmysl, je to stejné jako by napsal že ostatní fakulty jsou horší, je to prostě nechutná lež...Jinak máš pravdu s tím, že 2.LF machruje taky dost nechutně od té doby co je tam děkan co podlejzá řediteli FNM. Starý děkan byl velice příjemný a soudný pán. Vzpomínám si na Hrušákův projev, agitka jak z budovatelských let, pro blboučké makovičky balzám na duši (pokud se dostanou).

"Ad specializační příprava"

Ano je v platnosti min 2-3 týdny, resp. je dostupná na IPVZ. Takže pan děkan, by asi měl takové věci teda vědět, nepůsobí to pak moc kompetentně. 3 roky na PL jistě, 6 let pro skoro všechny operační obory...Což je minimální a ne zrovna splnitelná doba. Mě vadí že děkan LF šíří polopravdy, spíš to odráží skutečný stav věci, jak se na toto pěkně sere...Nedělám si iluze, že ostatní děkani jsou na tom nějak lépe.

Ale abych tě moc neprudil, v zásade bychom se asi shodli... Kdyby jsi měla zájem o nějaké věci na ORL napiš mi vzkaz.

katata
Biceps

Příspěvek od katata » stř čer 29, 2011 11:20 am

Prečo tak strášite budúcich študentov, čo sa chystajú na 1lf??? Je to až také zlé??? Mám už odpor k štúdiu medicíny, keď čítam, ako ju zhadzujete a degradujete. Neviem, čo si mám myslieť, chcela som tu ísť, no teraz váham, či si nevyberiem inú univerzitu....

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » stř čer 29, 2011 1:03 pm

"Ad specializační příprava"

Evile, proč pleteš hrušky s jablky - jaký vliv má děkan na popromoční přípravu? Asi stejnou jako Ty na otáčení zeměkoule. To,že ji fakulty budou muset převzít, protože ministerstvo zdraví od ní dává všechny ruce pryč a nejspíš si myslí, že zazobané fakulty ji budou dělat zadarmo, ještě neznamená, že doposud je plně v rukou ministerstva za prdelí (Františka Palackého). A tam na příslušných místech sedí nějaké kapacity.
Pomlouvej si koho chceš, ale alespoň za to, co může a nedělej mu psí uši za věci, do kterých ani nesmí mluvit.

Kromě toho Ti všichni vyhození většinou budou tvrdit, že ti, kteří prošli, byli protekční, učiteljim nadržoval, že na ně byly nižší požadavky. Ti alespoň nejvíc řvou. Ti kteří uspoěli obvykle spokojeně mlčí. Že bys patřil mezi ty první?

Ta fakulta není horší než ostatní - jsou objektivní kriteria, která to potvrdí a hloupý cigán nechválí prodávanou kobylu. To ještě není důvod, proč bys měl obžalovávat někjoho ze lži (mimo jiné to je důvod k podání trestního oznámení, pokud to jasně nedokážeš). NEbo se kryješ tím, že jsi v podstaě anonym? To by bylo poněkud podlé a zbabělé, házetbláto zezadu a ze tmy.

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » stř čer 29, 2011 8:37 pm

Dubler píše:"Ad specializační příprava"

Evile, proč pleteš hrušky s jablky - jaký vliv má děkan na popromoční přípravu? Asi stejnou jako Ty na otáčení zeměkoule. To,že ji fakulty budou muset převzít, protože ministerstvo zdraví od ní dává všechny ruce pryč a nejspíš si myslí, že zazobané fakulty ji budou dělat zadarmo, ještě neznamená, že doposud je plně v rukou ministerstva za prdelí (Františka Palackého). A tam na příslušných místech sedí nějaké kapacity.
Pomlouvej si koho chceš, ale alespoň za to, co může a nedělej mu psí uši za věci, do kterých ani nesmí mluvit.

Kromě toho Ti všichni vyhození většinou budou tvrdit, že ti, kteří prošli, byli protekční, učiteljim nadržoval, že na ně byly nižší požadavky. Ti alespoň nejvíc řvou. Ti kteří uspoěli obvykle spokojeně mlčí. Že bys patřil mezi ty první?

Ta fakulta není horší než ostatní - jsou objektivní kriteria, která to potvrdí a hloupý cigán nechválí prodávanou kobylu. To ještě není důvod, proč bys měl obžalovávat někjoho ze lži (mimo jiné to je důvod k podání trestního oznámení, pokud to jasně nedokážeš). NEbo se kryješ tím, že jsi v podstaě anonym? To by bylo poněkud podlé a zbabělé, házetbláto zezadu a ze tmy.
Já jsem anonymní, asi tak stejně jako zbytek tohoto fora... Jinak je vhodné číst co kdo píše, zkus to znova, tentokrát se ti to moc nepovedlo. Tvoje reakce je poněkud inkoherentní.

"Ta fakulta není horší než ostatní -"

Znova přečíst co jsem psal...

" jsou objektivní kriteria, "

Kdyby byla tak by bylo možné říct jací absolventi jsou lepší, což nejde. Čili, nějaké objektivní kriterium které souvidí s kvalitou školy = výuky neexistuje. Konkétně objem vědy pokud něni propsatně nízký neříká o kvalitě školy vůbec nic, naopak je poměrně známé, že kde se jede tvrdě na vědu trpí výuka.

"Kromě toho Ti všichni vyhození většinou budou tvrdit, že ti, kteří prošli, byli protekční, učiteljim nadržoval, že na ně byly nižší požadavky. Ti alespoň nejvíc řvou. Ti kteří uspoěli obvykle spokojeně mlčí. Že bys patřil mezi ty první?"

Přesně tak, nikdo mě od nikud nevyhodil... Archetypálním generalizováním se moc daleko nedostaneš.

rice
Deltoideus

Příspěvek od rice » čtv čer 30, 2011 8:39 pm

lenjulenka: náhodou u nás (ano, jsem hrdá na LF Motol) jsou paní na studijním velmi příjemné a ochotné:-)
ještě k výrokům vašeho děkana: řekla bych, že většině studentů přijde, že je trochu dětinské a svým způsobem rozpačité vykřikovat humpolácky "naše fakulta je nejlepší!" Připomíná to dítě, které se na písku přetahuje o lopatičku:-) samozřejmě se v tomto smyslu vyjádřit může a je to správné, ale měl by volit diplomatičtější slovní obraty, aby nevypadal jako buran. to, že na to máš jiný názor, neznamená, že my jsme nechápaví blbci:-)
a mě jako obyčejného studenta, který chce dodělat školu v klidu a bez zbytečných nerváků navíc (protože na medicíně se tak jako tak dostaví, tak proč si jich ještě přidělávat, že) vůbec nezajímá, co daná fakulta poskytuje "bonusem", když vidím, že jinde je studium relativně pohodovější a víc přátelské - tak co ještě řešit, k čertu?:-) panebože, jestli tuhle jednoduchou logiku nechápeš, tak už fakt nevim:-)

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » pát črc 01, 2011 7:06 am

rice píše:lenjulenka: náhodou u nás (ano, jsem hrdá na LF Motol) jsou paní na studijním velmi příjemné a ochotné:-)
ještě k výrokům vašeho děkana: řekla bych, že většině studentů přijde, že je trochu dětinské a svým způsobem rozpačité vykřikovat humpolácky "naše fakulta je nejlepší!" Připomíná to dítě, které se na písku přetahuje o lopatičku:-) samozřejmě se v tomto smyslu vyjádřit může a je to správné, ale měl by volit diplomatičtější slovní obraty, aby nevypadal jako buran. to, že na to máš jiný názor, neznamená, že my jsme nechápaví blbci:-)
a mě jako obyčejného studenta, který chce dodělat školu v klidu a bez zbytečných nerváků navíc (protože na medicíně se tak jako tak dostaví, tak proč si jich ještě přidělávat, že) vůbec nezajímá, co daná fakulta poskytuje "bonusem", když vidím, že jinde je studium relativně pohodovější a víc přátelské - tak co ještě řešit, k čertu?:-) panebože, jestli tuhle jednoduchou logiku nechápeš, tak už fakt nevim:-)
jsou i jedinci, kteri studium na LF1 neberou jako nepratelske... a za moznosti, co tady clovek ma, ta skola imho stoji :)

Odpovědět