Výhody 1. lf ???

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Bára
Biceps

Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Bára » pon kvě 23, 2011 1:01 pm

Ahoj,

ať pročítám co pročítám, všude nacházím jen výhody 2. lf (snad ve všech směrech) a sem tam i 3. lf (dokončení studia v zahraničí, moderní komorní prostředí), ale nikde jsem zatím neviděla chválu na "jedničku". Zajímalo by mě jak je to na 1. lf třeba se zázemím pro vědecké účely, zahraničními stážemi a celkovou atmosférou. Co jsem doposud slyšela bylo jen, že je jednička "továrna na doktory", přijímačky trvají (nadneseně řečeno kvůli zredukování počtu studentů téměř na polovinu) celý prvák, ústavy rozházené po celé Praze,... Jak se chovají na studijním když někdo přijde s osobním problémem nebo komplikací studia (dlouhodobá nemoc, těhotenství,...)...??? Jsou ochotní pomoci? Je jednička opravdu všeobecně zaměřená (třeba 2. lf ač všeobecná je spíše zaměřená na pediatrii, neurologii, onkologii, 3. lf pak hlavně na plastickou a estetickou medicínu a na traumatologii). Taky je trochu škoda, že studentské spolky z jedničky nemají žádné funkční přehledné webovky (promiňte mi, zase budu porovnávat s "dvojkou") narozdíl od Motoláku, kde se dá zjistit skoro všechno ohledně 2. lf. Berte to prosím jen jako námět pro zlepšení a zároveň prosbu bezradného uchazeče o studium :) Díky.

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhody 1. lf ???

Příspěvek od Formol » pon kvě 23, 2011 1:40 pm

Docela by mě zajímalo, odkud jsi vzala zaměření fakult - historicky je totiž 2.LF "předurčena" k pediatrii a molekulární biologii/molekulární medicíně, 3.LF pak k preventivní medicíně. To "zaměření" 2.LF je nejspíš jen informační šum díky působení neurovědců z ÚEM AV právě v Motole.

Výhodou 1.LF je její rozsah a z toho plynoucí široká nabídka volitelných předmětů - pokud UK nezměnila systém, tak je zápis předmětů mimo fakultu natolik komplikovaný, že se do tomu nikomu nechce. Pokud bys měla chutě do vědy, pak na 1.LF sídlí řada špičkových nebo minimálně zajímavých pracovišť, např. Ústav buněčné biologie a patologie (především organizace DNA v jádře), Ústav dědičných poruch metabolizmu (lyzosomy, bioinformatika, C.elegans, oko) nebo třeba Laboratoř biologické psychiatrie.

Ostatně, ta "roztahanost" 1.LF je až na několik výjimek jen virtuální, např. vzdálenost teoretických ústavů je max. 10 minut pomalé chůze.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » pon kvě 23, 2011 5:54 pm

Co se týče vědeckého zázemí, zak na tom bude 1.LF lépe - je totiž o dost větší a pracují zde vědecké kapacity mezinárodního kalibru. 2. LF je o dost menší a z toho plynou výhody i nevýhody - naberou o dost méně studentů, ale zase jich méně vyhodí a není tak zoufale mnoho studentů jako na 1. LF. No a 3. LF... ať si říká kdo chce co chce, mě se ten jejich styl výuky zdá dosti podivným.

nekdo

Příspěvek od nekdo » úte kvě 24, 2011 9:49 pm

ja zvolila jinou lekarskou fakultu, ale mam na prvni celkem spokojene kamarady.

nevim, jestli vam u prijimacek taky rozdaji ten lonsky hloupy letak, ktery ma teoreticky lidi presvedcit, ze je 1.lf nejlepsi, ale jsou tam vlastne jen fotky centra prahy a vseobecny kecy a na ty skutecne vyhody fakulty se nejak zapomnelo.

jo, 1.lf je nejvetsi sito, protoze naberou spoustu lidi vcetne spousty tech, co hodne precenili sve sily pri vyberu oboru. navic je tam pry nejvetsi riziko vyhazovu od zkousky, i kdyz se to naucis, ale tezko rict, co je na tom pravdy, protoze nejenze zkousejici nemusi hodnotit objektivne, ale student velmi casto taky (i kdyz nedavno probehl jeden prusvih, kdy si student zajimavy vyhazov nahral a pry to opravdu melo pro ustav histologie dusledky). to je asi jeden z hlavnich duvodu, proc vetsina studentu, kteri maji na vyber, jde radeji jinam. kazdopadne velka skola ma i sve vyhody, napriklad spoustu mist na erasmu a pry i mirnejsi podminky se tam dostat nez na jinych fakultach. k tomu se i hodi, ze si jako odborny cizi jazyk muzes vzit i nemcinu nebo francouzstinu, coz zadna jina prazska fakulta nedela. a taky spousta volitelnych predmetu. to jen tak co jsem slysela a co jsem se sama pred rokem zajimala.

co se tyce vedy. 1.lf muze mit ciselne nejvic pracovist a asi i odbornych clanku, nebo cim se to meri, ale aby taky ne, kdyz je nejvetsi, to by jinak bylo smutny. spousta vyzkumu probiha i na mensich fakultach, takze prilis nehrozi, ze by se student, ktery ma zajem, nemohl zapojit, at uz studuje kteroukoliv fakultu.

historicke predurceni uz je dneska skoro o nicem, ze vsech fakult vyleze doktor, akorat na prvni to muze byt i zubar. :-)

Azrael
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Azrael » stř kvě 25, 2011 8:19 am

Pokud jde o vědu, tak je to vždycky hlavně o osobním kontaktu. Stačí si najít to, co vás bude bavit a neváhat se ozvat. Není vůbec výjímkou že student chodí "dělat vědu" na jinou fakultu, než na tu, na které studuje, případně na AV ČR, do IKEMu apod.. Ale samozřejmě je lepší, když po škole nemusíte jezdit přes půl Prahy :mrgreen: Na 1. LF UK je potom příležitostí opravdu více než dost.

Evil
Quadriceps

Příspěvek od Evil » pát kvě 27, 2011 11:37 pm

[quote="Bára"]Ahoj,
"3. lf pak hlavně na plastickou a estetickou medicínu a na traumatologii)"

Kde jsi to sebrala nebo co hulíš za matroš? Ne, poptavdě je to úplný nesmysl. Jak psal F. 3.LF je původně hygiena, takže i dnes má tento směr.

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » sob kvě 28, 2011 4:21 pm

nekdo píše:ja zvolila jinou lekarskou fakultu, ale mam na prvni celkem spokojene kamarady.

nevim, jestli vam u prijimacek taky rozdaji ten lonsky hloupy letak, ktery ma teoreticky lidi presvedcit, ze je 1.lf nejlepsi, ale jsou tam vlastne jen fotky centra prahy a vseobecny kecy a na ty skutecne vyhody fakulty se nejak zapomnelo.

jo, 1.lf je nejvetsi sito, protoze naberou spoustu lidi vcetne spousty tech, co hodne precenili sve sily pri vyberu oboru. navic je tam pry nejvetsi riziko vyhazovu od zkousky, i kdyz se to naucis, ale tezko rict, co je na tom pravdy, protoze nejenze zkousejici nemusi hodnotit objektivne, ale student velmi casto taky (i kdyz nedavno probehl jeden prusvih, kdy si student zajimavy vyhazov nahral a pry to opravdu melo pro ustav histologie dusledky). to je asi jeden z hlavnich duvodu, proc vetsina studentu, kteri maji na vyber, jde radeji jinam. kazdopadne velka skola ma i sve vyhody, napriklad spoustu mist na erasmu a pry i mirnejsi podminky se tam dostat nez na jinych fakultach. k tomu se i hodi, ze si jako odborny cizi jazyk muzes vzit i nemcinu nebo francouzstinu, coz zadna jina prazska fakulta nedela. a taky spousta volitelnych predmetu. to jen tak co jsem slysela a co jsem se sama pred rokem zajimala.

co se tyce vedy. 1.lf muze mit ciselne nejvic pracovist a asi i odbornych clanku, nebo cim se to meri, ale aby taky ne, kdyz je nejvetsi, to by jinak bylo smutny. spousta vyzkumu probiha i na mensich fakultach, takze prilis nehrozi, ze by se student, ktery ma zajem, nemohl zapojit, at uz studuje kteroukoliv fakultu.

historicke predurceni uz je dneska skoro o nicem, ze vsech fakult vyleze doktor, akorat na prvni to muze byt i zubar. :-)
o tom jsem nic neslyšela, můžeš k tomu prosím napsat více?..jaký vyhazov od zkoušky? Jaké důsledky?...
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » sob kvě 28, 2011 5:19 pm

No, řekněme, že jistá všeobecně známá Doc. nepěkně vyrazila studenta, který si vše nahrál a donesl na děkanát, kde z toho nebyli zrovna nadšení a pokud vím má ona Doc. zaražené zkoušení.

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » sob kvě 28, 2011 5:32 pm

Medicinman píše:No, řekněme, že jistá všeobecně známá Doc. nepěkně vyrazila studenta, který si vše nahrál a donesl na děkanát, kde z toho nebyli zrovna nadšení a pokud vím má ona Doc. zaražené zkoušení.
když tu jednu známou, tak by to ještě chtělo tu druhou :D
to jste mě překvapili...že by se hnuly po x letech ledy..co si ke studentům dovolovali na histole bylo až za morální hranicí...doufám, že z toho mají i ostatní zkoušející vítr a bude to teď konečně spravedlivé...svojí osobní zkušenost s histologií též mám a nemusím říkat, že byla nanejvýš nepříjemná...
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Dr.Aspirin
Triceps

Příspěvek od Dr.Aspirin » čtv čer 02, 2011 6:08 pm

Zdravím ve spolek, jak je to s tou histologií, neco sem slysel, ze maji byt nejake zmeny, vi nekdo o tom neco vice? :)

Odpovědět