LF UPOL nebo LF MU? Které z nich by jste dali přednost a proč?

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Luky1999
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 04, 2018 8:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

LF UPOL nebo LF MU? Které z nich by jste dali přednost a proč?

Příspěvek od Luky1999 » pon úno 05, 2018 9:52 pm

Zdravím Vás,

jsem studentem gymnázia a jelikož si budu podávat přihlášku také na LF UPOL a LF MU, zajímá mě, které z těchto lékařských fakukt by jste dali přednost a proč. V lednu tohoto roku jsem navštívil dny otevřených dveří na obou fakultách. Olomouc mě zaujala celkově více, Brno mě i přes své moderní vybavení a kolosální kampus neuchvátilo. Slyšeli jste někdy něco, pokud jde o porovnání těchto fakult? Budu rád za každý názor :).

aryk12345
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 30, 2014 8:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: LF UPOL nebo LF MU? Které z nich by jste dali přednost a proč?

Příspěvek od aryk12345 » sob bře 03, 2018 7:41 pm

No je to dost těžký. Jako já osobně bych dal přednost spíše Olmu. Seřadím ti to tady podle sebe v prvních letech.
Brno: - Mám spolužáka a jeho strejda učí v Brně a hodně se tam vyhazuje, co jsem slyšel.
- Viděl jsem jejich skripta do anatomie a mají ji docela v klidu oproti nám (studuji v Ostravě)
- co se týče histologie tak taky je tam v pohodě.
- třeba mikrobiologii se drtí hodně

Olomouc: - strašně super děkan, všechno povoluje, můžeš dělat výzkum, zůstávat ve škole a tak
- docela v klidu anatomie
- dost těžká histologie (fakt na tom vyhazují a hrotí to hodně)

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: LF UPOL nebo LF MU? Které z nich by jste dali přednost a proč?

Příspěvek od Formol » sob bře 03, 2018 8:02 pm

Protože jsem několik let působil v Brně na biofyzice, zatímco v Olomouci jsem byl jen na několika krátkých stážích, dovolím si hodnotit jen Brno.
Plus:
* IS MU. Vážně, nejlepší univerzitní informační systém široko daleko. Kdo nezažil a nesrovnával např. se SISem nebo STAGem, nepochopí.
* Velká volnost a snadnost zápisu předmětů z jiných fakult. Pokud máš vědecké sklony, nebo pokud chceš studovat medicínu hlavně jako široký biologický obor, oceníš snadnost, s jakou si můžeš doplnit znalosti antropologie, fyzikální chemie, fyziologie živočichů,...
* Velká fakulta - pokud ti vyhovuje se ztrácet v davu.

Mínus:
* Rigidní studijní plán. Je jen několik málo volitelných předmětů určených pro mediky.
* Kampus je v řiti Brna. Pokud vím, stále se táhnou spory mezi univerzitou a dopravním podnikem o to, kdo má zajistit dopravu, takže zejména ve špičce je přeprava do kampusu poddimenzovaná. (ale třeba mě někdo z Brna opraví, že už je to lepší).
* Velká fakulta - pokud ti nevyhovuje se ztrácet v davu.

Co se týče skript a náročnosti předmětů, tak to si nevybereš. Na každé fakultě je něco snazší/kvalitnější a něco náročnější/ovládané monstry.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host